Overclock.pl » Testy i recenzje » Enermax Digifanless 550 W. Test pasywnego zasilacza dla entuzjastów

Podsumowanie2015-07-13 23:59:17 |  Łukasz Sierant (sido107)

Enermax_Digifanless_

Enermax Digifanles jak na jednostkę całkowicie pasywną zaskakuje parametrami elektrycznymi oraz nienaganną jakością wykonania. Dobra regulacja napięć, bezgłośna praca, sprawność przekraczająca 94% oraz znakomite rezultaty podczas testów z niskimi obciążeniami to najważniejsze atuty testowanego zasilacza. Zastosowanie wyłącznie japońskich kondensatorów, certyfikowanych do 105 °C, gwarantuje długą i stabilną pracę. Dzięki cyfrowej kontroli, niestety tylko linii +12 V, za pomocą oprogramowania ZDPMS możemy monitorować najważniejsze parametry pracy zasilacza, regulować wartość napięcia, czy ustawiać progi dla zabezpieczenia OCP i, co najważniejsze, ustawić tryb Single Rail. Jest to jeden z niewielu zasilaczy, który otrzymał tak dokładną, co należy docenić, polskojęzyczną instrukcję z dobrym tłumaczeniem (pomijamy drobne błędy), co jest rzadkością.

Enermax poszedł na całość i w Digifanlessie oferuje całkowicie modułowe okablowanie, ponadto okryte indywidualnymi oplotami. Niestety panel modularny nie jest do końca przemyślany, przez co możemy mieć problemy z podpięciem kolejnego złącza PCI-E czy wiązek peryferyjnych. Jesteśmy trochę zawiedzeni, gdyż celem osiągnięcia wymaganej sprawności musieliśmy obniżyć napięcie linii +12 V.  

 

Producent objął swój flagowy zasilacz pięcioletnim okresem gwarancyjnym. Za pasywny, kontrolowany cyfrowo zasilacz Enermax Digifanless w polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić ponad ok. 900 zł. Cena jest niewątpliwie wysoka i nie każdy sobie pozwoli na zakup tego zasilacza.

Enermax_Digifanless_

W przypadku korzystania z pasywnego zasilacza, pamiętajcie, by zamontować zasilacz grillem do góry. Taka pozycja ma na celu ułatwienie transferu nagrzanego powietrza na zewnątrz PSU.

 

Zasilacz jest bardziej pokazaniem siły i możliwości producenta. Digifanless będzie idealnym wyborem dla osób budujących cichy komputer do salonu lub entuzjastów z nieograniczonym budżetem. PSU wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenia, postanowiliśmy zatem docenić go następującymi wyróżnieniami: innowacyjny, rekomendacja oraz kultura pracy.

 

PS. Enermax - czekamy na cyfrowego następcę Platimaxa.

 

Enermax_Digifanless_

>> Dyskusja na forum na temat zasilacza Enermax Digifanless 550 W <<

 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Test_zasilacza_Enermax_Revolution_X_t_730_W_-_Enermax_Revolution_X_t_730_W_review

 

Zobacz więcej w kategorii zasilacze:

Antec HCP1300 - test

Test zasilacza Cooler Master V1200

Premierowy test zasilacza SilentiumPC Vero M1

Enermax Revolution X't 730 W

Premierowy test zasilacza SilentiumPC Supremo M1 GOLD 550 W

Test zasilacza SilentiumPC Supremo M1 700 W

Jaki zasilacz? - Poradnik kupującego

SilentiumPC Deus M1 550 W

Corsair AX1200i -Moc pod kontrolą 

Enermax Platimax 1000 W OC - Test 

Test zasilacza Enermax NAXN 82+ 550 W 

Test zasilacza SilentiumPC Deus G1 600 W

Test zasilacza XFX PRO 1250 W Black Edition

Antec HCG-M 620 W, Chieftec NITRO2 650 W, a może Thermaltake Toughpower XT 675 W?

Zasilacze na wagę złota (Antec HCP 850 W, Thermaltake Toughpower Grand 850 W, Thortech Thunderbolt Plus 850 W, Cooler Master Silent Pro Hybrid 850 W)

Nawigacja

Pierwsza Następna  
 
  • Asus
  • Cenowarka.pl
  • Intel Corporation
  • Chieftec
  • Seagate
  • Enermax
  • Zotac
  • Cooler Master
  • Aquatuning.pl
  • Gigabyte
  • BenQ
  • XFX