Overclock.pl » Testy i recenzje » BitFenix Pandora czyli test smukłej obudowy

Podsumowanie2015-10-19 17:00:14 |   (redakcja)

Firma BitFenix słynie z projektowania ciekawych obudów o czym nie raz można było się przekonać. W tym przypadku nie było inaczej. Model Pandora jest bardzo solidnie wykonany, spasowanie ze sobą elementów konstrukcji nie pozostawia żadnych zastrzeżeń.

Panele boczne - wykonane ze szczotkowanego aluminium o grubości 1.9 mm - i stalowa konstrukcja szkieletu sprawiają, że ma się odczucie obcowania z naprawdę solidnym i wysokiej jakości produktem. Przedni panel posiadający ekran LCD do wyświetlania grafik jest miłym dodatkiem do obudowy, który cieszy oczy w momencie spojrzenia się w stronę obudowy. Okno pleksi umieszczone na panelu bocznym również jest fajną sprawą. Dzięki niemu można obejrzeć wnętrze swojej jednostki, zostało ono zaprojektowane tak aby uwidocznić najważniejsze komponenty. Smukłość konstrukcji jest sporym plusem, osoby które nie lubią konstrukcji o dużych gabarytach i zajętej przestrzeni roboczej na biurku będą z pewnością zadowolone. Prawidłowy obieg powietrza wewnątrz jednostki został zachowany i nie budzi większych zastrzeżeń, nawet mimo podkręconego procesora temperatury były zadowalające mimo bardziej zwartej budowy Pandory. W momencie kiedy będziemy chcieli zbudować wydajny komputer możemy być zatem pewni że komponenty nie będą się przegrzewały wewnątrz obudowy. Do plusów konstrukcji można również zaliczyć możliwość montażu chłodzeń cieczą z chłodnicami do 240 mm, miejsce na cztery dyski, dwa 2.5” i 3.5”. Standardowo zainstalowane wentylatory BitFenix Spectre 120 mm są dość wydajne i nie cechują się dużym poziomem głośności. Obudowa została wyposażona w gumowe i piankowe elementy, zapobiegają przenoszeniu drgań generowanych przez komponenty.

Wydawać by się mogło że obudowa jest wręcz idealna, znaleźliśmy jednak kilka drobnych  niedogodności, które mocniej nie wpływają na jej użytkowanie. Pierwszą rzeczą, która może trochę przeszkadzać podczas montażu komponentów w obudowie jest przestrzeń za tacką od płyty głównej wynosząca 15 mm, jeżeli potrafimy dobrze układać okablowanie większego kłopotu nie będzie jednak w przypadku osób mniej doświadczonych może to sprawić lekkie kłopoty. Naszym zdaniem przestrzeni powinno być około 20 mm, aby móc swobodnie ułożyć całe okablowanie w obudowie, poza tym zalecamy dobór zasilacza z modularnym okablowaniem. Smukłość konstrukcji ma swoje zalety jaki i wady. Za sprawą bardzo wąskiej konstrukcji, karty graficzne  przekraczającej 120 mm szerokości nie będą się mieściły wewnątrz obudowy. Systemy z rozbudowanym chłodzeniem czy niereferencyjnym PCB mają zazwyczaj większą szerokość, więc należy pamiętać, aby nie popełnić błędu i wybrać odpowiedni model GPU, kompatybilny z obudową. Cena modelu z pełnym wyposażeniem w postaci okna pleksi i ekranu LCD nie jest mała - 480 zł w zależności od sklepu.  Podstawowa wersja jest zaledwie o około 80 zł tańsza, więc warto rozważyć zakup droższej.

Reasumując, obudowa BitFenix Pandora to świetna propozycja dla osób lubiących elegancki wygląd, smukłość i solidne  wykonanie, a także zwracających uwagę na dodatkowe wyposażenie w postaci okna pleksi czy wyświetlacza LCD.  Jeżeli ma się niezagospodarowane 480 zł i nosi się z zamiarem kupna smukłej obudowy nadającej się zarówno do pokoju, jak i salonu, to można śmiało rozważyć jej zakup. Lecz należy pamiętać żeby dobrać odpowiednia kartę graficzną i zbaczać na fakt, że miejsca na zrządzanie okablowanie jest niedużo.  

Sprzęt do te­stów do­star­czył:

 

Autor: Stefan "Toxic" Stamirowski 

 

 

>> Dyskusja na temat publikacji <<

Nawigacja

Pierwsza Następna  
 
 • Chieftec
 • Gigabyte
 • XFX
 • Seagate
 • Cenowarka.pl
 • Asus
 • Zotac
 • Intel Corporation
 • Aquatuning.pl
 • BenQ
 • Cooler Master
 • Enermax