Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Kącik mola książkowego, czyli co czytasz

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov

Kącik mola książkowego, czyli co czytasz

Czytam całkiem sporo, praktycznie tylko polskich autorów.

Jak byłem mniejszy, to książki po tacie, czyli głównie o tematyce II WŚ - opowieści załóg okrętów (podwodnych i nawodnych), myśliwców, bombowców oraz o różnych bitwach. Ciekawe lektury, ale jak trochę podrosłem znalazłem sobie tematykę, która jeszcze bardziej mnie kręci.

Od dłuższego czasu mam wybranych autorów, których książki kupuję, jak tylko się pojawią.

Jacek Piekara
    Andrzej Pilipiuk
    Maja Lidia Kossakowska
    Jakub Ćwiek
    Adam Przechrzta
    Andrzej Sapkowski
    oraz nieżyjący już Tomasz Pacyński

Właśnie skończyłem Wiedźmin - Sezon Burz i muszę przyznać, że bardzo miło było wrócić "na stare śmieci" Może nie jest to taki kunszt, jak przy oryginalnym sześcioksiągu, ale i tak czytało się świetnie. Polecam fanom Białego Wilka
    Ostatnio edytowane przez ivanov ; 23-03-2014 o 21:10
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Za młodu, pod koniec podstawówki, zaczytywałem się w Panu Samochodziku.
    Praktycznie przejście między 7 a 8 klasą spędziłem właśnie na czytaniu serii Nienackiego.
    W międzyczasie zasłuchiwałem się w tamtym okresie w Green Dayu więc jak gdzieś słyszę kawałki z Dookie czy Nimrod to od razu nachodzą mnie wspomnienia o Tomaszu i jego przygodach

W LO bardziej zaciekawiły mnie klimaty II WŚ, trochę też przez kolegę zaczytywałem się historie Hitlera i nazistów.
    Pod koniec liceum to raczej sensacja była u mnie na tapecie, coś pokroju Natychmiastowej Akcji Andy McNaba i reszta jego książek, plus Tom Clancy i reszta gatunku.

Obecnie tematyka różna w zasadzie, od Clive'a Baker'a (swoją drogą mój ulubiony pisarz/scenarzysta) po Odyseję Kosmiczną/Odyseję Czasu oraz różne horrory.
    Natomiast w zeszłym roku sprawiłem sobie całą serię Svena Hassela ale nie było okazji by skończyć pierwszą część, na razie całość czeka na lepsze czasy.

Niedawno skończyłem Ja, Inkwizytor - Głód i Pragnienie.
    Kolejna bardzo przyjemna w czytaniu książka z uniwersum Złamanego Krzyża Zdecydowanie polecam cały cykl o Mordimerze

Kurcze, jednak najbardziej czekam na kontynuację oryginalnej serii oraz na prequel wszystkiego, czyli Rzeźnik z Nazaretu. Niestety ten ostatni tytuł po paru latach został zdjęty z zapowiedzi wydawnictwa
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Wczoraj przeczytałem Wampir z MO. Podobnie jak (pierwsza część) Wampir z M-3, porządne czytadło z dobrym humorem + nawiązania do Wędrowycza
    8018 MHz

Użyszkodnik Extreme overclocker Reputacja:   (7) Awatar michi93
    Ostatnio jedynie przeczytałem najnowszą dostępną w Polsce część uniwersum Metro 2033 Dziedzictwo przodków.
    Nie mam jakiejś ulubionej książki czy tematyki, czytam prawie wszystko
    Sporo książek czeka na dysku do przeczytania ale najpierw muszę kupić Kindla któregoś bo czytanie na ekranie laptopa czy tam tabletu to kompletna porażka.
    Jestem debilem, choruję na dysmózgię, więc nie umiem sobie zmienić sygnatury

Ja obstaję przy tradycyjnych papierowych wydaniach
    8018 MHz

Papier lepszy sie wie ale nie zawsze mam możliwość zabrania ze sobą książki, do tego mam sporo ebooków więc czytnik się przyda

Użytkownik Reputacja:   (0)
    Ja ostatnio zabrałem się za książki Williama Sewarda Burroughsa. Początkowo trudno przebrnąć nawet przez kilka stron - wszystko wydaje się*być pocięte i wrzucone w losowych miejscach. Polecam np. Nagi Lunch.

Przeczytałem trylogię "Sherwood", "Wrota Światów" oraz "Zła Piosenka" Pacyńskiego.
    Bardzo fajnie wymyślone i napisane. Szkoda, że się w zasadzie w pewnym urywa pozostawiając niedosyt...
    Tym nie mniej polecam

"Wrzesień" tego samego autora też jest ciekawy, jednak nie przypadł mi aż tak bardzo do gustu.

"Szubienicznik" Jacka Piekary jest super Wprawdzie trzeba przebrnąć przez początek, ale później robi się naprawdę interesująco. Ekstra jest sposób, w jaki postacie ze sobą konwersują. Nie mogę się doczekać, jak kupię Szubienicznik Falsum et Verum i poznam dalszy ciąg tej przygody

Zacząłem za to czytać "Głośno Jak Diabli". Wprawdzie jestem dopiero w 1/4 książki, ale już teraz mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że jest to fenomenalny tytuł dla każdego fana cięższego grania
    8018 MHz

ja skończyłem właśnie CHRISTIANE F. ŻYCIE MIMO WSZYSTKO + MY DZIECI Z DWORCA ZOO

Uprawnienia umieszczania postów