PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy zestaw do 2,5 tys

kuba78
14-10-2015, 14:54
Część wszystkim potrzebuje zestaw tak do 2,5 tys do gierek, fajnie jakby najnowsze działały :)

gtxxor
14-10-2015, 15:18
Część wszystkim potrzebuje zestaw tak do 2,5 tys do gierek, fajnie jakby najnowsze działały :)

Jakbyś mógł dorzucić 100 zł, to widziałbym to tak:

Intel Core i5 6400 LGA1151 BOX
Asus B150M-A D3 Intel B150 LGA1151 BOX
Kingston DDR4 8GB 2400MHz HyperX FURY Black Series CL15
ZOTAC GeForce GTX960 2GB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP
Seagate Desktop 1TB SATA3 (ST1000DM003)
Corsair VS Series ver.2 350W
Zalman ZM-T5

Zestaw do FullHD ogarnie każdą nową grę, często nawet w najwyższych ustawieniach jakości, a do tego masz nowocześnie i chłodno. Trudno tutaj właściwie podać jakieś alternatywy, bo ja zawsze wychodzę z założenia, że podzespoły starzeją się tak szybko, że grzechem byłoby celowanie w platformę na Haswellu, czy rebrandowane karty ze starych serii od AMD.

phobosq
14-10-2015, 15:58
@gtxxor: płyta na DDR3 a RAM DDR4? LOL :D

najtańszy MicroATX na Skylake to Asrock B150M albo MSI B150M PRO-VH w okolicach 320, więc 60 drożej :)

reszta zgodna z prawdą w 100%

Gwynbleidd
14-10-2015, 16:21
Kingston DDR4 8GB 2400MHz HyperX FURY Black Series CL15

http://vignette1.wikia.nocookie.net/adventuretimewithfinnandjake/images/f/f0/Dafuq_meme.jpg/revision/latest?cb=20131123142556

Do tego płyta nie obsługuje DDR4.

Ten procesor ma niby w turbo maks 3,3, ale dla wszystkich rdzeni będzie to pewnie 3/3,1GHz. Mało.

Założyciel tematu nie był łaskaw zastosować się do wzorca, co nie jest zakazane, jest dozwolone, więc wypatrywałbym używek 2500k/3570k.
Ja :cenzura:. Xor, po:cenzura: jesteś!? oO Ten procesor kosztuje 835zł. Powaliło Ciebie?
Nigdy w życiu. Tyle pieniędzy za taką częstotliwość? A ić Pan fhui.
960gtx w wersji 2GB mają zniknąć z rynku, jakby ktoś już miał parcie, to bym celował w wersję z 4GB. Jednak ja nie jestem zwolennikiem kupowania obecnie jakiegokolwiek GPU. NVidia dała wyraźnie dupy M$, aby asynchroniczne shadery nie były wymogiem do podstawowych tierów w DX12 (jeśli w ogóle będą do któregoś wymagane), a szkoda, bo razem z rozwinięciem bindlesów to chyba najciekawsza nowość. Premiera Fejbl Ledżends miała być wczoraj... och, przełożyli na styczeń 2016. No to się nie dowiemy w najbliższym czasie, jak to jest z tymi asynchronicznymi shaderami w Maxwellu. :hihot:

Ja bym z zakupem GPU poczekał na Pascala, wówczas już 1. gry z async shaderami powinny być, wiec zobaczymy, jak to działa na Maxwellach, a przede wszystkim na Pascalach. Teraz kupowanie nawet procesora nie jest dobre, bo kiszenie się na DDR3, jak DDR4 wchodzą dla konsumentów, to trochę lipa, zaś DDR4 obecnie mają ogromne opóźnienia, nieadekwatne do częstotliwości. No i są znacznie droższe.

gtxxor
14-10-2015, 17:13
@gtxxor: płyta na DDR3 a RAM DDR4? LOL :D
reszta zgodna z prawdą w 100%

Haha, szkolny błąd. Nie to skopiowałem, co chciałem, i nie wiem dlaczego ;)

- - - Aktualizacja - - -

Ja bym z zakupem GPU poczekał na Pascala, wówczas już 1. gry z async shaderami powinny być, wiec zobaczymy, jak to działa na Maxwellach, a przede wszystkim na Pascalach. Teraz kupowanie nawet procesora nie jest dobre, bo kiszenie się na DDR3, jak DDR4 wchodzą dla konsumentów, to trochę lipa, zaś DDR4 obecnie mają ogromne opóźnienia, nieadekwatne do częstotliwości. No i są znacznie droższe.

