Xtreme Design - (pierwszy w bezpieczeństwie, pewności i wydajności) to nazwa określająca "ideologię" budowy płyt głównych w oparciu o pomniejsze technologie składające się w jedną, spójną całość. Z długiej listy szczególnych cech płyt zbudowanych w oparciu o tę technologię można wymienić m.in. Xtreme Phase, Turbo V, anti EMI, Stack Cool 3+ oraz inne, nie wskazane poniżej cechy szczególne płyt ASUS.
True 16+2Phase Power Design
True USB3
Technologia zapewniająca pełną przepływność interfejsu USB 3.0 podpiętego do PCIe, nawet podczas użytkowania Tri SLI czy Quad CrossFire.
True SATA3
Technologia zapewniająca pełną przepływność interfejsu SATA 6Gb/s podpiętego do PCIe, nawet podczas użytkowania Tri SLI czy Quad CrossFire.
Tri SLI oraz Quad GPU CrossFire
Płyta oferuje technologie przetwarzania obrazu oparte o maksymalnie trzy procesory graficzne Nvidia lub maksymalnie cztery ATI.
PCIe 2.0
Złącza zastosowane na płycie głównej są oczywiście w standardzie PCIe 2.0
MemOK!
MemOK! to technologia poprawiająca kompatybilność pamięci z płytą główną. Po naciśnięciu guzika parametry pracy pamięci są ustawiane w taki sposób, aby pracowały poprawnie z płytą główną.
100% long-life solid capacitors
Na płycie głównej ASUS P6X58D-E zastosowano najwyższej jakości kondensatory o przedłużonej żywotności.
Stack Cool 3+
Technologia ułatwiająca rozpraszanie ciepła poprzez budowę płytki drukowanej, w której znajduje sie znacznie więcej miedzi niż w typowych konstrukcjach. Jak wiadomo miedź doskonale przewodzi ciepło.
ASUS Q-design
System rozwiązań ułatwiających użytkownikom montaż i obsługę płyty głównej we własnym zakresie.
ASUS EPU
EPU w swojej szóstej już generacji ta zielona "technologia" koryguje sprawność komputera poprzez obliczanie aktualnie potrzebnej mocy obliczeniowej względem obciążenia i dostosowywanie jej do jak największych oszczędności energii.
Express Gate
Express Gate to preinstalowany system oparty na oprogramowaniu Linux, który włącza sie w ciągu kilku sekund od naciśnięcia guzika. Znacznie ułatwia pracę kiedy nie potrzeba wielkiej mocy obliczeniowej, a liczy się czas. Choć poniższy film dotyczy notebooków to jest to dokładnie ta sama technologia. A ten materiał najlepiej oddaje przydatność takiego oprogramowania:
ASUS TurboV
ASUS TurboV to według nas jeden z ciekawszych, dopracowanych i przyjaznych dla użytkownika programów do podkręcania z poziomu systemu operacyjnego. Jak już wspominaliśmy, przy okazji innych płyt głównych, program ten działa bezproblemowo i bez zarzutu płynnie , sprawnie zmieniając wszelkie ustawienia.
Precision Tweaker 2
vCore: Napięcie zasilające CPU zmieniane co 0.00625V
vCPU PLL: 36 kroków różnych ustawień napięcia
vDRAM Bus : 49 kroków różnych ustawień napięcia pamięci
vChipset(N.B.) : 31 kroków różnych ustawień napięcia
vNB-PCIe : 65 kroków różnych ustawień napięcia
SFS (Stepless Frequency Selection)
PCI Express od 100 MHz do 180 MHz w 1 MHz krokach
Internal Base Clock od 100 MHz do 500 MHz w 1 MHz krokach
ASUS C.P.R. (CPU Parameter Recall) – funkcja ułatwiająca odzyskanie poprawnych parametrów pracy po nieudanym podkręcaniu.