Overclock.pl » Testy i recenzje » NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

Wydajność - Core 2 Duo E 7300 @ 4 GHz2014-05-01 11:26:00 |  Piotr Urbaniak (gtxxor)  Tomasz Cugowski (tomcug)

Alan Wake's American Nightmare

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

Alan Wake's American Nightmare to dość dziwny przypadek, bowiem w połączeniu z Core 2 Duo E7300 jest po prostu... dużo wolniej, niż było. ForceWare 335.23 zapewnia znacznie wyższą wydajność, uzyskując wynik marginalnie lepszy od konkurenta z obozu AMD.

Battlefield 4

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

W Battlefield 4 jak na dłoni widać problemy sterowników NVIDII, we współpracy z dwurdzeniowymi procesorami. Najnowsza wersja przynosi co prawda lekką poprawę, lecz wciąż jest to "kropla w morzu potrzeb". Warto również dodać, że użytkownicy takich konfiguracji są dodatkowo narażeni w tej grze na dziwne przycięcia, bądź przeskoki animacji. To z kolei sprawia, że nawet przy porównywalnych wskazaniach FRAPS-a, dużo lepiej gra się na Radeonie. Mantle także i tym razem króluje niepodzielnie, nie pozostawiając złudzeń rywalom.

Call of Duty: Black Ops

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

W Call of Duty: Ghosts sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Nowy sterownik NVIDII zapewnia dużą, 37-procentową poprawę wydajności i jeszcze bardziej oddala się od konkurenta. Firma AMD ma ogromny problem z tą produkcją. Podobnie jak swego czasu z Assassin's Creed III.

Crysis 3

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

Witamy w dżungli zdaje się być mapą mało wrażliwą na wpływ zastosowanego sterownika, jednak przy wydajności nieprzekraczającej 10 FPS raczej nie ma to najmniejszego znaczenia.

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

Druga lokacja testowa wykazuje już spory zysk wynikający z zastosowania ForceWare 337.50, które zapewniają poprawę "osiągów" o ponad 20%. Niestety, także w tym przypadku posiadacze kart GeForce nękani są przez dziwne przycięcia, które sprawiają, że realne odczucia nijak mają się do wskazań oprogramowania testującego wydajność.

Crysis Warhead

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

Crysis Warhead wykazuje niewielką przewagę testowanego rozwiązania nad poprzednikiem. Mimo wszystko fakt, że optymalizacje nie omijają nawet dość wiekowych gier, powinien cieszyć użytkowników.

Lost Planet 2

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

Podobnie jak w przypadku testów z wykorzystaniem AMD FX-8350, także i tym razem nie zaobserwowaliśmy żadnych różnic wydajnościowych.

Metro: Last Light

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

Metro: Last Light to kolejna produkcja, gdzie oprogramowanie NVIDII sprawia znaczące problemy w połączeniu z testowanym procesorem. Wydajność jest sporo niższa od tej, na którą mogą liczyć posiadacze Radeonów. Co prawda ForceWare 337.50 jest o 8% szybszy od poprzednika, ale raczej jest to marne pocieszenie.

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?Tak samo jak w przypadku Crysis Warhead, odnotowaliśmy umiarkowany zysk wydajnościowy wynikający z "przesiadki" na najnowsze sterowniki.

Splinter Cell: Blacklist

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

W Splinter Cell: Blacklist ponownie widzimy przyzwoity zysk wydajnościowy,  który niestety niewiele ma wspólnego z tym, co obserwujemy na ekranie. Pomimo znacznie niższej liczby FPS na karcie AMD, realna płynność jest prostu zdecydowanie lepsza, gdyż gracz nie jest "częstowany" ciągłymi zacięciami animacji.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?

Wiedźmin 2 z kolei nie wykazuje różnic pomiędzy sterownikami obu producentów. W każdym przypadku osiągi są na porównywalnym, dość przyzwoitym poziomie.

Nawigacja

Pierwsza Następna  
  Następna Ostatnia
 • BenQ
 • Chieftec
 • Gigabyte
 • Zotac
 • Cooler Master
 • Enermax
 • Seagate
 • Asus
 • Intel Corporation
 • Cenowarka.pl
 • Aquatuning.pl
 • XFX