Overclock.pl » Testy i recenzje » Test kompaktowych chłodzeń wodnych (AIO)

Antec H2O 12502015-07-31 23:00:00 |  Piotr Urbaniak (gtxxor)

Antec to jedna z tych marek, której prawdopodobnie nikomu przedstawiać nie trzeba. Amerykański producent wsławił się solidnymi zasilaczami, a także szeregiem bardzo popularnych obudów, w tym niemal legendarnym modelem Three-Hundred. Od pewnego czasu, koncern trudni się również produkcją AIO LC, które postaniowiono nam dostarczyć na potrzeby niniejszego testu. Konkretyzując, do redakcji Overclock trafił H2O 1250, czyli najwyższy model w ofercie Amerykanów.

 

Specyfikacja techniczna

 

Antec H2O 1250

 

Opakowanie i akcesoria

Antec H2O 1250

 

Antec H2O 1250 zapakowany jest w tekturowe pudło, które nie wyróżnia go spośród konkurencji. Motyw z oszronioną fotografią jest wyeksploatowany do granic możliwości, ale "jankeskich" grafików to nie znięchęciło. Tym sposobem, otrzymujemy kolejną wybitnie sztampową grafikę.

 

Natomiast zaintrygował nas pewien wykres, buńczucznie demonstrujący wydajność omawianego sprzętu. Wedle deklaracji producenta, chłodzenie spokojnie radzi sobie z obciążonym procesorem... 3960K. Nie, to nie jest nasza literówka. Amerykanie rearanżują ofertę Intela.

 

Trzeba natomiast pochwalić producenta za listę kompatybilności z poszczególnymi podstawkami, bo została ona umieszczona w łatwo widocznym miejscu, co poniekąd uprzyjemnia pierwszy kontakt z produktem. Przynajmniej mieszkańcom tych krajów, w których tego typu sprzęt leżakuje na sklepowych półkach, bo polskie stany magazynowe to temat na odrębną publikację.

 

Antec H2O 1250

 

Zestaw akcesoriów obejmuje komplety montażowe, anglojęzyczną instrukcję oraz płytę CD. Intryguje jedynie ostatni z dodatków. Nośnik optyczny zawiera autorskie oprogramowanie, służące do kontrolowania parametrów pracy urządzenia z poziomu systemu operacyjnego. Dość ciekawy pomysł.

 

Wygląd zewnętrzny i budowa

 

Antec H2O 1250

 

Już w części teoretycznej tej publikacji wspominaliśmy, że H2O 1250 to produkt dość nietypowy. Teraz możecie organoleptycznie poczuć ową osobliwość, bowiem duet pompek umieszczonych na obudowach wentylatorów to coś, czego często się nie widuje.

 

Antec H2O 1250

 

Pomijając ten niecodzienny aspekt, sprzęt Antec'a może pochwalić się 27-milimetrową chłodnicą, zdolną do pomieszczenia dwóch wentylatorów typu 120. Właśnie takie "śmigła" znalazły się w fabrycznym komplecie. Załączone jednostki cechują się prędkością obrotową 600-2400 RPM i chcąc nie chcąc, trzeba do nich przywyknąć, bowiem nieszablonowa budowa kompaktu uniemożliwia ich wymianę. Jedyne, o co można się pokusić, to doposażenie AIO w dodatkowy duet "wiatraków", celem uzyskania konfiguracji push-pull.

 

Antec H2O 1250

 

Producent nie podał żadnych danych na temat metali, użytych do wykonania radiatora. Skoro Antec się nie pochwalił, to z dużą dozą prawdpodobieństwa można założyć, iż jest to aluminium.

 

Antec H2O 1250

 

Blok wodny może poszczycić się miedzianą stopą. Podstawie daleko do miana "lustrzanej", jednak jakość powierzchni nie budzi zastrzeżeń.

 

Antec H2O 1250

 

Z kolei top odbiornika ciepła bardzo nam się spodobał, z racji minimalistycznego wzornictwa oraz diod LED, które konfigurować można w zakresie palety RGB.

 

Na plus uznajemy również elastyczne węże o długości 30 cm, które zdają się być wystarczające dla większości obudów. Jedynym mankamentem jest tak na prawdę niewielka średnica "rurek", psująca ogół aspektu stylistycznego.

 

Montaż

 

Antec H2O 1250

 

Montaż AIO Antec'a nie należy do skomplikowanych. Wystarczy jedynie przytwierdzić ramkę do bloku, a następnie umieścić całość w obudowie. Trudności może sprawić jedynie ulokowanie chłodnicy, której grubość, wraz z pakietem wentylatorów i pompek, wynosi okrągłe 50 mm.

 

Antec H2O 1250

 

Następnie należy umieścić blok na procesorze, wykorzystując do tego backplate oraz cztery "szybko-śrubki".

 

Na zakończenie czeka nas podłączenie okablowania zasilająco-sygnałowego, co wiąże się z zapewnieniem zasilania (3-pin) i koniecznością wykorzystania wewnętrznego złącza USB 2.0, służącego do zapewnienia komunikacji oprogramowania GRID z produktem.

Nawigacja

Pierwsza Następna  
  Następna Ostatnia
 • Asus
 • Aquatuning.pl
 • Zotac
 • Chieftec
 • Intel Corporation
 • Enermax
 • BenQ
 • Seagate
 • XFX
 • Cooler Master
 • Cenowarka.pl
 • Gigabyte