Podsumowanie2015-07-13 23:59:17 | Łukasz Sierant (sido107)
Enermax Digifanles jak na jednostkę całkowicie pasywną zaskakuje parametrami elektrycznymi oraz nienaganną jakością wykonania. Dobra regulacja napięć, bezgłośna praca, sprawność przekraczająca 94% oraz znakomite rezultaty podczas testów z niskimi obciążeniami to najważniejsze atuty testowanego zasilacza. Zastosowanie wyłącznie japońskich kondensatorów, certyfikowanych do 105 °C, gwarantuje długą i stabilną pracę. Dzięki cyfrowej kontroli, niestety tylko linii +12 V, za pomocą oprogramowania ZDPMS możemy monitorować najważniejsze parametry pracy zasilacza, regulować wartość napięcia, czy ustawiać progi dla zabezpieczenia OCP i, co najważniejsze, ustawić tryb Single Rail. Jest to jeden z niewielu zasilaczy, który otrzymał tak dokładną, co należy docenić, polskojęzyczną instrukcję z dobrym tłumaczeniem (pomijamy drobne błędy), co jest rzadkością.
Enermax poszedł na całość i w Digifanlessie oferuje całkowicie modułowe okablowanie, ponadto okryte indywidualnymi oplotami. Niestety panel modularny nie jest do końca przemyślany, przez co możemy mieć problemy z podpięciem kolejnego złącza PCI-E czy wiązek peryferyjnych. Jesteśmy trochę zawiedzeni, gdyż celem osiągnięcia wymaganej sprawności musieliśmy obniżyć napięcie linii +12 V.
Producent objął swój flagowy zasilacz pięcioletnim okresem gwarancyjnym. Za pasywny, kontrolowany cyfrowo zasilacz Enermax Digifanless w polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić ponad ok. 900 zł. Cena jest niewątpliwie wysoka i nie każdy sobie pozwoli na zakup tego zasilacza.
W przypadku korzystania z pasywnego zasilacza, pamiętajcie, by zamontować zasilacz grillem do góry. Taka pozycja ma na celu ułatwienie transferu nagrzanego powietrza na zewnątrz PSU.
Zasilacz jest bardziej pokazaniem siły i możliwości producenta. Digifanless będzie idealnym wyborem dla osób budujących cichy komputer do salonu lub entuzjastów z nieograniczonym budżetem. PSU wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenia, postanowiliśmy zatem docenić go następującymi wyróżnieniami: innowacyjny, rekomendacja oraz kultura pracy.
PS. Enermax - czekamy na cyfrowego następcę Platimaxa.
>> Dyskusja na forum na temat zasilacza Enermax Digifanless 550 W <<
Sprzęt do testów dostarczył:
Zobacz więcej w kategorii zasilacze:
Test zasilacza Cooler Master V1200
Premierowy test zasilacza SilentiumPC Vero M1
Premierowy test zasilacza SilentiumPC Supremo M1 GOLD 550 W
Test zasilacza SilentiumPC Supremo M1 700 W
Jaki zasilacz? - Poradnik kupującego
Corsair AX1200i -Moc pod kontrolą
Enermax Platimax 1000 W OC - Test
Test zasilacza Enermax NAXN 82+ 550 W
Test zasilacza SilentiumPC Deus G1 600 W
Test zasilacza XFX PRO 1250 W Black Edition
Antec HCG-M 620 W, Chieftec NITRO2 650 W, a może Thermaltake Toughpower XT 675 W?