Overclock.pl » Testy i recenzje » BitFenix Pandora czyli test smukłej obudowy

Aspekty moddingowe2015-10-19 17:00:14 |   (redakcja)

Coraz częściej ludzie zwracają uwagę na wygląd swoich komputerów, które nie tylko mają być wydajnymi i cichymi podczas pracy jednostkami, ale także ładnie się prezentować czy to na biurku bądź w salonie. Producenci sprzętu zauważyli wciąż rosnące zainteresowanie wokół tematu upiększania wyglądu komputerów tzw. moddingu pc. Wychodząc ku stronie społeczeństwa wiele firm stara się sprostać oczekiwaniom potencjalnych nabywców sprzętu i do swoich portfolio wprowadza produkty mogące zagwarantować zmiany wizualne w komputerach. Do wyboru jest multum różnych akcesoriów, które zmieniają wygląd szarej i ponurej jednostki centralnej. Poczynając od kolorowych i podświetlanych wentylatorów, pasków LED, przedłużek do zasilacza oplecionych materiałem, paneli bocznych z oknem pleksi czy podzespołami do budowy chłodzenia cieczą.

Nam temat moddingu nie jest obcy, postanowiliśmy więc lekko urozmaicić Wam lekturę i zadbaliśmy o to, aby w platformie testowej znalazły się również rzeczy związane z modyfikowanie wnętrza komputera. Obudowa Pandora jest wprost stworzona do tego ażeby wyeksponować w niej przez okno z pleksi komponenty. Najbardziej żucającymi się w oczy są przedłużki okablowania zasilacza jakie zastosowaliśmy. Wykorzystaliośmy serię BitFenix Alchemy w kolorze czarno-czerwonym, dokładnie modele ATX 24 pin, EPS 8 pin i dwie PCI-E 6 pin. Ceny takich przedłużek wahają się od około 17 zł do 45 zł w zależności od rodzaju i koloru.

test_obudowy

test_obudowy

test_obudowy

test_obudowyJeżeli ktoś dopiero składa swój komputer zawsze może przemyśleć wybór zasilacza, obecnie bardzo często odchodzi się już od zwykłych konstrukcji na rzecz jednostek z modularnym okablowaniem. Posiadają one częściowo lub całkowicie odpinane przewody od samego zasilacza, co jest ułatwieniem podczas instalacji czy też poprawia obieg powietrza w obudowie za sprawą braku konieczności podpinania zbędnych na dany moment kabli. Jak mogliście zauważyć w Naszej platformie testowej znalazł się taki oto właśnie zasilacz modularny od firmy BitFenix, jest to model Fury 650 W z certyfikatem 80+ Gold. Posiada on częściowo modularne okablowanie za sprawą stałej wiązki ATX 24 pin, reszta okablowanie jest odpinana. Producent poszedł o krok naprzód standardowo wszystkie przewody zostały wyposażone w indywidualny materiałowy oplot, dzięki czemu nie ma konieczności zakupu dodatkowych przedłużek by poprawić estetykę okablowania w swoim komputerze. Cena zasilacza zaczyna się od trochę ponad 400zł do 580zł w zależności od mocy PSU 550 W, 650 W czy 750 W.

test_obudowy

test_obudowy

test_obudowyW niedawnej przeszłości, około 8 lat temu, można było nabyć już wentylatory z podświetleniem LED czy różnych wersjach kolorystycznych. Na obecną chwilę producenci prześcigają się prawie że dosłownie w tym, kto zaprojektuje najciekawszą konstrukcję będącą za razem wydajną, cichą i interesująco wyglądającą. Do wyboru jest bardzo wiele kolorów samych wirników, ramek czy rodzajów podświetleń a także kształtów łopatek wentylatorów. W Naszym przypadku postawiliśmy zastosować również wentylator od firmy BitFenix, dokładnie model Spectre PRO 120 mm z czerwonym podświetleniem LED. Jego prędkość obrotowa wynosi 1200 obr./min. Wentylator nie dość, że będzie chłodził komponenty komputera to jeszcze w przypadku posiadania obudowy z oknem będzie rozświetlał jej wnętrze podczas pracy, dając ciekawą kolorową poświatę na podzespołach.

Ceny Spectre PRO w zależności od wersji wahają się w granicach od 50 zł do 90 zł.

test_obudowy

test_obudowy

test_obudowy

Nawigacja

Pierwsza Następna  
  Następna Ostatnia
 • Cooler Master
 • Aquatuning.pl
 • Intel Corporation
 • Enermax
 • Zotac
 • XFX
 • Cenowarka.pl
 • Seagate
 • Chieftec
 • BenQ
 • Gigabyte
 • Asus