Overclock.pl » Testy i recenzje » BitFenix Pandora czyli test smukłej obudowy

Wygląd zewnętrzny2015-10-19 17:00:14 |   (redakcja)

Po wypakowaniu obudowy z kartonu, Naszym oczom ukazuje się dość smukła konstrukcja o zaokrąglonych kształtach. Eleganckie wykończenie paneli bocznych zachodzące aż do samego frontu, na środku którego widnieje czarny prostokątny ekran LCD. Panel roboczy został wyposażony w duże okno z przezroczystej pleksi, dzięki niej można zajrzeć do wnętrza obudowy.

test_obudowyFront obudowy sprawia wrażenie stonowanego i intrygującego. Panele boczne zachodzą łukiem na przód, okrywając jego znaczną część, można dostrzec tylko zagłębiony element z błyszczącego czarnego plastiku, pod którym skrywa się ekran LCD 2.4” nazwany przez producenta BitFenix ICON.

test_obudowyPo zdjęciu obu paneli, można zobaczyć pełen przód obudowy, który wykonany został w całości z plastiku. Na bokach znajdują się otwory wentylacyjne. Na środku, górnej części panelu można dostrzec ekran LCD.

test_obudowyFront obudowy w bardzo prosty sposób się zdejmuje, wystarczy chwycić za dolną część plastiku i zdecydowanym ruchem pociągnąć do siebie. Pod nim znajdziemy magnetyczny filtr przeciw-kurzowy.

test_obudowyPanel roboczy został wyposażony w sporych rozmiarów przezroczyste okno pleksi, odsłania ono również miejsce gdzie montuje się dysk 2.5”. Materiał z jakiego jest wykonany panel to szczotkowane aluminium o grubości 1.9 mm, które jest anodowane na czarny kolor. Montaż boków obudowy jest pozbawiony śrub. Zamiast tego producent zastosował dość ciekawe rozwiązanie, a mianowicie bolce zakończone kulistym elementem, dzięki czemu w łatwy sposób można szybko taki panel zdjąć lub założyć bez użycia narzędzi. Wystarczy wcisnąć w odpowiednie otwory bolce bądź je pociągnąć do siebie, aby mieć dostęp do wnętrza obudowy.

test_obudowy

test_obudowyDrugi panel jest lity, nie posiada on żadnych przetłoczeń czy otworów wentylacyjnych. Został on również wykonany z kawałka aluminiowej blachy o grubości 1.9 mm.

test_obudowyNa topie Pandory znajdziemy porty I/O a także duża filtrowaną  pokrywę z siatki typu mesh.

test_obudowyPanel w I/O posiada skromne i zarazem wystarczające wyposażenie w postacie dwóch portów USB 3.0, a także złącz audio dla mikrofonu i słuchawek.

Z prawej strony znajduje się przycisk Power zaś z lewej przycisk Reset, zabrakło niestety kontrolera obrotów dla wentylatorów.

test_obudowyPokrywa znajdująca się na topie obudowy nie wymaga żadnych narzędzi podczas demontażu, ma ona bowiem klipsy zatrzaskowe.

Zaraz pod nią znajduje się fabrycznie zamontowany wentylator BitFenix Spectre 120 mm o prędkości 900 obr/min, zaraz koło niego jest miejsce na dysk twardy 3.5”.

test_obudowy

test_obudowyW dolnej części obudowy widnieje kratka wentylacyjna dla zasilacza, jest ona zakryta przez magnetyczny filtr przeciwkurzowy, obok niego widnieją również otwory na montaż dysków w standardzie 2.5” i 3.5”.

Nie mogło oczywiście zabraknąć nóżek mają one 1 cm wysokości i 4 cm średnicy, na ich spodzie znajduje się pianka zapobiegająca przesuwaniu się obudowy i przenoszeniu drgań na podłoże.

test_obudowy

test_obudowySam tył obudowy przedstawia się dość interesująco, jest on również zaokrąglony jak front. Znajdziemy na nim miejsce na montaż zaślepki I/O dla płyty głównej, zaraz koło niego jest umiejscowiona kratka wentylacyjna. Poniżej producent zaoferował do wykorzystania aż 5 slotów na karty rozszerzeń, można więc podpiąć dwie karty w konfiguracji SLI czy CrossFire bez obaw że dolna karta będzie miała ograniczony dostęp do pobierania powietrza. Dodatkowy piąty slot, przydać się może również w przypadku instalacji kontrolera obrotów dla wentylatorów z racji braku zatoki 5.25” gdzie zazwyczaj montuje się takie urządzenia. Na samym spodzie znalazło się miejsce na montaż zasilacza.

test_obudowy

Nawigacja

Pierwsza Następna  
  Następna Ostatnia
 • Cooler Master
 • XFX
 • Aquatuning.pl
 • Gigabyte
 • Asus
 • Seagate
 • Zotac
 • BenQ
 • Cenowarka.pl
 • Enermax
 • Chieftec
 • Intel Corporation