I jak zwykle pitolisz, bo nie rozumiesz zasad rynku. Jak ktoś chce kupić komputer do gier w październiku tego roku, to nie będzie czekał kilka miesięcy, żeby nakreślić sobie rozwój spraw. Równie dobrze można czekać kolejne kilka miesięcy, na kolejne karty i wpaść w nieskończoną pętlę. Rozwój na rynku komputerowym jest tak dynamiczny, że zawsze kilka miesięcy dzieli nas od premiery czegoś nowego, zawsze. I albo można to zaakceptować, albo pozostaje sznur i taboret.

phobosq
14-10-2015, 17:13
http://vignette1.wikia.nocookie.net/adventuretimewithfinnandjake/images/f/f0/Dafuq_meme.jpg/revision/latest?cb=20131123142556

Ten procesor ma niby w turbo maks 3,3, ale dla wszystkich rdzeni będzie to pewnie 3/3,1GHz. Mało.

Założyciel tematu nie był łaskaw zastosować się do wzorca, co nie jest zakazane, jest dozwolone, więc wypatrywałbym używek 2500k/3570k.
Ja :cenzura:. Xor, po:cenzura: jesteś!? oO Ten procesor kosztuje 835zł. Powaliło Ciebie?
Nigdy w życiu. Tyle pieniędzy za taką częstotliwość? A ić Pan fhui.
960gtx w wersji 2GB mają zniknąć z rynku, jakby ktoś już miał parcie, to bym celował w wersję z 4GB. Jednak ja nie jestem zwolennikiem kupowania obecnie jakiegokolwiek GPU. NVidia dała wyraźnie dupy M$, aby asynchroniczne shadery nie były wymogiem do podstawowych tierów w DX12 (jeśli w ogóle będą do któregoś wymagane), a szkoda, bo razem z rozwinięciem bindlesów to chyba najciekawsza nowość. Premiera Fejbl Ledżends miała być wczoraj... och, przełożyli na styczeń 2016. No to się nie dowiemy w najbliższym czasie, jak to jest z tymi asynchronicznymi shaderami w Maxwellu. :hihot:

Po co mu więcej CPU?
Grafa z 4 GB była faktycznie OK, ale Pascala nie ma i nie będzie gość czekał, aż się pojawi.
DDR4 nie jest wcale wiele droższe, można spokojnie 2x4 GB 3000-ek dostać w okolicach 300 PLN, będą miały lepszą wydajność niż 2x4, które kupisz za tą kasę.

Gwynbleidd
14-10-2015, 17:15
Po co mu więcej CPU?

A to po polskiemu, to już się nie dało napisać? :E

Używkę 3570k wyciągnie taniej, a wydajność będzie nieporównywalnie większa.
Tam, gdzie "ram będzie ograniczał", to karta graficzna zdąży ograniczyć kilka razy. Chyba, że by chciał grać na 120FPSach i ustawieniach minimalnych, ale jakoś w to nie wierzę. ;)

phobosq
14-10-2015, 17:20
A to po polskiemu, to już się nie dało napisać? :E

Czepiasz się. Trzymaj się kontekstu, a nie bądź grammar nazi. :D mocy obliczeniowej wystarczy mu nawet z 6400.

Używkę 3570k wyciągnie taniej, a wydajność będzie nieporównywalnie większa.

I nie będzie miał gwarancji.

Tam, gdzie "ram będzie ograniczał", to karta graficzna zdąży ograniczyć kilka razy. Chyba, że by chciał grać na 120FPSach i ustawieniach minimalnych, ale jakoś w to nie wierzę. ;)

W tej kasie nie jesteś w stanie dać lepszej grafy, na GTX 970/R9 290x/Fury nie styknie raczej, a w kotlety z niższych Radeonów nie ma sensu się pchać.

Gwynbleidd
14-10-2015, 17:36
Czepiasz się. Trzymaj się kontekstu

Dlatego odpowiedziałem na pytanie, ale pstryczek w nos musiał być. ;D

I nie będzie miał gwarancji.
Jakby owy 3570k/2500k miał się zepsuć, to by już to dawno zrobił.

W tej kasie nie jesteś w stanie dać lepszej grafy, na GTX 970/R9 290x/Fury nie styknie raczej, a w kotlety z niższych Radeonów nie ma sensu się pchać.

To była odpowiedź na gadanie, że DDR4 3000MHz będą miały wyższą wydajność.
Obecnie nie ma sensu się pchać w żadne nowe GPU, lub GPU, którego zaraz nie sprzedamy. Jak na razie Maxwella nie "naprawili" od dnia premiery, a Pascal coraz bliżej. :hihot:
No i ciągle w sporej liczbie gier 680 wygrywa z 960, gdyby jeszcze async shadery chodziły dobrze w Maxwellach, to co innego, ale jest, jak jest. Argument z MFAA jest średnio trafiony, bo i tak nawet z MSAAx2 960 nie zapewni płynnych 60FPS, a poniżej takiego framerateu zapuszczanie MSAA mija się z celem.