Wygląd zewnętrzny2015-11-02 14:32:42 | (redakcja)
Zaraz po wypakowaniu obudowy z opakowania, można dostrzec dość ciekawie wyglądającą konstrukcję w kolorach bardzo intensywnej czerwieni z czarnymi elementami wykończenia.
Pierwszą rzeczą, która od razu wpada w oko jest to zabudowany front w czarnym kolorze i duże okno pleksi na panelu bocznym.
Przechodząc od razu do frontowej części obudowy, widzimy po obu stronach dwie kratki wentylacyjne w kształcie trapezów, wykończone siatką typu mesh w kolorze czarnym, poniżej nich widnieją po trzy dodatkowe otwory wentylacyjne. Na samym środku nie ma zaś żadnych elementów umożliwiających wentylację obudowy, jest jedynie ośmiokątna powierzchnia wykonana z plastiku “fortepianowego”, która cechuje się ładnym wyglądem z drobnym mankamentem, ponieważ będą na niej widoczne odciski palców i drobny pyłek. Zaraz pod nią skrywa się 2.8” wyświetlacz LCD BitFenix ICON do wyświetlania loga na obudowie, jak w niedawno testowanej BitFenix Pandora.
Front obudowy w bardzo prosty sposób się zdejmuje, wystarczy chwycić za dolną część plastiku i zdecydowanym ruchem pociągnąć do siebie. Pod nim znajdziemy magnetyczny filtr przeciw-kurzowy.
Panel roboczy został wyposażony w duże przezroczyste okno pleksi o wymiarach 34 x 35 cm. Blacha, z jakiej wykonano panele boczne obudowy, ma 0.8 mm grubości, powłoka lakiernicza jest błyszcząca i sprawia wrażenie podatnej na pozostawianie odcisków palców i wyłapywanie drobnych rys. Bok obudowy został wyposażony w wypustkę poprawiającą demontaż, montujemy go za pomocą dwóch szybkośrubek.
Drugi panel jest wykonany z jednolitej blachy o grubości 0.8 mm, nie posiada on żadnych przetłoczeń. Montowany jest również na dwie szybkośrubki.
Na topie Aegis znajdziemy porty I/O, trójstopniowy kontroler obrotów, a także dużą trapezowatą pokrywę dla wentylatorów wykonaną z siatki typu mesh, posiadającą filtr gąbkowy.
Panel I/O został wyposażony w dwa porty USB w standardzie 3.0, złącza audio dla mikrofonu i słuchawek. Tuż nad panelem znajdują się dwie diody sygnalizujące pracę dysku i informujące o zasilaniu. Nad nimi, umieszczono po lewej stronie kontroler obrotów wentylatorów z trójstopniową regulacją napięcia poprzez kliknięcie, możemy zmienić wartość na 5 V, 7 V lub 12 V, o czym informować nas będzie dioda umieszczona w przycisku. W środkowej części, z logiem BitFenix, znajdziemy przycisk Power, zaś po prawej przycisk Reset oznaczony duża literą R.
Pokrywa umieszczona na topie obudowy posiada prosty system montażowy na klipsy, co ułatwia jej demontaż i czyszczenie.
Po jej zdjęciu znajdziemy miejsce na zamontowanie dwóch wentylatorów 120 mm lub 140 mm. W celu instalacji wentylatorów wymagany będzie demontaż całego topu obudowy, co opiszemy w dalszej części artykułu.
W dolnej części obudowy jest kratka wentylacyjna dla zasilacza, miejsce dla wentylatora 120 mm lub 140 mm, a także otwory mocowania klatki na dyski lub płytki montażowej dla pompki chłodzeń cieczą. Całość została zakryta przez duży magnetyczny filtr siateczkowy. Od strony panelu frontowego widoczne jest wcięcie za pomocą, którego się go demontuje.
Na dole obudowy znalazły się nóżki wykonane z plastiku, posiadają one piankę na spodzie, która ma niwelować drgania i przesuwanie się obudowy.
Przechodząc już do samego tyłu Aegis’a, w górnej jego części znajdziemy dwie szybkośrubki za pomocą, których zdemontujemy top obudowy.
Poniżej znajdziemy dwa gumowe przepusty do przeprowadzenia węży od chłodzenia wodnego.
Miejsce na montaż blaszki I/O dla płyty głównej, obok widnieje kratka wentylacyjna, za którą zamontowany jest standardowy wentylator BitFenix Spectre 120 mm o prędkości obrotowej +/- 1000 obr./min. Pod nim znajduje się pozioma prostokątna kratka wentylacyjna, obok niej znajdziemy 5 slotów na karty rozszerzeń, co zapewne ucieszy osoby chcące rozbudować swój komputer o konfigurację multi-GPU.
Na samym dole obudowy znalazło się miejsce na instalację zasilacza.