Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: GTX 460 - problem z usunięciem IHS

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar Constictor
    Po miesiącu walki z morele trafiłem na osobę, która raczyła jednak zrobić coś w tej sprawie. Karta została przyjęta do serwisu na podstawie odwołania się od poprzedniej naprawy. Została wysłana po ponad tygodniu do serwisu producenta, następnie po ponad 3 tygodniach wróciła do morele, a Ci odesłali do Netpunktu (który w tym czasie był zamknięty, ale oni potrafią wszystko). Zostałem też poinformowany, że karta została wymieniona na nową (nie do końca w to wierzyłem... po tym co się dotychczas działo). Dzisiaj dostałem informację, że karta jest gotowa do odbioru, pojechałem i ... oczywiście, oszukali mnie ponownie. Wcale nie było żadnej nowej karty, tylko nadal ta sama z niesamowicie przegrzaną i wygiętą płytką PCB. Szczęście w nieszczęściu, że chociaż ten karygodny błąd przegrzewania się, który sami spowodowali, łaskawie naprawili.

Wróciłem do punktu wyjścia, a nawet gorzej, bo tylko wymienili wentylatory, a za to przegrzali i wygięli PCB (ciężko się teraz wkłada do slotu PCI-E)... oczywiście skończyła się też gwarancja.

Podsumowując - nigdy więcej do czynienia z tym ... sklepem.

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    No to ładnie się postarali chłopaki. Pracują dalej na swoją renomę

NiktNic Doświadczony overclocker Reputacja:   (7) Awatar KtosCos
    Ja bym nie odebrał karty i próbowałbym coś zdziałać.
    Nie wiem co, ale coś

Dlaczego przegrzali PCB? Bo wcześniej dali taki klej
    Możesz dać zdjęcie jak to wygląda? Ja mam całego PC u nich na gwarancji, myszkę mam u nich na gwarancji - którą miałem wysyłać, bo ma jakieś dziwne "fazy"
    Zresztą, doświadczenie nauczyło mnie, że najlepiej kontaktować się z producentem omijając sklep.
    Działa to w przypadku SPC (no dobra, firma jest jaka jest, ale support mają OK), LG (mniejsze rzeczy - darmowy kurier w obie strony, przy większych podobno serwis przyjeżdża) i Dell.

Z racji tego jakie były problemy, żeby łaskawie naprawili to co *******yli, to wątpię, żeby coś się udało zdziałać. Jak pojechałem odebrać, to w tym czasie odpowiedzieli na moje pytanie, jaki model tej nowej karty (jak można to uznać jako odpowiedź na moje pytanie): "Otrzymaliśmy taką informację z serwisu producenta.". Po tych przejściach już wiem, że trzymaliby się wersji, że to nie ich wina, nic nie można zrobić itp. itd.
    Oczywiście napisałem co o nich i ich zachowaniu myślę, ale wiem, że to i tak nic nie da.

Ktoś tak "umiejętnie" lutował układ BGA... wygląda jakby ktoś na kulkach z folii aluminiowej robił to w piekarniku
    Jutro zrobię zdjęcie, bo dzisiaj to już nie chce mi się jej wyciągać

A ja już mam doświadczenie, żeby omijać "sklepy nr 1 w Polsce" (chyba na liście najgorszych) i kupować kilka zł drożej w zaufanym sklepie. Opcja bezpośrednia też jest dobra, mogę to powiedzieć na przykładzie laptopa firmy Asus (pięknie załatwiona sprawa, door-to-door, była informacja serwisowa co zostało wykonane - w przeciwieństwie do morele). Tylko z Gigabyte jest problem, bo nie chcą załatwiać spraw bezpośrednio, stwierdzili, że oni sprzedali kartę morele, a nie mnie...

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (3)
    Jesli PCB jest wygieta i opalona to chyba faktycznie serwis w piekarniku to wygrzewal :-) Osobiscie kiedys wsadzilem grafike do piekarnika w celu wygrzania zimnych lutow i 50zl bylem w plecy :p Karte niby ok wyciagalem ale zbyt szybko ruszylem przy wyciaganiu i pamieci, kondensatory i inne dziadostwa poplynely po karcie jak po masle :-) PCB rowniez ladnie byla opalona. Ogolnie frajda jest z takiego wygrzewania ale zeby serwis takie cos robil to nowina :-)

Dzisiaj jak robiłem zdjęcia, to przyjrzałem się temu dokładniej i to wygląda jakby karta leżała w kilku miejscach na czymś podczas lutowania BGA, a te ślady to zapewne pozostałości topnika (skoro na czymś leżała, to nie miał jak odparować). Poprzednio nie było to tak widoczne i przede wszystkim nie było widać tak krawędzi naokoło tych śladów. Zresztą oceńcie sami

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów