Overclock.pl » Testy i recenzje » Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Podsumowanie2014-12-08 09:06:00 |  Kamil Kędra (kaka96f16)

Testy były bardzo czasochłonne, które pokazały wydajność każdego z przetestowanych urządzeń. Czas więc na podsumowanie.
Wykresy przedstawiały wydajność wszystkich uczestników w dwóch systemach plików, które zostały opisane w metodyce testów. Nasze pomiary udowadniają wyższość systemu plików exFAT nad FAT32. Nie nastąpił gwałtowny wzrost wydajności, który mógłby podekscytować użytkownika, lecz jest on zauważalny w codziennych operacjach na plikach przy użyciu dysku pamięci flash.
Komórki SLC okazały się dużo szybsze w zapisywaniu plików od komórek MLC. Zalman U3M16 SLC wyrażnie prowadził w tej konkurencji. W odczytywaniu danych okazały się wydajniejsze wielostanowe komórki. Ograniczona dostępność, duża cena oraz zbyt mała wydajność odczytu sprawiają, że niewiele osób kupi przenośne nośniki danych wykorzystujące komórki SLC.

Kingston DataTraveler R3.0 G2

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Kingston DataTraveler R3.0 G2 pozytywnie wykazał się zarówno w zapisie jak i w odczycie. Prędkości zapisu i odczytu z pewnością zadowolą każdego wymagającego użytkownika. Jego dodatkowymi atutami jest jego wodoszczelność oraz cena. Kupimy go za niecałe 50 zł.

Zalman U3M16 SLC

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Zalman U3M16 SLC zaspokoi wszystkich, którym zależy na jak najszybszym zapisie plików. W tej konkurencji nie miał sobie równych. W odczycie nie był już taki fenomenalny, jednakże zasłużył na miano wydajnego pendrive’a. Niestety jego kupno może być problematyczne z powodu ograniczonej dostępności.

Patriot Supersonic Boost XT

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Patriot Supersonic Boost XT 16 GB także znalazł się w ścisłej czołówce. Jest podobnie wykonany do Kingstona R3.0 G2, oraz ma jedną wspólną cechę, jest wodoodporny. Można go kupić za niecałe 55zł. Gdyby nie fakt, iż jest mniej wydajny od Kingstona, można by powiedzieć, że to bracia bliźniacy. Otrzymuje od nas wyróżnienie “wart uwagi”.

Transcend JetFlash 780

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Transcend JetFlash 780 jest solidnym magazynem danych z bardzo przyzwoitymi osiągami. Można go kupić za niecałe 60 zł

Patriot Supersonic Xpress

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Patriot Supersonic Xpress przykuł uwagę swoim design’em i wydajnością. Kosztuje niecałe 33 zł, co sprawia, że jest opłacalnym wyborem.

ADATA S107

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

ADATA S107 posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Za niewielkie pieniądze (~36zł) możemy kupić pendrive’a, który zadowoli każdego przeciętnego użytkownika.

PQI U273V

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Podobnie PQI U273V, który wygląda standardowo, jest opłacalnym wyborem a jego koszt wynosi trochę ponad 33 zł.

Mach Xtreme LX

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Nagroda należy się również samotnemu produktowi od Mach Xtreme, dla LX. Dzielnie walczył o zwycięstwo, kupimy go za niewiele ponad 40 zł. Otrzymuje od nas wyróżnienie “wart uwagi”

Kingston DataTraveler microDuo

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Kingston DataTraveler MicroDuo posiada jedną cechę odróżniającą go od innych. Otóż może służyć jako magazyn danych dla niektórych współczesnych smartfonów lub tabletów.

Patriot Tab

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Postanowiliśmy również wyróżnić najmniejszego ze stawki. Patriot Tab dzielnie sobie radził, przy tak małych rozmiarach jego wydajność jest bardzo satysfakcjonująca, można go już kupić za 44 zł. Otrzymuje od nas wyróżnienie “użyteczny” ponieważ w ponad połowie chowa się w złączu USB. 

 

W przypadku innych pamięci flash, stwierdziliśmy, że nie zasługują one na wyróżnienia. Kingoston DataTraveler Mini, Kingston DataTraveler 100 G3 i DataTraveler 101 G3 nie spełniają oczekiwań, pierwszy z nich nie daje sobie rady z zapisem i nie zasługuje na miano USB 3.0, cała trójka jest niezadawalająca.

PQI U822V, oraz Patriot Supersonic Pulse w testach pokazały się od strony typowego średniaka. Ich wyniki były mierne. Cena pierwszego z nich bliska 70 zł nie zachęca do kupna. Drugi w cenie lepszych od siebie, również nie wygląda na atrakcyjnego.

Transcend JetFlash 770 i JetFlash 760 prezentują się identycznie. Na większości wykresów ich wyniki są niemalże idealne, jednak czasem któryś z nich odrobinę wygrywał z drugim. Obaj nie zachwycili, ceny ich są takie same (~30 zł)

 

Niestety producenci zbyt często używają na opakowaniach swoim produktów “USB 3.0”, a pendrive’y są podobnej wydajności co w standardzie USB 2.0. Przed zakupem polecamy poczytać o poszczególnych modelach pamięci USB w celu jak najkorzystniejszego dla siebie zakupu.

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

>>Dyskusja na forum na temat publikacji<<

Nawigacja

Pierwsza Następna  
 
 • XFX
 • BenQ
 • Aquatuning.pl
 • Asus
 • Intel Corporation
 • Enermax
 • Zotac
 • Cenowarka.pl
 • Cooler Master
 • Seagate
 • Gigabyte
 • Chieftec