Overclock.pl » Testy i recenzje » Klaskyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupą

Wygląd zewnętrzny2007-04-12 00:54:17 |  Tomasz Węc (twec)

Rynek obudów komputerowych rośnie cały czas, starając się być bardziej elastycznym i dostosowanym do indywidualnych potrzeb klienta. Niestety, nie każdego stać na takie luksusy, jak np. Lian-Li, czy najnowszy Zalman. Głównie dlatego, producenci typu Spire, czy Chieftec, przejęli część rynku obudów bardziej typowych, a zarazem ekskluzywnych tanim kosztem. Do czego zmierzam?! Do Spire SP-9007B, obudowy klasycznej, wykonanej w ciekawym stylu, podatnej na modding...

Klasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąSurowe SP-9007B podkreśla powrót do standardów. Można powiedzieć, że to oldschool w nowym wydaniu. Obudowa firmy Spire to połączenie prostoty z efektywnością i praktyczności z niewygodą. Takie właśnie wrażenia dają nam się we znaki po pierwszych oględzinach. Fachowcy, którzy zajmowali się produkcją tego midi towera, działali chyba pod wielką presją i goniącymi terminami, bowiem wykonanie stoi na dość słabym poziomie.

Nasze cacko, na które wydaliśmy swoje oszczędności, zostało wsadzone w zwykłe, szare pudło "przyozdobione” wielkim logiem Spire. Sama obudowa została owinięta w folię, a dla bezpieczeństwa „otulona” dwoma kawałkami styropianu. Po wyjęciu z pudła, naszym oczom ukazuje się wielka, czarna, prosta SP-9007B.

Spire SP-9007B jest większa od standardowych midi towerów (610x278x545 mm) i tu plus dla Spire. Kolejny plus to stylowe drzwiczki wykonane z plastiku i czegoś w rodzaju siatki tuningowej, dodatkowo wygłuszonej gąbką.

Klasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąKlasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąKlasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąPierwszy minus to zacinający się zamek od frontowych drzwiczek, drugi to zaślepki. Projektant nie sprawdził się w zawodzie – może i są praktyczne, bo łatwiej się je wyjmuje – gdyż powinien zostać projektantem kadzi w hucie Katowice. Całkowicie psują styl obudowy. Te zaślepki wręcz zachęcają do zapełnienia tych miejsc napędami.

Klasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąKlasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąBoczne blachy są dobrze dopasowane i przylegają do obudowy tak, jak powinny, a w dodatku mają dodatkowe zabezpieczenia w formie zamków, tj. z lewej strony mamy zamykany bok, natomiast prawa strona ma jedynie zamek obrotowy, który jest bardziej ozdobą niż zabezpieczeniem.

Klasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąKlasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąKlasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąNa przednim panelu nie zabrakło, standardowej już, otwieranej klapki, pod którą znajdują się wyjścia USB oraz AUDIO – mikrofon i słuchawki.

Klasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąObudowa posiada wysuwane stopki. Można je ustawić na 3 pozycje – schowane, wysunięte na skos i wysunięte całkowicie.

Klasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąKlasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupąNim przejdę do wnętrza, mała wzmianka o tajemniczym guziczku na froncie. Nad przyciskiem widnieje następująca informacja: "Push gently and freshness come naturally. Anion Generator”. W instrukcji nie było jakiejkolwiek wzmianki o tym jakże ciekawym dodatku. Po załączeniu tego przycisku coś zaczyna syczeć, jednak nie wydobywa się żaden zapach ani nie ma żadnej zmiany w otoczeniu. Guzik stał się prawdziwą zagadką i do dziś nie wiem jaką pełnił funkcję.

Klasyk z klasą - Spire SP-9007B SwordFin pod lupą

Nawigacja

 
  Następna Ostatnia
  • Zotac
  • Chieftec
  • XFX
  • Aquatuning.pl
  • Seagate
  • Gigabyte
  • Cenowarka.pl
  • Intel Corporation
  • BenQ
  • Enermax
  • Asus
  • Cooler Master