Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 152122232425
Pokaż wyniki od 241 do 243 z 243

Wątek: 771 -> 775 mod; czyli Xeon zamiast Core 2 Quad

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Cytat Zamieszczone przez ViNG Zobacz posta
    Zwykla P5Q od Asusa...widze, ze na aledrogo jest za 140zeta(z e5200)...

Spokojnie na niej dobijesz do 500fsb na quadzie przy NH-D14/15...ale przy Twoich 4x2gb powyzej 400Fsb mozesz miec problemy...ale przynajmniej fajerwerkow nie bedzie z mosfetow na mobo.

Pozdro
    Aktualnie posiadam taką konfigurację -> https://valid.x86.fr/kpgjls (nie patrzcie na temperaturę, ponieważ jest zawyżona co najmniej 20') Za nic nie idzie przekroczyć 411Fsb przy zajętych 4 bankach pamięci. (412Fsb i w benchmarku w AIDA32 Extr. wywala się po chwili na "Stress system memory" niezależnie od ustwień. Przy 411Fsb stabilny 100% po conajmniej 2h w OCCT- jakby w ogóle nie był podkręcony. Wywalenie 2'ch kości daje tylko kilka Mhz więcej. Napięcie Xeona podbite w sumie symbolicznie, na 1.26V (domyślnie pracował jakoś przy 1.22- 1.23V, nie pamiętam już dokładnie), więc myślę że z dobrym cooler'em i płytą śmiało poszedł by dużo wyżej. Być może, gdyby płyta pozwoliła podnieść napięcie NB ponad 1.4V to wynik byłby lepszy, ale przy dalszym zwiększaniu napięcia CPU, gdzie sekcja jest "goła" mógłby pojawić się ogień, bądź inne ciekawe efekty Ogólnie jak na wiek zestawu to jestem pełen podziwu, że cały czas tak dobrze śmiga I póki umożliwia granie w 1080P/30FPS przy często wysokich detalach, nie czuję potrzeby wymiany na coś lepszego LGA775 chyba wiecznie żywa

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar ViNG
    Podbiles FSB Termination na 1.2v (powyzej 400 juz tsza)? 1.3v przy 450+ W przypadku x5460/70 dobrze jest obnizyc mnoznik o 0.5...najlepszy jest 9.0 I jechac z fsb Juz wiesz, ze robi 4.1...teraz tsza sprawdzic czy memki poleca wyzej

Pozdro
    4930k@4.7 AIO, Rampage IV BE, 4x2GB G.Skill Pi Black 2200@2400cl8, 980Ti LTG SLi, 2x1000W Seasonic Platinum, Pajonk

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    FSB Termination 1.3V GTL na 0.667x, ponieważ na każdym niższym niestabilny. Nie pamiętam już o co chodziło z tym "Pull-In of" i czemu mam Enabled... Timingi na auto, ponieważ dobiera domyślne dla kości CL5. Nie mogłem ich jakoś zmusić do stabilnej pracy w CL4 powyżej 800Mhz. Może kwestia dalszej walki z Timingami, ale już nie miałem do tego siły

@Edit: Nie zauważyłem, że mam ustawioną dość wysoką wartość w "Common Performance Level" . Udało się zejść do wartości 9. Poniżej dziewiątki komp już nie wstaje. Po piewszym zimnym restarcie powinien zadziałać tryb "ASUS C.P.R."? i płyta powinna jak zawsze wstać, co nie nastąpiło. Wstała dopiero po drugim restarcie i co dziwne rozjechały się częściowo ustawienia w biosie, jakby było zrobione Clear CMOS, ale godzina i profile OC nie skasowały się. Nie wiem na ile można wierzyć programowi AIDA64, ale po tym zabiegu w Testach prędkości odczytu z pamięci wzrosło z niecałych 6900MB/sek do 9500MB/sek - 9900MB/sek. Tyle o ile wiem, to wartość tRD ma wpływ na prędkość przesyłu, ale przyrost aż o 3 tys. MB? Na dniach będę zamawiał dysk ssd (niestety częste zimne restarty, czasem dual- booty, rozruchy i wyłączenia przy podkręcaniu nie idzie na zdrowie Velociraptor'owi) to spróbuję wykręcić tego Xeona trochę wyżej.
    Ostatnio edytowane przez wlodar123 ; 10-06-2019 o 09:44

Uprawnienia umieszczania postów