Cytat Zamieszczone przez sido107 Zobacz posta
Gościu teraz to się mylisz w zeznaniach. potocznie prąd i natężenie prądu to to samo!!! Jestem z wykształcenia elektrykiem
Ja nie jestem z wykształcenia elektrykiem ale jakieś zajęcia z elektrotechniki miałem. Masz rację ale tak jak napisałeś tylko potocznie, bo w rzeczywistości to nie jest to samo i skoro już jesteśmy tacy dociekliwi to żeby nie wprowadzić nikogo w błąd pozwoliłem sobie zasięgnąć do fachowej literatury (Elektrotechnika Teoretyczna Tom 1: Teoria obwodów elektrycznych Stanisław Bolkowski)
"Natężenie prądu to wielkość fizyczna charakteryzująca przepływ prądu elektrycznego zdefiniowana jako stosunek wartości ładunku elektrycznego przepływającego przez wyznaczoną powierzchnię do czasu przepływu ładunku.
Prąd potocznie nazywany jest natężeniem prądu, jego jednostką jest amper [A], mimo iż prąd i natężenie prądu to dwa różne pojęcia.

No i te cytaty się nie wykluczają bo gdyby prąd był tym samym co jego natężenie, to pierwsze zdanie Bolkowskiego musiało by brzmieć "Prąd to wielkość fizyczna charakteryzująca przepływ prądu [...]" czyli masło maślane. Mnie tak uczyli, że prąd to bezwymiarowy ruch ładunku elektrycznego, natomiast natężenie no to jak wyżej.