Overclock.pl » Testy i recenzje » Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Testy syntetyczne2014-12-08 09:06:00 |  Kamil Kędra (kaka96f16)

Do sprawdzenia wydajności pendrive’ów posłużyły dwa programy: AS SSD Benchmark i USBDeview. W obu zbadaliśmy odczyt i zapis sekwencyjny wszystkich produktów. W aplikacji AS SSD wykorzystano wbudowany “copy benchmark”, który sprawdził jak zachowują się pendrive’y, przy symulacji operacji na plikach.


Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

W obu systemach plików wygrywa Zalman U3M16, drugi jest Patriot Supersonic Xpress. Tuż za nimi, Kingston DataTraveler R3.0 G2. Z obu wykresów wynika, że system plików exFAT jest nieco szybszy od FAT32, różnice są niewielkie. Sekwencyjny zapis na poziomie 77 MB/s wydaje się być zadowalający. Dobrze wypadł również Transcend JetFlash 780, który godnie prezentuje bohaterów z drugiej części testów.


Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Ponownie system plików exFAT zapewnia lepsze transfery niż FAT32. Oba testy wygrywa Patriot Supersonic Boost XT, drugi Transcend JetFlash 780. Na końcu Kingston DataTraveler 100 G3 i DataTraveler 101 G3, którzy znacząco przegrywają ze wszystkimi. Można stwierdzić, że Kingston DataTraveler R3.0 G2, najmniejszy ze stawki Patriot Tab oraz MX - LX zajmują ex aequo trzecie miejsce. Oba modele PQI oraz cztery modele drugiej części testów są w środku zestawienia.


Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Zalman nie ma sobie równych w zapisie plików. Zastosowane kości SLC są dużo wydajniejsze od MLC-  blisko dwukrotnie szybsza prędkość zapisu. Supersonic Xpress musiał pogodzić się z wyższością Kingstona DataTravelerR3.0 G2, zajmuje trzecią lokatę. Stawkę znów zamykają przedstawiciele czerwonych, tym razem jest to model DataTreveler Mini oraz DataTraveler I G4. W środku następują małe, niezauważalne roszady.


Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Na prowadzenie wrócił Patriot Supersonic Boost XT bohater sprzed aktualizacji artykułu. Wartości 160 i 164 MB/s są satysfakcjonujące, z taką wartością odczytu, pendrive dość szybko “zrzuci” nam zdjęcia na komputer. Drugie miejsce zajmuje Transcend JetFlash 780.  Tyły zamyka nam DataTraveler 101 G3.

Po 4 testach zapisu Zalman U3m16 SLC jest bezkonkurencyjny. W odczycie nie jest on już tak dobry, co plasuje go w połowie stawki. W odczycie jako jedyny z II tury testów dobrze spisuje się Transcend JetFlash 780. Patriot Supersonic Boost XT, Kingston DataTraveler R3.0 oraz Patriot Supersonic Xpress skutecznie konkurują o zwycięstwo. Miano niechlubnego miejsca,  bo pierwszego od końca powinno przypaść pamięci masowej z rodziny DataTraveler.


Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Z obu wykresów, wynika, że system plików exFAT jest trochę szybszy od starszego FAT32. Na przodzie bohater zapisywania jakim jest Zalman U3M16 SLC, który odskoczył od reszty na obu wykresach. Pozostała trójka konkuruje tylko o drugie miejsce.


Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Z pierwszym z dwóch wykresów prezentujących wyniki trybu program w AS SSD Benchmark ładnie ułożyły się słupki. Czołówka  oraz “słabiacy” wyrównali się wynikami. System exFAT pozwolił pamięciom flash na nieco więcej, więc i wyniki są  bardziej zadowalające. Zalman nadal wygrywa.


Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Test pamięci USB 3.0 - 16 GB

Liderzy poprzedniego testu porównawczego muszą uważać. Czy Zalman na dobre zagościł na fotelu lidera? Dowiemy się w testach rzeczywistych. Dobrze spisuje się również Transcend JetFlash 780. Pamięć masowa od PQI póki co nie prezentuje doskonałej wydajności, również pendrive’y DataTraveler Mini i 100 G3 wypadają słabo. Teorii już wystarczy, zapraszamy do testów, które pokażą prawdziwe oblicze testowanych dysków USB.

Nawigacja

Pierwsza Następna  
  Następna Ostatnia
 • BenQ
 • XFX
 • Asus
 • Chieftec
 • Aquatuning.pl
 • Gigabyte
 • Seagate
 • Enermax
 • Zotac
 • Cenowarka.pl
 • Intel Corporation
 • Cooler Master