Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Maksymalne napięcia podczas eXtremalnego O/C z użyciem SubZero

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Wsio w dual channel testowane, odpowiednio od góry jednostronne:
    HCF0 - G.Skill Pi
    D9JNL - Cellshock CS3222271
    D9GTR - CSX Diablo
    Dwustronne:
    PSC - Dominator GT 7.1
    BBSE - Mushkin Redline
    Hyper - Dominator GT 2.1
    D9GTR - CSX Diablo

Mam zamiar przeprowadzić taki sam test w weekend na REXie i Bloodrage.
    Jeśli chcesz jakieś dokładne modele widzieć w testach to podaj tylko jakie

Redaktor / Overclocker Ekspert overclockingu Reputacja:   (16) Awatar ludek
    Daj kilka Hyperów (Dominator GTX2), chciałbym też zobaczyć jak działa PSC na tym i ew. jeden test z BBSE i jeżeli możesz to wyjaśnij mi różnicę pomiędzy D9GTR i D9GTS. Z ciekawości możesz dać te Samsungi HCF0, ale pewnie nic ciekawego z tego nie będzie.

Przy okazji prosiłbym Cię o screena z Memseta na chipsecie X58, nigdy nie widziałem tego. Czy tam też jest Performance Level?

HWBot Team Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar Johny_B
    Taka sama jak pomiędzy D9GMH/GKX
    MacBook Pro 13" (mid 2017) || iPad Pro 9,7" || iPhone 5 || Magic Keyboard & Logitech MX Master || harman/kardon Nova || LG 27ud88

Postaram sie zarzucić jeszcze jednostronne (BFR, BDBG) i dwustronne (CFR).
    Ale to i tak zależne od wolnego czasu więc jak będzie czas to będą testy
    Co do GTS/GTR to jak już Johny wspomniał różnica znikoma z tym, że GTS masz głównie w modelach 1600-1866 CL7-8 a GTR w 2000 CL8-9. Chociaż to też nie jest reguła

Czyli nie ma różnicy ? A może jest tak, że D9GKX robią >800 MHz, a wyniki z przedziału 600-750 są zazwyczaj na D9GMH?
    Nowsza rewizja? Nowszy model? Różnice w wydajności? Inne napięcia? Serio nie wiem o nich tych rzeczy, wiem tylko, że są dobre

- - - Aktualizacja - - -

Cytat Zamieszczone przez blabla123 Zobacz posta
    Co do GTS/GTR to jak już Johny wspomniał różnica znikoma z tym, że GTS masz głównie w modelach 1600-1866 CL7-8 a GTR w 2000 CL8-9. Chociaż to też nie jest reguła
    Ciekawe, co o nich mówi sam Micron... Jeżeli są bardzo podobne, załóżmy, że takie same, to po co robić jedne w wersji hi-freq, a drugie w wersji low-CL... ale jeżeli to nie jest reguła, to można chyba założyć, że po prostu jedne były wcześniej, drugie później i w zasadzie to producenci RAMów wiedzieli, że to dobre kostki tylko różnie decydowali, gdzie pójdą... Słowem, trzebaby było zajrzeć do jakichś oficjalnych danych, żeby stwierdzić jakie są uważane za lepsze przynajmniej przez Microna.

ten post absolutnie nic nie wnosi

Jedne bili nisko a drugie wyżej i tyle. A potrafią w zasadzie to samo więc możesz i trafić wysoko bite GTS (Crucial) jak i nisko GTR (Supertalent). Osobiście różnic nie potrafię wskazać, może ktoś technicznie obeznany bardziej się wypowie

Dobra ja off, za dużo piwka i przeczytałem memtesta zamiast memseta
    Ostatnio edytowane przez blabla123 ; 05-09-2014 o 01:36

Jedne bili nisko a drugie wyżej i tyle. A potrafią w zasadzie to samo więc możesz i trafić wysoko bite GTS (Crucial) jak i nisko GTR (Supertalent). Osobiście różnic nie potrafię wskazać, może ktoś technicznie obeznany bardziej się wypowie
    To wszystko jasne, czyli po prostu kości są identyczne z dokładnością do literki na końcu i jeżeli chodzi o podkręcalność z dokładnością do sztuki (binujemy i szukamy modeli z selectami)

Co do memtesta na X58 to:
    Cytat Zamieszczone przez ludek111 Zobacz posta
    Przy okazji prosiłbym Cię o screena z Memseta na chipsecie X58, nigdy nie widziałem tego.
    Dzięki Memtesta na tej platformie też nie przypominam sobie, bym widział. BTW. Lol, już jest MEMTEST 5, a ja nadal na czwórce

Dlatego mnie to zdziwiło po błędnym przeczytaniu, po kij screen z memtesta. I tłumaczyłem sobie to tym, że może jakąś starą wersje masz i jakieś zmiany chcesz porównać. Sam swego czasu jechałem na wbudowanym teście w Biostarze i się dziwiłem czemu inni mają inaczej poustawiane parametry w nim
    Z memseta nie korzystam od czasów 939 więc nawet nie wiem co tam jest a czego nie ma. Pewnie google odpowie na to.

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    Edit. Swoją drogą może warto dodać coś o GPU?

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Za dużo modeli
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Uprawnienia umieszczania postów