Overclock.pl » Testy i recenzje » Wybuchowy mix wydajnościowy X58!

Cześć pokonanym!2010-08-16 09:00:00 |  Michał Wójcik (majkel)

O tyle ciekawe jest nasze dzisiejsze zestawienie, że bezpośrednio porównujemy w nim płyty tańsze i słabo wyposażone z mocnymi potworami. Zdarzają się nawet płyty bez obsługi najnowszych interfejsów. Jednak takie zestawienie daje pełny obraz różnic wydajnościowych i możliwości względem ceny. Poniżej krótko podsumowaliśmy każdą z płyt.

AsRock X58 Extreme3

Najnowszy product AsRock dla podstawki 1366 to naprawdę solidna konstrukcja. Niestety pomimo dobrego nastawienia można odnieść wrażenie, że płyta ta nie jest szczególnie solidna. Brakuje tego "czegoś". Świetnie opracowana ergonomia, doskonała wydajność i potencjał OC to niewątpliwe zalety AsRocka. Wyposażenie dodatkowe praktycznie żadne. Jak na wyższą półkę nawet najnowsze interfejsy nie mogą nadrobić takiej zaległości. Wszystko jednak tłumaczy cena. Rewelacyjna cena! Wybuchowy mix wydajnościowy X58!

ASUS P6X58D-E

Mamy tu do czynienia z produktem sprawiającym wrażenie przeciętnego. ASUS P6X58D-E jest bardzo dobrze zaprojektowany, wykonany z najwyższej jakości komponentów, wydajny i dobrze się podkręca. Dla zainteresowanych kupnem oferuje mnogość złącz i najnowsze interfejsy komunikacyjne. Jednak pod względem wyposażenia nie powala. Za to cena tej konstrukcji jest bardzo zachęcająca.Wybuchowy mix wydajnościowy X58!

ASUS Rampage III Extreme

Konstrukcja firmy ASUS to prawdziwa płyta dla zawodowców. Świetna kolorystyka, doskonałe wykonanie. Elementy rozmieszone niemal wzorcowo. Doskonałe wyposażenie, w tym sporo warte oprogramowanie, tym bardziej cenne dla zapalonych entuzjastów. Potencjał O/C to część na osobny rozdział. Zastosowano tu dotychczas niespotykane rozwiązania i w pełni ułatwiono obsługę. Ta płyta jest po prostu stworzona do zamrażania. Najwyższa w stawce cena. W końcu za jakość się płaci!Wybuchowy mix wydajnościowy X58!

Foxconn FlamingBlade GTI

To zdecydowanie najstarsza z porównywanych płyt. Nie oferuje nam ani najnowszych interfejsów, ani wielu dodatków. I być może to czyni FOX’a mocną pozycją. Niestety domyślnie FlamingBlade nie obsługuje najnowszych procesorów, a znalezienie najnowszego BIOSu nie jest szczególnie proste. Jeżeli płyta główna ma być solidna z wysokiej klasy komponentów, ergonomiczna i wydajna, a przy tym tania, to jest to właśnie propozycja dla Was. Oprócz mocnego kręgosłupa dla Core i7 nie dostaniecie w pudełku nic więcej. Ale także nie opróżnicie swojego portfela. Wybuchowy mix wydajnościowy X58!

GIGABYTE X58A-UD7

To doskonała propozycja dla gadżetowców. Ta płyta ma po prostu wszystko! A nawet trochę więcej. Gigantyczne chłodzenie mostka północnego z rurkami heatpipe, a także blok wodny. Najnowsze USB 3.0, najmocniejsze USB zwiększonej mocy, SATA3, a obok nich taki staroć jak FDD. Poza tym ogromna sekcja zasilania procesora, która nie raz udowadniała swoją moc. Pewne ograniczenia niesie umieszczenie złącz PCIe. Irytująco długi czas włączania się potrafi jednak popsuć dobry nastrój. Do tego, zapewne dzięki dodatkowym kontrolerom płyta jest nieco wolniejsza od reszty stawki niemal w każdym teście. Ale potrafi się odwdzięczyć bardzo stabilną pracą. Cena tej płyty czyni ją jedną z trzech najdroższych w stawce.Wybuchowy mix wydajnościowy X58!

MSI Eclipse SLI

To druga z płyt, która nie wspiera najnowszych interfejsów USB3 i SATA 6Gb/s. Jest to dość leciwa konstrukcja, jednak dodatki jakie oferuje przyćmiewają ten fakt. Szczególnie cieszy pełnoprawna "dźwiękówka" Creative oraz multifunkcyjny wyświetlacz. Warto także wspomnieć o całkowicie miedzianym i nieco zawiłym systemie chłodzenia. Mnogość dodatków i złącz czyni z niej wartą rozwagi pozycję. Choć z drugiej strony cena jest za wysoka jak na nieco przestarzały produkt.Wybuchowy mix wydajnościowy X58!

MSI Big Bang Xpower

Najnowsza konstrukcja MSI mocno zaskakuje. Oferuje doskonałe wyposażenie, niezwykłe udogodnienia ułatwiające użytkowanie, funkcje wspomagające OC. Sam projekt płytki drukowanej i zastosowane elementy są z najwyższej półki. Płyta zapewnia bezproblemową pracę i dobry potencjał OC. MSI Big Bang Xpower sprawia wrażenie kombajnu multimedialnego, szczególnie dla graficznych stacji roboczych. Niestety jakość musi kosztować, wiec konstrukcja ta jest w czołówce jeżeli chodzi o cenę. Ale w stosunku do tego co oferuje za te pieniądze naprawdę warto! Wybuchowy mix wydajnościowy X58!

Sprzęt dostarczyli

ASRock / http://www.asrock.com/ AsRock X58 Extreme3 Cena / Jakoœć
Gigabyte Polska / http://www.gigabyte.pl/ Gigabyte X58A-UD7 Polecamy
ASUSTeK Computer Inc. / http://www.asus.pl/ ASUS Rampage III Extreme Wydajnoœć
MSI Polska / http://pl.msi.com/ MSI Big Bang Xpower Wydajnoœć

Nawigacja

Pierwsza Następna  
 

Menu artykułu

Reklama

Przeczytaj również

 • BenQ
 • Chieftec
 • Aquatuning.pl
 • Seagate
 • Cooler Master
 • Cenowarka.pl
 • Gigabyte
 • Intel Corporation
 • Asus
 • Enermax
 • XFX
 • Zotac