Pokaż wyniki od 1 do 10 z 101

Wątek: LC oparty na Enthoo Primo (mile widziana pomoc) - Projekt Atland

Widok wątkowy

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0)

LC oparty na Enthoo Primo (mile widziana pomoc) - Projekt Atland

Wszelkie uwagi, sugestie mile widziane. Za wyrozumiałość w braku mojej wiedzy dziękuje.

Wiele kwestii związanych z LC jest mi obca, nie licząc przeczytane poradniki, worklogów oraz obejrzane filmy udostępniane przez innych użytkowników niekoniecznie tego forum.
    To też zachęcam do dyskusji a co ważniejsza sugestii zmian, które mają iść w kierunku poprawy działa układu.

Już dawno przymierzałem się do budowy takiego układu ale zawsze coś nie pasowało. Widocznie musiało troszkę minąć zanim mogłem się do tego się zabrać.
    Budowę układu rozpoczynam z zamiarem wyciszenia pracy komputera, tutaj we znaki dają się wentylatorów chłodzenia powietrznego oraz AiO (wiertolot) jak i poprawy wydajności i możliwość bardziej agresywnego OC gdy zajdzie taka potrzeba.

Komputer głównie służy mi do pracy. Rozrywka jest na drugim miejscu a tutaj dominują seriale, oraz gry (na przestrzeni kilku lat z racji zmiany systemu na OSX - tak mam hackintosha /haMac/ - moje godziny spędzone przy grach zmalały, wiązało się to też z brakiem wymiany wysłużonego GTX 285, ale czasy się zmieniają i znowu coraz częściej sięgam po jakieś ciekawe tytuły).

Całość oprę na obudowie firmy Phanteks - Enthoo Primo

Ogólny zarys chłodzenia:

Wychodzę z założenia że porządne podzespoły zapewnią dobrą pracę. To też nie chcę oszczędzać aby w najmniej spodziewanym momencie odbiło mi się to czkawką ale z drugiej strony nie będę walczył o +-2 st. C.

Działanie układu:

Rezerwuar mieści się nad pompą, prawdopodobne mocowanie klatka dysków. Łączy się z pompą, która wypuszcza ciecz do radiatora z kolei dalej trafia do kartu bloku GPU. następny jest blok CPU a a zraz za nim kolejny radiator z którego ciecz spływa do rezerwuaru.

Co chcę schłodzić:

CPU - 4790K (delidded)
    GPU - na razie wstrzymam się. Posiadam GTX 770 od ASUSa. Może być problem z blokiem w rozsądnej cenie. Poczekam na premierę 980Ti wtedy nie dość że 980 będzie kosztowała o wiele mniej to pojawi się kontrkandydat od AMD.

Czym:
    Góra: 480 - 60mm w konfiguracji Push - Pull
    Dół: 480 - 80mm w konfiguracji Push - Pull

I teraz zaczynają się schody. Przynajmniej dla mnie :]

Planowane zestaw:

POMPA
    Aquacomputer D5 pump with USB and aquabus
    oraz
    TOP Koolance PMP-450/S, Rev. 2.1

REZERWUAR
    Koolance Reservoir Body 236ml (60x120)
    Alphacool Cape Fuzion replacement top
    Alphacool Cape Fuzion cathode tube

CHŁODNICA
    Alphacool NexXxoS 480 60mm
    Alphacool NexXxoS 480 80mm

WENTYLATOR
    16x NF-F12 PWM

WĄŻ
    PrimoChill PrimoFlex Advanced LRT przeźroczysty 10/16

PŁYN
    Mayhems X1 Koncentrat - Oil Black - 250ml

ZŁĄCZKI
    Koolance - 10/16

BLOK-CPU
    Koolance CPU-380I Water Block (Intel Processor)

BLOK-GPU
    EKWB (EK-FC Titan X Acetal-Nickel + Backplate-Black)
    EK-FC770 GTX DCII - Acetal+Nickel ale raczej nie będę wodował obecnego GTX 770 od ASUSa

MONITORING
    Aquacomputer aquaero 6 PRO
    Aquacomputer czujnik temperatury internal/external G1/4"
    Aquacomputer Flow sensor 'high flow' G1/4
    Aquacomputer Passive heat sink

Przewody
    4x Gelid 4pin PWM + Molex
    2x ModMyToys 3-Pin Female to 3-Pin Female Cable Adapter 90cm

Kolorem niebieskim oznaczyłem pewnego rodzaju "pewniaki" - tzn wiem że część jest dobra i fajnie byłoby mieć ją w systemie.
    Kolorem zielonym oznaczyłem podzespoły, które wymagają sprecyzowania i dopracowania.
    Kolorem czerwony oznacza że - NIE MAM POJĘCIA

Początek prac:

Składanie chciałbym rozpocząć po 24 kwietnia. Obecnie potrzebuję działającego komputera. A po 24 mogę zacząć zamawiać "pewniaki". Jeśli poczekam na transport to nic. Nie śpieszy się, będę miał co robić.
    Wiem że sporo rzeczy wymaga dopracowania. Tak jak budowa układu przedstawiona na obrazkach powyżej - czy wszystko wejdzie i wystarczy miejsca.
    Jak i wymienione powyżej części. Dla przykładu nie wiem jak ogarnąć złączki aby wszystko pasowało orz aby układ można było łatwo odpowietrzyć. Z chłodnicami też może być zabawa - jest sporo modeli a nie każda 480 wejdzie do skrzynki.
    Ostatnio edytowane przez Marucins ; 04-07-2015 o 00:12
    haMac Atland LC -> (Worklog) OSX & Win8 Asus Gryphon Z97 Armour Edition # Intel i7-4790K # EVGA GTX 980 Ti SC # G.Skill TridentX DDR3 2400MHz CL10 (4x4GB) # Samsung 850 PRO 512GB + Crucial M550 256GB + WD VelociRaptor 1TB # AirPort Extreme 802.11ac BT4.0 # SeaSonic Platinum-1200 XP3 # Phanteks Enthoo Primo
    ADD: Asus PG2749Q + Dell UltraSharp U3011 # Logitech Performance MX # SteelSeries Apex M800 # intuos3-A5 # Synology DS713+ 2xWD30EFRX + WD My Book Studio II 2TB R1 (Backup) # Logitech Z5500

Uprawnienia umieszczania postów