Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Radeon HD 2400 Pro v-mod

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq

Radeon HD 2400 Pro v-mod

Na allegro chodzą po 30 z odbiorem w KRK w/w karty, które pochodzą z demontażu komputerów Della. HD 2400 służy tylko i wyłącznie do wyświetlania pulpitu - pasywna, low profile, 64-bit RAM, do tego DDR2, ale pobawić się można. Dodatkowo domyślne taktowania dla HD 2400 to 525/400, natomiast Dell postanowił przyciąć je do 400/400, ale i przy takich taktowaniach pasywny radiator bez dodatkowego nawiewu potrafi się rozgrzać do około 80 stopni. Po skierowaniu na niego wiatraka 120 mm temperatury w stresie spadły w okolice 70 stopni. W domyślnej konfiguracji max OC wyniosło 630/560 ("na warsztacie" mam Maximusa Formula z E4300 chłodzonego boxowym coolerem @3.5 GHz), co pozwoliło na osiągnięcie ~17600 marków w 2001 (z 13000 przy domyślnych zegarach).
    Napięcia są regulowane przez dwa układy NEXSEM NX2124 (zarówno Vgpu i Vddr) i vmod standardowo polega na oszukaniu pinów FB (pin 6 układu). Punkty pomiarowe są umiejscowione z tyłu PCB na nóżkach kondensatorów (u mnie standardowo Vgpu = 1.06, Vddr = 2.04). Uwaga - przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań koniecznie należy wyczyścić radiator i chip z gumy do żucia, którą obficie nałożył producent. Użyłem potencjometrów wieloobrotowych 100k w ustawieniu fabrycznym (zmierzony opór wyniósł ~52 kOhm) - po zamontowaniu napięcia wzrosły do 1.23 (Vgpu) i 2.25 (Vddr). Przy takich ustawieniach OC wzrosło do 810/580 (19500 w 2001) - pamięć nie chce iść wyżej (użyte chipy to Hynix 2 ns, być może edycja BIOSu i poluzowaniem timingów pomoże), a temperatura w stresie nadal utrzymuje się w granicach 70 stopni (dzięki wymianie pasty termo na Arctic Ceramique). Niestety zmiana chłodzenia nie weszła w rachubę, gdyż dziury montażowe są całkowicie niestandardowe i absolutnie nic mi nie pasowało.

A tu przyjdą zdjęcia.

EDIT - zdjęcia:

Tył karty po operacji
    http://1drv.ms/1xAJOZo

Vmem mod
    http://1drv.ms/1rxmt1Y

Vgpu mod - tu akurat nie widać szczegółów bo zakleiłem
    http://1drv.ms/1rxmyTs

I zapomniałem disclaimera - próbujesz moda na własne ryzyko i za wszelkie awarie nie ponoszę odpowiedzialności! Nie gwarantuję też, że twoje wyniki OC będą takie same jak moje.
    Ostatnio edytowane przez phobosq ; 09-09-2014 o 04:31

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    2900 XT chodzą czasem po 50zł

Jednak tak czy inaczej duży + za wytrwałość w męczeniu takiego sprzętu
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Nikon D500 = Nikkor 17-55 mm f/2,8 = 2x Nikon SpeedLight SB-5000 = 1x Nikon SpeedLight SB-700

NIE odpowiadam na pytania na PW

Redaktor / Overclocker Ekspert overclockingu Reputacja:   (16) Awatar ludek
    Cytat Zamieszczone przez phobosq Zobacz posta
    Na allegro chodzą po 30 [...] HD 2400 służy tylko i wyłącznie do wyświetlania pulpitu
    Bardzo dobrze powiedziane Ale z drugiej strony, taka karta na AGP to już całkiem niezła machina w porównaniu z powiedzmy GeForce 3.

Uwaga - przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań koniecznie należy wyczyścić radiator i chip z gumy do żucia, którą obficie nałożył producent.
    Znowu dobrze powiedziane Chodzą rzekome pogłoski, że OEMowi producenci mają podpisaną umowę z Wrigley Jr. Company na gigantyczne ilości różnokolorowej, bezsmakowej gumy, która ma pewne właściwości termoprzewodzące (porównywalne do wąskopokrojonego sera żółtego)

Niestety zmiana chłodzenia nie weszła w rachubę, gdyż dziury montażowe są całkowicie niestandardowe i absolutnie nic mi nie pasowało.
    Tutaj przychodzi z pomocą zestaw śrubek z Castoramy... M3 i M4 -ki zawsze się przydają. Ponadto kupno gwintowanych prętów, następnie parę minut z brzeszczotem, później godzina z wiertarką i płaskownikami z aluminium... a to wszystko w połączeniu z Thermalright'ami z serii HR-05 - spowoduje (po odpowiednim montażu) spadek temperatur o kolejne 10 stopni

Uwielbiam vMody na podzespołach, które się raczej nie spodziewają bycia zmodowanymi. Tzn. przykładowo jakieś wybryki MSI na s478 lub "dzikie" Aopeny na Slot1... albo totalnie low-endowe konstrukcje.

Co do tego Radeona, nie widziałem jeszcze, jak zrobłeś mody, ale jeżeli dodasz jeszcze kilka kondensatorów do sekcji zasilania GPU, to powinno pomóc. Można także dodać wszędzie na zasilaniu kondensatory ceramiczne o wartościach kilkaset nF i kilkaset pF by wyfiltrować jakieś hipotetyczne szpilki. na razie czekam na foty

GPU nie jest tu problemem. Pamięć ma walla na 580 i nawet 2.4 V nie pomaga, a przy tych cholernych 64 bitach magistrali każde 10 MHz to jakieś 200-300 marków (już prędzej reballing by coś dał, ale to już nie warto). GPU pracuje stabilnie przy 1.4 V i 850 MHz, myślę, że jest szansa dobić do 1000. Wrzucę foty jak wrócę z pracy, wczoraj siatkówka zwyciężyła z OC.
    A i montowanie jest już na M3

- - - Aktualizacja - - -

Walki ciąg dalszy - okazało się, że nie może być za pięknie i BIOS ma ograniczenie znane choćby z 3850 na 862 MHz 861 działa OK, 862 - czarny ekran. Szukam, czy jest gdzieś opisane, jak to zmienić i spróbuję to wydłubać w RBE, ewentualnie zrobię flasha BIOSem od innego producenta
    Na razie 19922 zrobione - podmieniłem CPU na E8300, lepiej to działa... jeśli podgonię CPU na 4 GHz, to powinienem swobodnie 20k przekroczyć, nawet bez mieszania z BIOSem.
    Ostatnio edytowane przez phobosq ; 09-09-2014 o 04:32

Update #2 - flashowałem już BIOS od Sapphire HD 2400 (dwie różne wersje), ale bez powodzenia, nadal gpu wall na 862. Zrobiłem za to 20076 dzięki samemu kręceniu CPU. Może to oznaczać tyle, że trzeba przelutować PLL w celu zdjęcia blokady...

- - - Aktualizacja - - -

Update #3: flashowałem Dellem z zegarami 870/580 - bootuje, ale GPU-Z pokazuje GPU Clock = 0, próba odpalenia 3D to czarny ekran i freeze.

Uprawnienia umieszczania postów