Overclock.pl » Testy i recenzje » SilentiumPC Aquarius X95W. Drugie podejście do nietypowego towera

Wygląd zewnętrzny2015-09-25 03:40:00 |  Piotr Urbaniak (gtxxor)

Wygląd zewnętrzny

Test_obudowy

Czy my się skądś znamy? – Takie pytanie to pierwsze, co przychodzi na myśl po kontakcie z Aquarius X95. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak tegoroczny model do złudzenia przypomina poprzednika, Aquarius X90, natomiast jedyną widoczną gołym okiem zmianą jest dodanie akrylowego okna w panelu roboczym, które dotychczas dostępne było jako opcjonalne akcesorium. Innych ewolucji na polu wizualnym próżno się doszukiwać, toteż mamy tutaj do czynienia z klasycznym prostopadłościanem o dość nietypowych proporcjach.

Test_obudowy

Front obudowy jest połączeniem dwóch elementów, plastikowego stelaża oraz siateczki typu mesh, która do spółki z filtrem zapobiega dostawaniu się kurzu do wnętrza.

Test_obudowy

Poziom filtracji nie budzi zastrzeżeń, podobnie jak jakość mechanizmu blokującego, opartego na zatrzaskach. Niestety trudno być równie entuzjastycznym wobec dominującego tworzywa sztucznego, bo ten materiał po prostu zawodzi, zarówno jeśli chodzi o prezencję, jak i odczucia organoleptyczne. W klasie budżetowej można byłoby przymknąć oko, ale Aquarius X95W zdaje się mieć wyższe aspiracje.

Test_obudowy

Panel roboczy - jak już wspomnieliśmy w którymś z poprzednich akapitów - wyposażony jest w duże, akrylowe okno, cechujące się wysoką przepuszczalnością światła. Miłośnicy eksponowania komponentów bazowych będą zadowoleni.

Test_obudowy

Z kolei drugi z paneli to konstrukcja typu pełnego, pozbawiona jakichkolwiek otworów. Pomiary suwmiarką wykazały wartości od 0,76 mm do 0,83 mm, co jest zgodne z deklaracjami producenta, który ocenia grubość blach na ~0,8 mm.

Test_obudowy

 

Miejsce dla portów I/O znalazło się na topie, gdzie spoczywają one w towarzystwie znanego z przedniej części obudowy meshu (filtr z zatrzaskiem).

Test_obudowy

Spektrum wyjść jest bardzo bogate, co należy zaliczyć na poczet zalet modelu X95W. Precyzując, producent zadbał o: pięć portów USB (2x 3.0 + 3x 2.0), dwa gniazda jack 3,5 mm (wejście + wyjście) oraz oczywiście przyciski POWER / RESET. Powyższą listę należy uzupełnić o regulator obrotów wentylatorów, który w przypadku serii Aquarius jest nowością. Zintegrowany kontroler posiada dwustopniową regulację, obroty wysokie (12 V) lub niskie (7 V), rozszerzoną o możliwość kompletnego zatrzymania rotorów. Sam układ sterujący jest dość nietypowy i wiąże się z nim pewna osobliwość, ale o tym w dalszej części publikacji.

Test_obudowy

Najpierw skupmy się na podstawie obudowy, bowiem tę zaprojektowano całkiem zmyślnie. Skrzynka spoczywa na czterech masywnych, gumowych nóżkach, co jest miłym odstępstwem od występujących powszechnie przylepców. Stopki skutecznie czuwają nad stabilnością całości, a przy tym zwiększają prześwit, czego efektem jest poprawa wentylacji zasilacza. Zdecydowanie trafione rozwiązanie.

Test_obudowy

Równie udanym pomysłem jest wysuwany do tyłu filtr przeciwkurzowy, choć akurat ta koncepcja jest dość pospolita.

Nawigacja

Pierwsza Następna  
  Następna Ostatnia
 • Enermax
 • Cooler Master
 • Intel Corporation
 • Seagate
 • Chieftec
 • Gigabyte
 • Cenowarka.pl
 • BenQ
 • XFX
 • Zotac
 • Asus
 • Aquatuning.pl