Overclock.pl » Testy i recenzje » Test laptopowych podkładek chłodzących

Podsumowanie2015-04-22 20:40:00 |  Łukasz Urbaniak (LukaszST)

Lepa Lepad S17

Lepad S17

Lepa Lepad S17 okazała się najwydajniejszą z testowanych przez nas podkładek. Posiada wbudowany regulator obrotów wentylatora, oraz głośniki pozwalające na zwiększenie wrażeń podczas rozgrywek w grach. Materiały, z których wykonana jest Lepad S17, są dobrej jakości, ale trochę im brakuje do miana świetnych, natomiast spasowaniu nie możemy niczego zarzucić. Kompatybilna jest z wieloma rozmiarami laptopów. Przez swój niewielki rozmiar będzie dobrze prezentowała się także z mniejszymi notebookami. W pol­skich skle­pach przyj­dzie nam za­pła­cić po­nad 140zł.

Lepad S17

                                

Cooler Master ErgoStand III

Ergostand

Cooler Master ErgoStand III jest jedyną podkładką z możliwością regulacji wysokości w naszym teście. W maksymalnym ustawieniu pozwoliła na zmniejszenie temperatury procesora o 6,5 °C, nie jest to wynik najlepszy. Została świetnie wykonana, producent zastosował bardzo dobrej jakości materiały. Design nastawiony mocno na ergonomię poprawiającą komfort pracy z notebookiem. Możemy dojść do wniosku, że sprzęt jest skierowany do osób pracujących, a nie graczy. Użytkownik otrzymuje bogate wyposażenie w postaci wbudowanego regulatora, huba USB oraz świetnego zarządzania okablowaniem. W polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić ponad 150zł. 

Ergostand

                 

Enermax Aeolus Vegas

Aeolus Vegas

Enermax Aeolus Vegas oferuje największą powierzchnię chłodzenia wraz z możliwością konfigurowania położenia wentylatora. W naszym teście uplasowała się na trzecim miejscu. Posiada dobre zarządzanie kablami, dla estetów mogą być problemem przewody od wentylatora, które trzeba zawinąć wokół gumowej podstawki. Brak regulatora obrotów będzie minusem dla osób nie grających cały czas. W polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić ponad 170zł. 

Aeolus Vegas

                 

SilentiumPC Glacier NC400

NC400

Przedstawiciel najniższego segmentu cenowego wykazał się świetną kulturą pracy na najniższych obrotach i całkiem dobrą wydajnością (obniżył temperaturę o ok. 10 °C). Trójpozycyjny regulator obrotów pozwoli na sprawne dostosowanie wydajności podkładki do aktualnych potrzeb. Niestety, może być delikatny problem z dostępem do tylnej części, gdy na podstawce postawiony jest laptop. Pomimo najniższej ceny podstawka posiada świetną kulturę pracy. W polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić ponad 80zł.

NC400

 

Cooler Master NotePal Lap Air

Lapair

Cooler Master NotePal Lap Air prezentuje ciekawe podejście do podkładek dla osób używających laptopa w łóżku, bądź na kolanach. Nie posiada żadnych dodatków w postaci regulatora obrotów czy podświetlenia wentylatora. Za to posiada gąbkę utrzymującą podkładkę na kolanach. Wentylator jest stosunkowo głośny, natomiast jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. W obecnej chwili polskie sklepy nie posiadają tej podkładki w sprzedaży, w zagranicznych sklepach po przeliczeniu kursu euro będziemy musieli zapłacić ponad 130zł.

LapAir

 

Cooler Master A100

 

A100


Cooler Master A100 prezentuję bardzo wysoką jakość wykonania, połączenie aluminium i plastiku jest sztywne i dobrze trzyma laptopa na miejscu. A100 posiada tylko jedno ustawienie wentylatora plus możliwość jego wyłączenia, gdy nie potrzeba dodatkowego chłodzenia. Wentylator pozwolił na obniżenie temperatury procesora o 8,5 °C. Podkładka pozwala na pracę na laptopowej klawiaturze, zwiększając tym samym komfort i ergonomię pracy. W polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić ponad 110zł.

A100

 

Enermax Aeolus Pure

Aeolus Pure

Enermax Aeolus Pure sprawia wrażenie najlepiej wykonanej podkładki spośród wszystkich testowanych. Konstrukcja jest sztywna, połączona na wkręty niewidoczne od wierzchu. Szczotkowane wykończenie dodaje eleganckiego wyglądu. Wentylator na minimalnym ustawieniu pracuje cicho, delikatnie słyszalny jest jedynie szum powietrza, na wysokim ustawieniu nie zagłusza laptopa pod obciążeniem. Wydajność podkładki jest bardzo wysoka, pozwoliła obniżyć temperaturę procesora o 13 °C. W polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić ponad 140zł.

Aeolus Pure

 

Enermax TwisterOdio 16

TwistrOdio 16

Enermax TwisterOdio 16 to podstawka multimedialna wyposażona w dwa głośniki o mocy 2 W. Obniżyła temperaturę o 7,5 °C, co nie jest bardzo dobrym wynikiem, ale też nie złym. Wentylator działa cicho, dobiegają delikatne dźwięki łożyska, im wyższe obroty, tym łożysko głośniej pracuje. W przyszłości uciążliwe będzie mogło być czyszczenie podstawki, ponieważ nie ma żadnego systemu szybkiego wyjęcia wentylatora. W polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić ponad 110zł.

TwisterOdio 16

 

forum

>>Dyskusja na forum na temat podkładek chłodzących<<

 

Sprzęt do testów dostarczyli:

Cooler Master

Enermax

Lepa

SilentiumPC

Acer

Nawigacja

Pierwsza Następna  
 
 • Seagate
 • Enermax
 • Cooler Master
 • Chieftec
 • Asus
 • Gigabyte
 • BenQ
 • XFX
 • Intel Corporation
 • Cenowarka.pl
 • Zotac
 • Aquatuning.pl