Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 100

Wątek: Team Cup 2014

Redaktor / Overclocker Ekspert overclockingu Reputacja:   (16) Awatar ludek
    AGP - niezniszczalny 5500
    Nie, to nie to, kolego, niestety z tą samą kartą, moja NF7 zrobiła na mnożniku 6x i tym samym prockiem przy podobnym napięciu chipsetu około 264 MHz. Ta płyta jakby nie lubiła wymienionych powyżej mnożników procesora.
    BTW. Spotkaliście się z czymś takim, że niektóre mnożniki powodują fochy?

Widzę na własne oczy, że niektóre parzyste mnożniki także są gorsze, ale już ktoś o tym pisał, więc nie powinno dziwić.

Ja osobiście na 775 zauważyłem, że NIEKTÓRE procki działają też na niższych mnożnikach, ale najlepiej na 6x lub na maksymalnym. (nie mówię oczywiście o prockach z zablokowanym mnożnikiem typu większość P4 itp.)

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq
    Płyty na 462 mają to do siebie. Zdarza im się na przykład nie bootować na różnych mnożnikach albo mieć niższą wydajność - na DFI Infinity i XP-M 2400+ miałem tak, że 240x10 było przy tych samych ustawieniach pamięci wolniejsze od 230x10.5, a od x13 w górę działało tylko na FSB < 166.

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Jeszcze się nie chwaliłem... Próba podejścia do Yonah SPI 1 MB skończyła się tym:

Jak to się stało? Podłączenie Zombie moda bez wylutowania cewek, doprowadziło do przegrzania, spalenia MOSFETu odpowiadającego za sterowanie rozładowywania energii cewki jednej fazy układu zasilania. Spowodowało to także zadymienie pokoju i znaczną irytację z mojej strony.
    ...a Zombie nawet nie zauważył, że coś się stało Potężna sekcja zasilania z 8800 GTX poradzi sobie nawet ze zwarciem

Laptop działa, ale wynik bardzo słaby, jakoś ~30 sekund, więc nędza totalna

- - - Aktualizacja - - -

Po naprawie okazało się, że ten clock generator "wyciąga" tylko ~190 MHz, w połączeniu z niskim mnożnikiem procesora nie daje to rewelacyjnych wyników. BSEL nie działał, udało się za to zmodować logiczne wejścia na układzie sterownika zasilania, podbicie do 1.4 nie dało absolutnie żadnej zmiany, prócz wyższych temperatur.

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    Cytat Zamieszczone przez ludek111 Zobacz posta
    doprowadziło do przegrzania, spalenia MOSFETu
    Wyparowania? Nieźle.

Dzisiaj postaram się zuploadować wyniki do Team Cup, zobaczymy, ile punktów przybędzie

Panowie, kręcicie coś jeszcze do tych zawodów?
    ivanov - jak tam z konkurencjami, do których masz sprzęt?
    Ostatnio edytowane przez ludek ; 04-09-2014 o 20:33

Za ten wyniczek dostaliśmy 24pts

http://hwbot.org/submission/2621813

Ciśniemy dalej, Panowie!

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq
    No i po team cupie dla nas zostało 5 najlepszych teamów overall i oni jeszcze mogą tam mieszać. W ogólnej klasyfikacji mamy 14 miejsce.

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    Wczoraj walczyłem z raspberry... Masakra. Cały dział linuksiarzy nie był w stanie nic poradzić, choć wcześniej zarzekali się, że to dzięki optymalizacji zdołam coś wyciągnąć. Gdybym zrobił submita, to wpadłyby te 26 punktów i mielibyśmy ex aequo 13 miejsce... miejsce i tak lipne, a ja chyba zarżnąłem mojego pi, jak wrzuciłem go całkowicie do azotu.

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    LOL, luty pewnie od zimna popękały
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Nikon D500 = Nikkor 17-55 mm f/2,8 = 2x Nikon SpeedLight SB-5000 = 1x Nikon SpeedLight SB-700

NIE odpowiadam na pytania na PW

Kurczę, zupełnie przegapiłem ten moment. Jaa, nie odpaliłem jeszcze tyle sprzętu, K6 czekało, mam malinę, miałem sie zająć 939 + 8800, Top FSB i pomęczyć aquamark 3 AGP. Mam wynik w tym ostatnim, którego nawet nie wrzuciłem

Wszystko znowu źle jak się nie doczyta zasad

Mam nadzieję, że następny konkurs w takie multi-hocki-klocki będzie bardziej owocny. Najfajniej bawiłem się przy Celeronie 1.2 Mobile. Ten proc to totalnie szalona rzecz. Kręci się na defaulcie od 100 do 300 MHz FSB Trzeba tylko na dzielnik ramu uważać. AMD Geode bardzo podobnie, od 1.0 GHz do ponad 2.5 GHz liniowo się skaluje pięknie.

Co tam jeszcze było ciekawego?

Może moje boje z rdzeniem Yonah, spalona sekcja zasilania w klienckim laptopie, ostentacyjne lutowanie zombie moda do wszystkiego i ostatecznie wymiana mosfetów

Bardzo cieszę się także z mojego wyniku w PiFast na Athlonie XP 2500+ M:
    http://hwbot.org/submission/2605688

Dobry procek, dobre poznanie płyty głównej, tuning timingów i puszczanie na różnych mnożnikach CPU było kluczem do sukcesu. To nadal drugie miejsce w rankingu Team Cup ! Gdyby nie brak czasu na sprawy związane ze studiowaniem i lenistwo mieszane z brakami chęci na daną platformę (LOL), to moglibyśmy wyjść 7-8 miejsce.

W każdym razie cała zabawa była bardzo fajna. Oby HWB wymyślił coś podobnego następnym razem. Overclocking takich tanich podzespołów może dawać też mnóstwo funu, niekoniecznie musi to być ostatnia, najwydajniejsza platforma Intela plus najdroższa możliwa grafika NVidii i litry azotu. Ja się dobrze bawiłem

Uprawnienia umieszczania postów