Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Wybór kontenera CPU

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Wszystkie kontenery oprócz EKWB mają dużą podstawę, więc tym nie należy się przejmować. Z resztą, z tego co słyszałem, nawet EKWB dobrze działa z prockami LGA 2011, które mają ogromny IHS.

Co do masy, to zależy to od procka.

Jak ma coldbuga, to im wyższa pojemność cieplna, tym lepiej (vide Dragon F1 Extreme).

Z kolei jeśli procek nie ma coldbuga, to im większa powierzchnia wymiany ciepła azot-kontener, tym lepiej (zobacz ile nawierceń ma Venom). Masa nie liczy się tak bardzo.

- - - Aktualizacja - - -

Z tego co podejrzewam, to planujesz sam zrobić kontener

Od razu Ci powiem, że nawiercenia nie mogą mieć zbyt małej średnicy, gdyż azot nie będzie do nich "wchodził" i będą się robiły kieszenie powietrzne.

Teoretycznie najlepszy byłby kontener z diamentu Jeśli chodzi o metale, to srebro. Aczkolwiek z innych względów, niż przewodność cieplna (nie chciałeś wykładu ), powinno to być srebro .925 Sterling, a nie czyste srebro.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2)
    Dobra przyznam się, chce sam zrobić taki kontener na LN2/DI. Mam kilka projektów, jak będę w domu to postaram się je dodać i prosił bym o jakiś komentarz.

- - - Aktualizacja - - -

Człowiek jak otwarta księga

Tak to już wiem. Mam coś podobnego do Fusion3.1. Celuje w coś podobnego do Beast tylko napotykam problemy technologiczne.

- - - Aktualizacja - - -

Swoją drogą myślałem, że kogoś choć trochę zaskoczę ale z tego co poczytałem po forum nie takie pomysły były.

Duniek / Maniakalny robił poty (głównie GPU). Jedne były całkiem spoko, inne były słabe.
    Głównie dla tego, że robił je na czuja i raz wychodziło, a raz nie.

Qjak z OCLab coś próbował. Niestety chyba nikt poza nim nie ma tych potów CPU, więc ciężko coś powiedzieć.

bartx również kombinował. Też ciężko powiedzieć coś o nich.

W PL pewnie jeszcze więcej ludzi coś kombinowało, tylko że jak scena się rodziła, niestety nie byłem jeszcze aktywny. A obecnie często dosyć ciężko dokopać się do tak archiwalnych rzeczy, tym bardziej, że nawet jak na coś się trafi, to hosting zdjęć już dawno wygasł.

- - - Aktualizacja - - -

Jeszcze jeszcze zostaje pytanie, czy dłubanie własnego projektu nie wyjdzie Cię cenowo porównywalnie do kupna kontenera.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Mam dostęp do maszyny, miedź właśnie załatwiam więc na wakacje powinno udać się coś zrobić. Jak sam się pobawię albo powstanie v2 to mogę podesłać jeden do testów xP

Tych foto, zdaje się, nigdzie nie ma.
    Tak wygląda nowa rewizja pota ryby. Niestety nie mam lepszego zdjęcia.
    Ma to gotowe od maja 2013 (albo jeszcze wcześniej).

- - - Aktualizacja - - -

Bardzo chętnie potestuję

Do tej pory prywatnie miałem tylko Inflection Point (pierwsza rewizja) oraz Venoma.
    U Xtreme Addicta korzystałem z Dragon Extreme. Tyle, że z pierwszej wersji (trochę innej, niż ta która jest teraz w sprzedaży).

- - - Aktualizacja - - -

No i widziałem w użyciu Inflection Point EVO oraz Fusion 3.1, ale nie lałem do nich wystarczająco długo, żeby móc mieć o nich jakieś sensowne zdanie.
    8018 MHz

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    Nie opłaca się. Jak będę w domu, to wytłumaczę.

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq
    Ja mam pota od qjaka ale jeszcze go nie śmigałem. Jedno wiem, ciężkie z niego bydlę.

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Im cięższy, tym lepiej kontrolować temperaturę, więc łatwiej się kręci przy coldbugu. Niestety przy dużej różnicy do coldbotbuga np. CB -130°C i CBB -50°C stracisz sporo azotu jeżeli platforma będzie ci się wysypywać.

Jeżeli chodzi o materiał. Dla przykładu taki potek od ryby. Z tego co wiem, to on jest strugany z jednego kawałka miedzi, plus na górę tulejka z aluminium. Zajmijmy się tym kawałkiem miedzi. Wymiar pręta potrzebny do wycięcia takiego kształtu to w tym przypadku: 80Φ i 94mm wys. Taki kawałek miedzi to około 4 kg, a waga metra 45kg. Są firmy które nie sprzedają na wymiar. A metr to trochę za dużo. Szukałem trochę cen miedzi, ale jakoś nie ogarniam tego, bo wychodzi mi, że w skupie płacą 20zł za kg, a w sprzedaży 5zł za kg. Tak więc trzeba podzwonić. Ale tanio to nie wychodzi. Przy cenie miedzi aluminium nie ma już aż takiego znaczenia. Oczywiście im większy pot tym więcej będzie kosztować i tym więcej materiału będziesz musiał wystrugać.

Druga sprawa to projekt. Zrobisz to na frezarce ręcznej, to nie będziesz musiał projektować, ale będziesz chciał to zrobić na frezarce CNC, to już kilka godzin pracy dochodzi. Kolejna sprawa to jak ma wyglądać i jak działać. Jak nigdy nie używałeś, to myślisz, że to dobrze zaprojektujesz? Wiele osób zrobiło kilka/kilkanaście potów zanim skumało co i dlaczego należy robić. Można zrobić symulacje np. w Fluent od Ansysa, ale tu już dochodzą niesamowite koszta i znajomość tematu.

Ok. Masz materiał i projekt, co teraz. Teraz należy to wydziergać. Jeżeli nie popełniłeś nigdzie błędu, to powinno udać się bez straty materiału, ale... By wyryć takie ilości miedzi będziesz potrzebował komplet frezów i wierteł. Część się zużyje, część połamie, więc straty będą i tu.

Jak będziesz miał szczęście, to zrobisz za pierwszym podejściem dobry potek i zmieścisz się w kwocie 500zł. Ale moim zdaniem, jeżeli masz szczęście by to osiągnąć, to lepiej zainwestuj w kupony lotto.

1.Frezarkę i tokarkę mam CNC razem z obsługą i narzędziami za free.
    2.Projekt ok wzoruje się na tym co jest, trudno ryzyk fizyk.
    3.Znalazłem firmę która sprzedaje kawałki mniejsze niż metr tylko muszę się jutro z nimi dogadać.
    4.Fi70 starczy z zewnątrz nie musi być extra gładki
    5.Co mi szkodzi

Cytat Zamieszczone przez Curtix Zobacz posta
    2.Projekt ok wzoruje się na tym co jest, trudno ryzyk fizyk.
    Maszynie CNC myśli nie wystarczą. A jak zmaścisz projekt, to możesz popsuć materiał i głowicę.
    Im większe fi tym większą pojemność cieplną osiągniesz, acz nie upieram się przy 80mm. XA też ma pota o mniejszej średnicy.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów