Enermax MaxPro - Wygląd i okablowanie2015-10-26 01:45:20 | Łukasz Sierant (sido107)
Budowa i wygląd
MaxPro również jest standardowych wymiarów 150 x 86 x 140 mm. Obudowa ma czarny kolor, a lakierowanie jest naprawdę dobrej jakości. Blachy są prawidłowo spasowane. Tył zasilacza wykonano z perforowanej blachy w kształcie plastra miodu. Wentylator osłania druciany grill z centralnie umieszczonym logiem producenta, czyli typowo.
Na bokach naniesiono sporych rozmiarów biały napis MaxPro.
Z przodu znajduje się otwór okablowania.
Od spodu jednostki przyklejono tabliczkę ze specyfikacja prądową.
Okablowanie
Wiązki ATX, EPS oraz PCI-E (PEG) wykonano z przewodów 18 AWG, pozostałe przy użyciu 20 AWG (American Wire Guage, niższy numer oznacza większy przekrój).
Tym razem wszystkie wiązki zabezpieczono nylonowym oplotem zakończonym opaską termokurczliwą. Niestety splot jest stosunkowo rzadki, przez co prześwitują przez niego przewody.
W MaxPro 600 W otrzymujemy jeden kabel EPS 4+4-pin oraz jeden PEG (dwie wtyczki 6+2 pin). Do tego dwa kable z trzema wtykami typu SATA, a także jeden z dwoma wtyczkami Molex oraz mini Molex (FDD). Tutaj należy nadmienić, iż wiązki SATA oraz Molex wykonano z przewodów 20 AWG, aczkolwiek - jak w przypadku Antec VPF - nie jest to większym problemem, dyski SSD pobierają niewiele prądu, a nawet w połączeniu z kontrolerem obrotów czy macierzą RAID z HDD nie spalimy kabli. Jednakże szkoda, że poczyniono takie oszczędności.
Wiązki ATX24-pin i EPS mierzą odpowiednio 52 cm i 62 cm. Proces montażu zasilacza Enermax MaxPro w redakcyjnej obudowie CM Storm Trooper (Full–Tower) przebiegł bez problemów, jedynie co zauważyliśmy, to sztywniejsze kable w porównaniu z Vero L1 i VPF. Poza tym, dzięki większej ilości kabli SATA nie będzie problemu z podłączeniem napędu optycznego.
Platformę na powyższych zdjęciach oparto o podzespoły:
Procesor Intel i3 4330
Lepa Aquacharger 240
Patriot DDR3 Viper Extreme 2000 MHz 2x4 GB CL9
Asus MAXIMUS VI EXTREME
Asus HD6970
SSD Intel 330 120 GB
CM Storm Trooper