Strona 1 z 8 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: [Publikacja] Test kompaktowych chłodzeń wodnych AIO

Ex-Redaktor Ekspert overclockingu Reputacja:   (28) Awatar gtxxor

[Publikacja] Test kompaktowych chłodzeń wodnych AIO

NiktNic Doświadczony overclocker Reputacja:   (7) Awatar KtosCos
    Co jak co, ale ja dalej nie rozumiem po co i dlaczego...
    Są głośniejsze i mniej wydajne a czasami dorównują swoim powietrznym odpowiednikom. Dodatkowo przy chłodzeniu powietrzem jedyne co może się zużyć / popsuć to wentylatory, które możemy bez problemu wymienić. W przypadku kompaktowego chłodzenia wodnego mogą zużyć się czy popsuć wentylatory - w niektórych przypadkach nie wymienialne, pompka czy może rozszczelnić się układ. Dodatkowo cena wyższa niż np. NH D14...
    Przypadek w którym widziałbym zastosowanie takiego WC to tylko małe i ciasne obudowy lub puszki typu tracer czy ibox. Tylko przy tym drugim przypadku jeżeli ktoś kupuje obudowę za 50zł, to dlaczego ma wydawać 300zł na chłodzenie?!
    Ciekawi Cię mój sprzęt? ^.^
    Spolier:
    | i5 3470 @ 3,8 | Spartan HE924 | MSI Z77A G43 | MSI HD 7850 | 4 GB Kingston Black | Barracuda 500GB + Goodram C50 120 GB | SPC M40 | TT Smart SE modular 530W |

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Przecież tu o to chodzi, że działa magia marketingu i mitów.

Przecież jak jest woda, to jest cicho i wydajnie! Nie ważne, że wentylatory mają 2500 RPM, chłodnica jest cienka, zrobiona z aluminium i ma wysoką wartość FPI

Pomijam fakt, że nie da się uzupełnić odparowującej cieczy.

Jak dla mnie zestawy LC AiO to największa wtopa ostatnich kilku lat

Drogo, głośno i mało wydajnie
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq
    Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    ...
    Pomijam fakt, że nie da się uzupełnić odparowującej cieczy.
    ...
    [trolling]
    Odparowuje przez osmozę?
    [/trolling]

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Nie da się zrobić, aby układ był w 100% szczelny.
    Wyparowuje około 40 ml / rok. Po dłuższym czasie użytkowania pompka się zapowietrza i jest się w czarnej d***e.

W przypadku zwykłego LC, gdzie nic nie cieknie też trzeba raz na jakiś czas dolać płynu. To jest normalne.
    W AiO dolać się nie da
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (77) Awatar blabla123
    Przecież tu o to chodzi, że działa magia marketingu i mitów.
    Przecież jak jest woda, to jest cicho i wydajnie!
    Muszę to skomentować
    Jak ktoś wymaga wydajności loopa z 3x120 kupując AIO 1x120 to jest głupi i tyle.
    AIO jest dobrą alternatywą dla air topu ale trzeba mieć świadomość z czym to się je.
    Na Krakenie X40 mam niższe tempy niż na Mega Blacku a do tego wentyl chodzi ciszej.
    Do tego nie zajmuje mi to 1/4 obudowy jak krowy pokroju NH-D14.
    Oczywiście pewnie taki absolutny top air jak ta Noctua będzie i lepszy względem AIO ale on też kosztuje sporo.
    Problemem AIO są zestawy 1x120, bo są słabe i tego nic nie zmieni oraz ich cena, 250-300zł!
    Sam dałem za oba Krakeny łącznie tyle co za nówke ze sklepu i gdybym miał brać właśnie nówki to w główkę bym się musiał mocno uderzyć by kupić to za 400zł sztuka
    Więc dalej twierdze, że to "dobre" chłodzenia ale źle wycenione i patrząc na różne modele to są one lepsze lub gorsze wydajnościowo a największy minus to dołączane wentyle.
    Nie dość, że są g*wno warte to jeszcze podnoszą cene.
    To samo tyczy się głośnych pompek, nie wiem jak w innych modelach ale w obu przyadkach u nnie jest ok.
    W jednym modelu musze przystawić ucho blisko pompki by ją usłyszeć a w drugim jest troszke słyszalna ale nie wybija się ten dźwięk poza inne dochodzące z kompa, mam Alpeny Red Clover 2x 140mm ~600RPM i 2x 120mm ~750RPM + referent GTX780.
    Ostatnio edytowane przez blabla123 ; 20-10-2014 o 14:40

...W AiO dolać się nie da
    Eeee tam, daliby korek i by było. A tak w ogóle, to specjalnie ciągnąłeś trolling?

Problem w tym, że naprawdę dużo ludzi nabiera się na to, że jak kupią za 300 zł chłodzenie AiO 1x 120, to będzie cicho i chłodno "no bo woda panie!"

Ja obstaję przy stanowisku, że albo chłodzenie powietrzne, albo customowy zestaw LC. Przy czym wiadomo, że drugie rozwiązanie jest naprawdę drogie i wymaga sporo roboty, więc nie jest dla każdego.

Drogim i dziadowskim półśrodkom, w formie AiO mówię zdecydowane nie.

- - - Aktualizacja - - -

Jedynie Swiftech H220 jest ok, ale to da się rozkręcić i jest droższe niż zwykłe AiO.
    8018 MHz

Parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE!

A tak poważnie, zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. Był moment, w którym chciałem nabyć H100, ale zobaczyłem go w akcji i już nie chcę; albo powietrze, zwłaszcza, że ostatnio zestawy są naprawdę wydajne i kulturalne, albo custom build z całym dobrodziejstwem inwentarza, szczególnie jak się dobrze rozplanuje wychodząc od obudowy.

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Ten tekst można podsumować tak: Kompakt syf, NH-D15 ponad wszystko!

Po takim teście oczekiwałem, że zostanie użyta najlepsza pasta, bądź jakaś z czołówki, a nie NT-H1...
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Uprawnienia umieszczania postów