Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Słuchawki 5.1

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir

Słuchawki 5.1

Jak to jest z słuchawkami 5.1? Czy ktoś z was rozbierał takie słuchawki? Sygnał faktycznie leci jako stereo, czy robią w słuchawkach jakieś małe brzęczyki odpowiadające za konkretne kanały?

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    To zależy od konkretnego modelu.
    Niektóre są stereo i posiadają tylko software'owo uzyskany efekt 7.1.
    Z kolei niektóre (te są w mniejszości) rzeczywiście posiadają fizycznie kilka przetworników.

Jednak z tego co czytałem nigdy ten efekt 7.1 nie jest do końca satysfakcjonujący. Podobno muzyka dosyć słabo brzmi na takich słuchawkach i wbrew pozorom filmy też wypadają nienajlepiej. To w sumie tylko w grach się w miarę sprawdza.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    No właśnie jestem ciekaw jak by to wypadło w SCie. A że teraz robię dość mocny przegląd kart dźwiękowych, to zastanawiam się na ile rozwiązanie 7.1 / 5.1 ma sens. O ile w ogóle są słuchawki używające zewnętrznej karty, bo większość z tych które widziałem podłącza się przez USB (mają własną kartę dźwiękową).

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2)
    Ja mam Asusa Xonar GDX jako jedna z nielicznych ma wzmacniacz słuchawkowy. Po tym jak karta siadała mi w starym PC zakochałem się i nawet Philipsy SHP2500 brzmią świetnie. Teraz nawet nie odpalałem integry na nowej płycie xP A słuchawki z 5.1 to lipa straszna.

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Może podepnę się pod temat. Niekoniecznie jakieś 5.1 ale szukam czegoś co sprawdzi się wyłącznie w grach, reszta nie ma dla mnie znaczenia.
    Interesuje mnie przede wszystkim cena takich słuchawek, max 200zł (no może z małym hakiem), oraz to by były wygodne i niezbyt ciężkie, źle mi się siedzi przed kompem z ciężkimi słuchawkami. Muszą też posiadać mikrofon.

Na razie wpadły mi w oko 2 modele z kilku jakie przeglądałem na necie:
    Creative SB Tactic3D Sigma (na razie mój faworyt)
    Razer Kraken USB (trochę ponad 200zł ale cena jeszcze do przełknięcia)

Ktoś ogarnięty w tym temacie jest?

- NCFOM - Guru overclockingu Reputacja:   (30) Awatar MJ
    Ja już od lat używam Creative CAL, miękki sexi bass a pozycjonowanie na poziomie. Jak Dziarson dziś beknął na TS3 to miałem wrażenie że z drugiego pokoju

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Pierwsze Aurvany widzę, że nie mają mirko więc odpada.

Uprawnienia umieszczania postów