Podsumowanie2016-01-22 22:42:58 | (redakcja)
Po żmudnych testach, nadszedł czas na podsumowanie. Dyski różnie przedstawiały się w testach syntetycznych i rzeczywistych. Jednak najważniejszymi testami były te z grupy rzeczywistej i to na nich powinniśmy bazować. Spoglądając na wykresy możemy powiedzieć, że Kinston HyperX Predator 480 GB dominuje a ADATA Premier Pro SP920 256 GB i Plextor M6Pro 256 GB są podobnej wydajności. W większości testów nie dawali szans ADATA Premier SP550 240 GB.
Kinston HyperX Predator 480 GB
Zdecydowanym zwycięzcą okazał się Kingston HyperX Predator 480 GB. W większości testów okazał się dużo wydajniejszy od reszty. Niewątpliwie jest to zasługa wykorzystania interfejsu PCIe. W testach syntetycznych widać bardzo duży potencjał dysku. Odczyt przekraczający 1000 MB/s jest dowodem na to, że postęp technologiczny idzie cały czas do przodu, jeszcze kilka lat temu mogliśmy o tym pomarzyć. Predator świetnie poradził sobie w testach rzeczywistych, dużo szybciej wyszukał nam plik, uruchomił system. Bardzo szybko zaobserwowaliśmy zalety korzystania z tego dysku, kopiowanie plików jest jeszcze szybsze niż na standardowym SSD. Producent objął go 3 letnią gwarancją, jest to zbyt krótki okres jak na dysk za blisko 2000 zł. Otrzymuje od nas wyróżnienia “bezkompromisowy” oraz “wydajny”.
Plextor M6 Pro
Plextor M6 Pro świetnie poradził sobie z wielozadaniowością, którą na co dzień wykorzystują użytkownicy komputerów.
ADATA Premier Pro SP920
Jest wydajnym dyskiem w atrakcyjnej cenie. W niektórych testach lepszy od Plextora M6 Pro
ADATA Premier SP550
Nie wypadł najgorzej, lecz jest niekonkurencyjny z drugim produktem tej firmy. Oba są podobnego pułapu cenowego, a w wydajności znaczącą się różnią.
Tak jak już wspominaliśmy, artykuł będzie sukcesywnie powiększany o kolejne modele dysków półprzewodnikowych.
>> Dyskusja na forum na temat publikacji <<
Autor publikacji: Kamil Kędra