Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: OC M1 Kraków, Finały ESL

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    9 sek - Overclocking by... i co? Pure PC, Intel, ESL... WTF?

Swoją drogą to porównanie FPS min bardziej mnie przekonało niż te 24-25 klatek dla wartości minimalnej (44-69), niż średnie (99-124) pod koniec filmu.

Lytek k***a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Wzrost częstotliwości o 60%, wydajność podnosi się o 20% . Na bogato, nie ma co, chociaż to kwestia gdzie i jak testujemy .
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Redaktor i Administrator Extreme overclocker Reputacja:   (20) Awatar majkel_94
    To są właśnie te sławne puste megaherce w procesorach Intela
    | Intel Core i7 2700K @ 4,5 GHz 1,35V | Gigabyte Z68X-UD3H LGA1155 | Kingston Savage 2x8 GB @ 2133 MHz CL9 1.65V |
    | 2x Samgate F3 500GB HD502HJ - Hybrid RAID 0+1 | Kingston HyperX 3K 240GB SATA III | Corsair VS650 |
    | Gigabyte GeForce GTX 970 4GB Gaming G1 @ 1550/7200 MHz | Xonar DX | BitFenix Shinobi | Dell P2414H 24" 1080p AH-IPS |

To się nazywa źle wykonany test fanboyu . Nie wiem w jakich ustawieniach to było robione, ani jakie było wykorzystane GPU, więc też nie powiem, czy w tym przypadku można było lepiej podejść do sprawy .
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Redaktor i Administrator Extreme overclocker Reputacja:   (20) Awatar majkel_94
    Czyli podważasz kompetencje jednego z najlepszych ocerów w Polsce i Europie? A sam co w życiu osiągnąłeś, że tak po nim jedziesz?
    | Intel Core i7 2700K @ 4,5 GHz 1,35V | Gigabyte Z68X-UD3H LGA1155 | Kingston Savage 2x8 GB @ 2133 MHz CL9 1.65V |
    | 2x Samgate F3 500GB HD502HJ - Hybrid RAID 0+1 | Kingston HyperX 3K 240GB SATA III | Corsair VS650 |
    | Gigabyte GeForce GTX 970 4GB Gaming G1 @ 1550/7200 MHz | Xonar DX | BitFenix Shinobi | Dell P2414H 24" 1080p AH-IPS |

Czy ja podważam czyjekolwiek kompetencje i po kimkolwiek "jadę"? Jak sam stwiedziłeś, Grzesiek jest ocerem, nie testerem .
    Ostatnio edytowane przez tomcuk ; 09-07-2014 o 21:44

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Widzę polecane przez Ivanova Trindexy
    Jaki głos
    Był jakiś powód, dlaczego 780ti, a nie 290X?
    Właśnie stabilność, bo te rekordy przechodzą np. superpi, ale już przy takim BF'ie, to by wykrzyczyły po kilku sekundach. Nie wiem, jaki jest sens uznawania wyników, gdy np. wyłącza się 3 z 4 rdzeni i do tego wyłącza HT. Puste MHz'e.
    Rany, gościu, już się tak nie podniecaj, SB na powietrzu robiły 5, IB i H po zmianie pasty również 5GHz, więc 5,7... lepsze fajerwerki są przy Deusie Choć w sumie, procek był w pełni stabilny, więc to dodaje +10 do za****stości.
    69/44=1,56(18) ładnie. Średni, to marne 24%, no ale komfort grania wzrósł ogromnie, więc nie jest źle, widać GPU za słabe Przy SLI wynik może byłby bardziej spektakularny.
    A no tak, jak testy w Crysis 3, to robienie na AMD, to by lipa była
    W CzyDeSmarku wzrost o prawie 39%
    Ehhh, dobra, do głosu się szybko przyzwyczaiłem, ale wyobrażałem sobie po zdjęciach zupełnie inny.
    Ehhh, szkoda, że

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Jeśli chodzi o FPSy w Crysisie 3 to za każdym razem odpalaliśmy miejsce, gdzie trzeba się skradać w trawie podczas misji Welcome to The Jungle.

Tomek dobrze zauważył - jestem OCerem Wiem co, gdzie i jak w benchmarkach. Jeśli chodzi o gry dosyć słabo się orientuję

Powód był bardzo prosty. 290X to karta AMD, a to było wszystko sponsorowane przez Intela
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Nikon D500 = Nikkor 17-55 mm f/2,8 = 2x Nikon SpeedLight SB-5000 = 1x Nikon SpeedLight SB-700

NIE odpowiadam na pytania na PW

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Jeśli chodzi o FPSy w Crysisie 3 to za każdym razem odpalaliśmy miejsce, gdzie trzeba się skradać w trawie podczas misji Welcome to The Jungle.
    Miejscówka dobra, najprościej jest zrobić taki test po prostu ustawiając się w odpowiednim miejscu i wykonać statyczny pomiar przez jakąś minutę. Osobiście nigdy bym nie zastosował takiej procedury do artykułu, ale jako proste sprawdzenie przyrostu wydajności to nawet więcej niż trzeba. Do tego gwarantuje, że zarówno minimalny, jak i średni FPS będą takie jak trzeba (brak ograniczania przez GPU, które może się pojawiać przy "kręceniu się" po mapie).

Tak czy inaczej, przecież w tym pokazie chodziło o wynik w MHz, a nie FPS .

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Ale wynik MHz nie jest spektakularny
    Na wodzie, to tak, ale nie na azocie. IHS był cięty? Bo w artykule o chłodzeniu LN2 mówiłeś, że cięcie często powoduje gorsze wyniki OC. Mógłbyś to jakoś wytłumaczyć?
    I poza tym było widać na jakimś ujęciu, że postać w Crysis 3 jest pośród trawy, wiec po co to gadanie o miejscu, skoro jest ono znane
    I serio, trochę lipa, że tego SLI nie było.
    Dobrym smarkiem na CPU jest Crysis 1 + mod na cząsteczki. FPS na moim 3770k z gry bardzo płynnej zmienił na momentami 5FPS (wbudowany benchmark)

Uprawnienia umieszczania postów