Strona 1 z 8 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: SilentiumPC Deus M1 - komentarze do testu

Redaktor naczelny Ekspert overclockingu Reputacja:   (9) Awatar sido107

SilentiumPC Deus M1 - komentarze do testu

SilentiumPC sukcesywnie poszerza swoją ofertę w zakresie zasilaczy komputerowych. W niniejszym teście zaopiekujemy się jednostką Deus M1 o mocy 550 W. Według producenta zasilacz charakteryzuje się pojedynczą szyną +12 V, wysoką efektywnością energetyczną, potwierdzoną certyfikatem 80PLUS Bronze, modularnym okablowaniem oraz czterema złączami PCI-E, służącymi do podłączenia kart graficznych. Ponadto, wszystkie kondensatory certyfikowane są do pracy przy maksymalnie 105 st. C. W porównaniu z Deusem G1 zastosowano lepsze jakościowo tajwańskie kondensatory Teapo. Dodatkowo producent dodał funkcję wychładzania rozgrzanego wnętrza po wyłączeniu PSU. Na zasilacz otrzymacie dwuletni okres gwarancyjny. SilentiumPC wprowadziło wiele zmian względem Deusów G1, czy wyjdą one na dobre? Pozostaje nam tylko zaprosić Was do wyczerpującej lektury, a będzie się działo!

LINK do publikacji

Zapraszam do żywej dyskusji
    Ostatnio edytowane przez sido107 ; 17-05-2014 o 12:54

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Najbardzej szkoda GTXa 480
    Karta ładnie radziła sobie pod azotem 3DM 03, 3DM 05, a pokonał ją źle zrobiony zasilacz
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Lytek ****a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    To był chyba ostatni sprzęt od SPC, jaki dostaliśmy . Co do GTX 480, bez komentarza ...
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Ex-Redaktor Ekspert overclockingu Reputacja:   (28) Awatar gtxxor
    SPC powinno podziękować Łukaszowi za uwagi i wcielić je w życie. Jak się obrażą, to źle będzie świadczyło o firmie

Zasilacz ewidentnie nie jest taki, jaki być powinien. A rewers PCB to ja nie wiem, co o tym sądzić.

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Przeczytałem ten artykuł. Dwie sprawy:
    1. Osoby polecające takie zasilacze powinny być kastrowane.
    2. GTX 480 R.I.P.

Dobra robota, więcej testów, mniej pustych newsów.
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Użyszkodnik Extreme overclocker Reputacja:   (7) Awatar michi93
    pro*ce*so*ra orz wy*ko*rzy*sta*li*śmy
    Po*ni*że pre*zen*tu*je*my usta*wie*nia.
    Wy*ni*kać to mo*że do*bo*ru i
    GPU osią*gał peł*ną wy*daj*ność.
    nie bardziej by pasowało osiągało ?
    literówka
    W koń*cu koń*ców, kom*pu*ter plat*for*my te*sto*wej do*znał gwał*tow*ne*go wy*łą*cze*nia,
    Za*wsze do*ko*na*niu wszyst*kich po*mia*rów
    Nie rozumiem zdania
    na re*wer*sie PSB
    chodzi o PCB ? a jak nie to co to PSB
    By*naj*mniej do mo*men*tu usu*nię*cia przy*czyn awa*rii.
    Czy bynajmniej na pewno pasuje w tym kontekście ?
    Jestem debilem, choruję na dysmózgię, więc nie umiem sobie zmienić sygnatury

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Cytat Zamieszczone przez gtxxor Zobacz posta
    SPC powinno podziękować Łukaszowi za uwagi i wcielić je w życie. Jak się obrażą, to źle będzie świadczyło o firmie
    Co jak co, ale jednak to nie jest tekst na zasadzie "zasilacz jest be", tylko rzeczywiście konstruktywna krytyka.

Wystarczy wprowadzić w życie parę przytoczonych poprawek i będzie to całkiem fajna jednostka

Co do "przewatowania" zasilacza, to akurat na JonnyGuru ostatnio pokazał się bardzo podobny test.
    Ogólnie zasiłka jest naprawdę ok, tyle że producent przeszarżował i zamiast oznaczyć ją jako 400W, dał nalepkę 500W. Też było "bum" przy szczytowym obciążeniu

Cytat Zamieszczone przez gtxxor Zobacz posta
    rewers PCB to ja nie wiem, co o tym sądzić.
    Daj spokój, PCB wygląda po prostu masakrycznie... Dawno nie widziałem tak niechlujnej roboty.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Ex-Redaktor Ekspert overclockingu Reputacja:   (28) Awatar gtxxor
    Zasilacz ma ciekawe rozwiązania techniczne, bo za tą cenę nie wiem czy znajdziemy coś innego z niezależną... G550M ma DC-DC, ale kosztuje 40-50 zeta więcej. Fortron ma to swoje patenciarskie rozwiązanie w 450-60EGN, ale to znowu mniejsza moc, niemodularny PSU i brzydka obudowa (no, dla wielu ważna cecha).

Bezpośrednia konkurencja Deusa to TT SE i XFX Core, ale te PSU są można powiedzieć bardziej "podstawowe".

Szkoda, że ten Deus zachowuje się tak, nie inaczej. Byłby ciekawą propozycją w budżetówce.

PS: Rozkręciłem mojego spalonego M1 i mam definitywnie inną wersję (z diodą na rewersie).

Redaktor / Overclocker Ekspert overclockingu Reputacja:   (16) Awatar ludek
    W dzi*siej*szych cza*sach moż*na śmia*ło użyć stwier*dze*nia, iż moc za*si*la*cza okre*śla ob*cią*żal*ność na li*nii +12 V. Te*sto*wa*na jed*nost*ka po*tra*fi*ła do*star*czyć 522,74 W (516 W do*pusz*czal*ne) przy za*cho*wa*niu peł*nej sta*bil*no*ści, by*naj*mniej do mo*men*tu prze*pro*wa*dze*nia po*mia*rów.
    przynajmniej

Mam gościa na roku, który ma alergię na to słówko. Poprawione

Użyszkodnik Extreme overclocker Reputacja:   (7) Awatar michi93
    ma alergię na to słówko.
    Ja mam na jeszcze kilka
    Jestem debilem, choruję na dysmózgię, więc nie umiem sobie zmienić sygnatury

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów