Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: GTX 460 - problem z usunięciem IHS

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    To zadzwoń do innego rzecznika, nie wierzę, aby powiedział to samo.

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar Constictor
    Zadzwonię jutro, zobaczę co powie. Tylko nie wiem, czy nie jest już na to za późno, już trochę czasu minęło, na to dowiadywanie się, ponowne zgłoszenie (które nie uznali) itp.

Ten artykuł kc nie odnosi się do gwarancji konsumenckiej - taka uzyskałem informację.
    Ostatnio edytowane przez Constictor ; 09-07-2014 o 10:15

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    mam podobny problem z gtx460.. Nawet po wymianie pasty na IHS-ie osiąga ona 85+ w grach po undervoltage :/ Dałem tam zalmana stg2 i nic to nie pomogło. U mnie też ciężko schodził IHS,podgrzałem go mocną suszarką i szczerze mówiąc z całej sily bokiem (oczywiście najlpierw ją troszkę wsadzając i na lewo prawo ruszając) żyletkę wcisnąłem. Bałem się,że coś uszkodziłem ale nie było wyboru. I udało się. Co z tego,że to nic nie dało >:
    Ostatnio edytowane przez fliperpl ; 17-07-2014 o 21:26

Tak samo radiator Ci się nie nagrzewa, a PCB nad układem BGA jest gorące?

Ja na razie nadal próbuje walczyć z tym cholernym morele, ciężko idzie, kontakt z nimi jest strasznie mizerny...
    Te temperatury wyżej to podawałem przy testach syntetycznych, a jak włączyłem WoT'a, to było jeszcze "ciekawiej". Nawet przy 21*C w pokoju karta osiąga 99*C (98-99, bo przy 99 jest zabezpieczenie i zostają zegary obniżone o 50%). A przy 28*C w pokoju po kilkunastu sekundach karta osiągnęła 101*C mimo zabezpieczenia (poszło by wyżej, ale wyłączyłem grę, bo przy 104 byłby restart).

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Dokładnie. Wczoraj dla pewności jeszcze raz zmieniłem pastę i z 10minut sie bawiłem aby równomiernie wszystko nałożyć.. I co? I nic
    65C idle,podczas gier ponad 90

Nie wiem o co chodzi,ale karta na stocku ma 1.025V i za pierwszym razem kiedy zmniejszyłem napięcie na 0.95V temperatury się uspokoiły. Zmieniłem platformę,zainstalowałęm MSI afterburnera i jeszcze raz zmieniłem na 0.95V i temperatury dalej są za wysokie..
    Moim zdaniem coś z sekcja zasilającą karty jest nie tak,może doprowadza zbyt duże napiecie lub coś...

O dziwo ja nie mam żadnych problemów z morele. Kupiłem tam pół mieszkania i kontakt zawsze był w porządku.

Temperaturę radiatora sprawdzałeś w jakim miejscu: podstawa, rurki cieplne czy finy? Jeżeli podstawa chłodzenia nie nagrzewa się to dziwne, że mimo zmiany pasty nie ma dobrego przewodnictwa cieplnego na radiator. IDLE przy trybie 2D (u mnie jest to 50/135MHz i 0,875V)?
    U mnie to nawet po zmniejszeniu zegara do 600MHz (z 715) i napięcia do 0,912 (z 0,978) nic nie daje, nadal osiąga 99*C. Natomiast w trybie 2D temp. schodzi do 43*C (tyle co kiedyś w trybie low 3D).

Albo jakieś zimne luty/mikropęknięcia/zwarcia pod układem BGA.

Ja też nie miałem problemów, dopóki nie *******yli mi karty zamiast naprawić przy reklamacji gwarancyjnej. Jakość kontaktu u nich zależny w jakiej sprawie piszesz, jak masz pretensje, to już nie są tacy skorzy do szybkiego odpisywania. Od tygodnia mi nie odpisują

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Dziwne rzeczy wam się z tymi GTX460 dzieją. Moja już od 4 lat śmiga pięknie i nawet w lecie w temp. otoczenia około 30*C w FurMarku (Burn In Test) nie przekracza 82*C
    @fliperpl
    Morele lubiło (nie wiem jak teraz) odwalać przy gwarancjach.

U mnie to nic dziwnego, po prostu ktoś zrypał coś przy reballingu lub reflow w czasie naprawy w serwisie. Te testy syntetyczne słabo obciążają grafikę (86*C), włączyłem WoT i od razu szybciej i wyżej skoczyły temperatury (99+*C).

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    @UP
    W grach zwykle mam od 5-10*C mniej. Najwięcej miałem 86*C w Burn In (FurMark) przed wymianą pasty na MX-2.

Masz rację, FurMark też daje radę, zapomniałem o nim podczas testów (w kilkanaście sekund 100*C przy 25*C otoczenia). WoT ze względu na "super" optymalizacje obciąża maksymalnie kartę już w garażu (jeszcze przed bitwą) dlatego też jest dobry do takich testów.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów