Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Płyta główna pod małe oc fxa8350, okolice 400zł, która lepsza?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Question Płyta główna pod małe oc fxa8350, okolice 400zł, która lepsza?

Witam

Jestem zainteresowany zakupem płyty głównej pod procesor amd fx8350, w przyszłości chciałbym go rozsądnie podkręcić, przeszukując wiele forów, natrafiłem na dwie płyty, w granicach 400złotych:

GIGABYTE GA-990XA-UD3 R1.0 lub R3.0
    ASUS M5A97 EVO R2.0

Nie mogę się zdecydować, która jest lepsza do oc, faworytem jest ASUS, który teoretycznie jest przygotowany pod oc.
    Zupełnie nie znam Gigabyte'a, gdzieś na forum czytałem, że któreś wersje ich płyt głównych nie mają możliwości wyłączenia tzw. APM, który to ma być kluczowy w podkręcaniu procesora, funkcję tą posiada ASUS.
    Którą byście wybrali i dlaczego?

Pozdrawiam.

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (40) Awatar Dziarson
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W RAZER DEATHADDER ELITE
    FUNTIC GEAR RUSCH ADATA XPG Emix H30+solo F30

Lytek ****a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    M5A97 EVO R2.0 ma za słabą sekcję zasilania, żeby poważnie myśleć o OC takiego potwora. GA-990XA-UD3 w rewizji 1.0 daje radę, ale unikaj 3.0 właśnie ze względu na brak kontroli nad APM (procesor zrzuca zegary pod obciążeniem). CROSSHAIR IV FORMULA bardzo dobra płyta, ale podobno są problemy z pełną obsługą tych FX-ów.

Procesor już kupiłeś?
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Procesora jeszcze nie kupiłem, zamierzam zakupić w ciągu kilku dni.. mam mętlik w głowie

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar Stuqpuk
    Używam CROSSHAIR IV EXTREME z FX-8320. Działa bardzo fajnie. Problemy które mam:
    - nie wybudza się z uśpienia, trzeba wyłączyć zasilanie i włączyć ponownie.
    - Nie można wyłączać rdzeni (jeśli chciałbyś kręcić jeden rdzeń na maxa to się nie uda).
    - brak wyprowadzenia usb 3.0 na przedni panel

Po za tym działa całkiem dobrze. Jeśli upolujesz formule poniżej 300zł to powinno być dobre.

Na twoim miejscu postarałbym się kupić:
    http://allegro.pl/04-l1212-asus-cros...925900054.html

Ew. mogę Ci swoja odsprzedać.

edit:
    TO jak nie kupiłeś procesora i nei masz zamiaru renderować w maxie za niskie pieniądze to kup intela.
    CHyba, że CI bardzo zależy to fx-8320, ma lepszy stosunek wydajności do ceny.

Cytat Zamieszczone przez kallvista Zobacz posta
    Procesora jeszcze nie kupiłem, zamierzam zakupić w ciągu kilku dni.. mam mętlik w głowie
    A to znaczy pierwszy raz na głębokie wody i od razu z procesorem AMD no no grauleje odwagi
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Który ********* debil namówił na FX'a?
    http://allegro.pl/intel-core-i5-2500...979240867.html Zostaje zapytać się tylko, czy procesor w 100% sprawny.
    Do tego jakieś MOBO. Jaki masz budżet na obie części? PC do grania jak mniemam.
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Lytek ****a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Jakaś super sztuka to nie jest, ale i tak jest moc i cena niezła .

Autorowi proponuję przejrzeć test i zobaczyć, czy rzeczywiście chce się pakować w FX-a. Core i5-2500K można spokojnie porównać do Core i7-3930K, oczywiście za wyjątkiem trawki w Crysis 3, bo to jedyny test robiący znaczny użytek z dodatkowych rdzeni .

http://overclock.pl/articles/show/id...wunastu-modeli

Poza tym można przejrzeć testy PCLaba.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Aktualny budżet na płytę i procesor wynosi 1200zł, FX'a wybrałem ponieważ jest po prostu tańszy od Intela, myślałem by kupić trochę lepszą płytę główną i go podkręcić, z Intela chętnie bym wybrał i5 4690k, jednak jego cena jest dla mnie dość zaporowa (1000zł), do tego zostałoby mi na płytę ledwo 200zł, chyba że istnieją jakieś "tanioszki", które będą stabilnie pracować z Intelem? Wiadomo, że o OC w tym przypadku nie byłoby w ogóle mowy, według przestudiowanych przeze mnie benchmarków, na tę chwilę chyba nie potrzebowałbym go kręcić, by móc grać w najświeższe tytuły.

A to nie ma innych procków od intela np 3570K i tak zeżrą 8320 na śnidanko popijając sokiem z młodych ...... ananasów

Uprawnienia umieszczania postów