Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Wpływ risera PCI-E na wydajność karty graficznej

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (65) Awatar ivanov

Lightbulb Wpływ risera PCI-E na wydajność karty graficznej

Zaciekawił mnie ostatnio ten wynik.
    Sam miałem wcześniej pomysł użycia riserów PCI Express i czterech kontenerów GPU typu fat.

Inni overclockerzy odradzali ten pomysł, mówiąc, że riser mocno obniży wydajność.
    Kupiłem na Allego riser PCI-E x16 i przetestowałem go w konfiguracji:

• ASUS GTX 780 Ti Matrix
    • ASUS Rampage IV Black Edition
    • i7-4960X @ 4 GHz
    • G.Skill TridentX 4x 8GB 2400 MHz

Karta pracowała na ustawieniach standardowych, aczkolwiek przy pomocy NVPMM wymusiłem na niej ciągłą pracę w trybie P0, co w jej przypadku oznacza taktowanie na poziomie 1137 MHz.

Karta normalnie umieszczona w płycie.

Karta podpięta przez riser.

WYNIKI

3DMark Fire Strike Extreme

bez risera

z riserem

3DMark 11 Performance

bez risera

z riserem

3DMark Vantage Performance

bez risera

z riserem

Jak widać różnice są naprawdę spore na niekorzyść konfiguracji z riserem (patrzymy na wyniki GPU). Pytanie czy istnieją risery lepszej jakości, które nie powodują pogorszenia wydajności.

UPDATE

Potencjalnie riser Lian-Li powinien nie powodować spadku wydajności.
    Da się go kupić w PL. Jeśli ktoś go sprawdzi, to zapraszam do podzielenia się wrażeniami
    Ostatnio edytowane przez ivanov ; 28-01-2016 o 12:32

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = HD7970 Lightning = 32 GB DDR4 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (34) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Pytanie czy istnieją risery lepszej jakości, które nie powodują pogorszenia wydajności.
    Obawiam się, że nie. Fizycznych właściwości raczej nie przeskoczymy, a riser to zawsze dodatkowe opóźnienie, które ma tutaj większe znaczenie od samej przepustowości.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Napisałem już pytanie do SF3D, bo niemożliwe jest, by zrobił taki wynik z wykorzystaniem riserów obniżających wydajność. A z kolei jego konfiguracja jest taka, że bez riserów nie mógł się obejść.

Nawet jest foto jego setupu.

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = HD7970 Lightning = 32 GB DDR4 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    Jestem przekonany, że można zrobić lepszy. Te taśmy są strasznie c***owe. Z ciekawości można kiedyś wylutować port i na porządnych kablach go zmontować, do tego zasilanie i filtry. Pewnie koszt jednego wyjdzie ~100zł, albo i więcej.

Daj spokój ręczna robota nad czymś takim to istna męka. Jeden slot ma w sumie 164 piny. Wyobraź to sobie lutować...

Musi się dać gdzieś kupić riser na wypasie.

8018 MHz

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (27) Awatar Dziarson
    Może głupota ale ile żył ma ten twój rieser policzysz ?
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

Policzyłem, są dwa razy po 82 żyły, czyli wszystkie.

8018 MHz

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (27) Awatar Dziarson
    Czyli albo słaby kontakt albo dupiate napięcie może spróbuj coś pomierzyć dróga rzecz może karta na leżąco gorzej działa
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

Ex-Redaktor Ekspert overclockingu Reputacja:   (28) Awatar gtxxor
    Pewno riser wykrył że chodzi z pseudo grafiką i stwierdził, że Cię ukara

Sprawdź na 290X

Na 290X nie podaje obrazu przez riser

8018 MHz

Uprawnienia umieszczania postów