Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Wybór dysku SSD

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (24) Awatar Blue
    Opłaca Ci się tak bawić?
    Ja za każdym razem robię reinstall co zajmuje mi 10minut

Cytat Zamieszczone przez phobosq Zobacz posta
    No to dodatkowe pytanie - waza przy SSDcoś w ogóle daje?
    Jasne, że daje
    Intel Core i7 6700k@NZXT Kraken X61 / ASUS Maximus VIII Extreme / 4x4GB Kingston HyperX 3000MHz@CL15 / ASUS GTX 970 / Enermax Platimax 80Plus Platinum 600W / Samsung 128GB 840PRO / Samsung 120GB 850EVO / Seagate ST31000524AS 1TB / WesternDigital WD15EARS 1,5TB / Corsair Carbide Air 540 / Razer Ourobouros / Razer Blackwidow Ultimate Stealth 2014 / Razer Goliathus Extended / Razer Hammerhead Pro

Redaktor i Administrator Extreme overclocker Reputacja:   (20) Awatar majkel_94
    Cytat Zamieszczone przez phobosq Zobacz posta
    Kwestię braku obsługi TRIM w XP załatwią 7-ki - szacuję, że będę systemy przełączał 50/50, bo część benchow lepiej działa w XP, część w 7 (a część XP-ka nie wspiera ). Ma sens?
    Nie

Myk z TRIM polega na tym, że w HDD można normalnie nadpisywać dane, a w SSD nie.
    W XP (czy HDD) jak "kasujesz" plik to tak na prawdę usuwasz tylko informacje o nim w tablicy partycji, przez co te sektory są traktowane jako wolne i można coś tam zapisać.

W przypadku SSD dane są jakby grupowane w takie banki. Odczytywać można poszczególne komórki, ale zapis musi być taki większy. Więc jak usuniesz jakieś dane co zajmują kawałek takiego banku, to żeby tam potem coś zapisać to trzeba odczytać całty bank do pamięci, dorzucić tam nasze dane i zrobi wysokim napięciem czyszczenie i wtedy dopiero można zapisać całość

No i TRIM polega na tym, że jak system usuwa plik i sobie w tablicy odznacza, to jednocześnie wysyła taką komendę do dysku. SSD sobie wtedy w chwili wolnej kontroler zarządza i może taki blok uporządkować, zrobić taką wewnętrzną defragmentacje

Dlatego jak na XP usuniesz plik czy go nadpiszesz, itd., to siódemka o tym nie będzie wiedziała i nie wyśle komendy. Prędzej jakiś Garbage Collector to ogarnie, ale zawsze możesz sobie zrobić backup tych wszystkich partycji (nie jako obraz), zrobić format i je przywrócić - wtedy dane są zapisywane na nowo na SSD i już ładnie się ułożą w blokach
    | Intel Core i7 2700K @ 4,5 GHz 1,35V | Gigabyte Z68X-UD3H LGA1155 | Kingston Savage 2x8 GB @ 2133 MHz CL9 1.65V |
    | 2x Samgate F3 500GB HD502HJ - Hybrid RAID 0+1 | Kingston HyperX 3K 240GB SATA III | Corsair VS650 |
    | Gigabyte GeForce GTX 970 4GB Gaming G1 @ 1550/7200 MHz | Xonar DX | BitFenix Shinobi | Dell P2414H 24" 1080p AH-IPS |

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq
    Cytat Zamieszczone przez Blue Zobacz posta
    Opłaca Ci się tak bawić?
    Ja za każdym razem robię reinstall co zajmuje mi 10minut
    Mam za dużo różnych cepów i za często zmieniam platformę w sumie to nawet 7-ka wystarczy jedna, przy zmianie platformy zrobię sysprep /generalize + szybka instalacja driverów i można jechać

- - - Aktualizacja - - -

@majkel: thx, teraz już jasne

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (17) Awatar An2
    Nie nie będziesz mógł, chyba że przestaniesz spamić frajerskimi linkami i przestaniesz też odkopywać stare wątki.

Uprawnienia umieszczania postów