Overclock.pl » Testy i recenzje » Chłodzenie wodne - kompleksowy poradnik

Worklog2014-06-12 19:45:00 |  Grzegorz Iwan (ivanov)

Często nieodłącznym elementem budowania zestawu LC jest założenie workloga na jakimś forum (bądź też na paru forach jednocześnie). Dzięki temu możemy nie tylko pochwalić się tym, co robimy, ale też na bieżąco zdobywać cenne porady i sugestie bardziej doświadczonych userów.
Pamiętajmy tylko o najistotniejszej rzeczy w worklogach - zdjęciach.

Często użytkownicy wrzucają zdjęcia w taki sposób, lub poprzez taki hosting, że ich oglądanie wręcz odrzuca od śledzenia workloga. Nie popełniajcie tego podstawowego błędu!

Chłodzenie wodne - kompleksowy poradnik

Liquidcooling by Snow

Zdjęcia powinny być wrzucone w taki sposób, że wyświetlają się w pełnej rozdzielczości na stronie forum. Optymalny rozmiar oscyluje wokół rozdzielczości 1280px. Do tego aplikujemy kompresję JPG na poziomie 86%. Jest to bardzo dobry kompromis między rozmiarem, a jakością zdjęcia.

Miniaturki prowadzące do porządnych (ale też nie przesadnie dużych) zdjęć również mogą być jakimś wyjściem, choć nie są aż tak wygodne.

Wrzucanie samych linków do zdjęć lub bezpośrednie wrzucanie całej masy ogromnych fotek (np. paręnaście zdjęć, każde w rozdzielczości 12 megapikseli i o wadze 6MB) jest totalnie odstręczające.

Istotny jest tu też hosting. Np. w przypadku Fotosika, czy (z niezrozumiałych dla nas powodów) tak popularnego Imageshaka, przeglądanie zdjęć jest bardzo niewygodne. Możemy polecić np. bardzo dobry serwis abload.de. Wszystko jest w nim przejrzyste, proste i darmowe. Wystarczy jedynie wyposażyć się w AdBlock, aby nie nękały nas reklamy.

Uwaga! Raczej nie warto korzystać z mało znanych serwisów hostingowych. Nawet gdy ich funkcjonalność jest zadowalająca i są przyjazne w użytkowaniu. Tego typu strony często upadają. A w takim przypadku wszystkie nasze zdjęcia wygasają i przestają pojawiać się w worklogu/ach. Nie jest to przyjemna sytuacja, a na dodatek większość osób nie ma cierpliwości, by na nowo uploadować zdjęcia do innego serwisu i ponownie umieszczać do nich linki w worklogu. Przez coś takiego worklog umiera i nasza praca idzie na marne. Duże i znane serwisy w znacząco większym stopniu zabezpieczają nas przed tego typu „przyjemnościami”.

Chłodzenie wodne - kompleksowy poradnik

Watercooling by Heat

Fotki „pstrykajmy” w możliwie wysokiej jakości. I mamy tu na myśli jakość fotografii jako takiej, a nie ustawienia rozdzielczości w aparacie. Koniecznie wyłączamy lampę błyskową. Pamiętajmy, że naszym największym sprzymierzeńcem jest nie za ostre światło dzienne.

Rzecz jasna (jeśli tylko mamy taką możliwość) używamy „pełnoprawnego” aparatu, a nie telefonu komórkowego.

Ogólnie nie zaszkodzi poczytać nieco poradników na temat robienia zdjęć. Czasami to, co widać w worklogach woła o pomstę do nieba, a wystarczyłoby jedynie trochę elementarnej wiedzy oraz chęci.

Warto prowadzić workloga w miarę na bieżąco. Zamiast jedynie pod koniec wrzucić naraz wszystkie zdjęcia (lub co gorsza jedynie zdjęcia gotowego układu) - ominie Was sporo frajdy.

Na niektórych forach „wodniacy” potrafią stworzyć świetną społeczność. Da się to poczuć jedynie prowadząc workloga, gdyż spora część klimatu kryje się też za prywatnymi wiadomościami. Zdarzają się ludzie, którzy chętnie nam pomogą i to prawdziwie bezinteresownie. Mamy tu na myśli podarki typu niepotrzebne diody, czy inne elementy odstępowane kompletnie za darmo.

Chłodzenie wodne - kompleksowy poradnik

Mała rada, oszczędźcie innym użytkownikom zdjęć pudełek nowych „gratów”, które dopiero co do Was przyszły. Niektórzy dosyć alergicznie reagują na tego typu fotki.

Strony z worklogami

Strony z galeriami LC

Nawigacja

Pierwsza Następna  
  Następna Ostatnia

Menu artykułu

Reklama

Przeczytaj również

 • Cooler Master
 • Cenowarka.pl
 • Enermax
 • XFX
 • Intel Corporation
 • Gigabyte
 • BenQ
 • Seagate
 • Aquatuning.pl
 • Asus
 • Chieftec
 • Zotac