Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 4690K czyżbym trafił na złoto?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Question 4690K czyżbym trafił na złoto?

Na początku chciałem się przywitać - jest to mój pierwszy post na tym forum

Teraz do sedna sprawy.
    Jako, że cpu jest w miarę nowe ma ok 3 tygodni to jeszcze za bardzo nie walczyłem z nim bo nie mam doświadczenia z intelem.
    Ostatnio puściłem auto OC na jednej z aplikacji a gigabyte (mam 97z gamming 3) i napompowało go do 4,7Ghz i chodziło ale było gorąco.

Dzisiaj postanowiłem się pobawić na ustawieniami turbo.
    na start 4.0 bez zmiany napięcia (choć tu chyba działa automat - ta płyta jest zamotana jak kilo gwoździ) - Śmiga
    no to 4.2 i też działa ale widzę, że płyta daje mu już 1.15v i jest ciepło.

Więc wziąłem się za napięcia - dałem wszystko na sztywno na 4.2 i ustawiłem jak na kozaka przystało 1v i co? Działa
    Prime95 śmiga , occt śmiga różne aidy etc też bez problemu.

no to zagłębiłem się troszkę w ustawienia płyty i opanowałem jak zrobić OC tylko na turbo

Dałem 4.2 na turbo i napięcie na auto + offset -0.020v i OMG działa. Wiedzminy też działają

Jeśli się podniecam za bardzo to proszę o wiadro wody na głowę

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar factors
    Jeżeli dobrze rozumiem to puściłeś automatyczne oc przez UEFI
    Jeżeli chodzi o OC to schody zaczynają się od 4.5 GHz i to jeszcze w zależności od sztuki.
    Zależy co dla kogo znaczy gorąco. Podaj temp w spoczynku i pod obciążenie w Prime95 (pamiętaj że w prime masz 10 stopniową skale obciążenia gdzie 10 to max).
    Jeżeli chcesz osiągnąć oc na wyższym poziomie podaj specyfikację sprzętu i zaczniesz wprowadzać ręczne ustawienia.
    Co do wyników oc względem vcore to różnie bywa. Na początku może być za****ści* a potem okaże się że przy wyższym vcore procek siada.

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq
    Nie chcę cię martwić, ale bez odczytów napięć i screena z ustawieniami ciężko powiedzieć. Dużo rzeczy masz na auto i jest szansa, że płyta i tak ci wbija jakieś wysokie napięcia. Natomiast jeśli CPU robi stabilnie 4200 przy 1 V, to jest bardzo dobra sztuka, pytanie tylko, jak się potem skaluje z voltami i temperaturą.

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Cytat Zamieszczone przez phobosq Zobacz posta
    Nie chcę cię martwić, ale bez odczytów napięć i screena z ustawieniami ciężko powiedzieć. Dużo rzeczy masz na auto i jest szansa, że płyta i tak ci wbija jakieś wysokie napięcia. Natomiast jeśli CPU robi stabilnie 4200 przy 1 V, to jest bardzo dobra sztuka, pytanie tylko, jak się potem skaluje z voltami i temperaturą.
    Dzięki za odpowiedzi.

Chciałem dać screena ale nie mam softu zainstalowanego, żeby zmieścić jako załącznik a na umieszczenie na zewnętrznym serwisie nie wpadłem -noc była

na bank jest 0.98 hwinfo tak pokazuje w obciążeniu. Temperaturki przy np intel burn test są do 71C MAX (chłodzę zalmanem optimą)

Dziś wieczorkiem coś dorzucę i jeszcze pomieszam

a teraz sio do pracy...

- - - Aktualizacja - - -

z wczoraj : temperatury 1
    z dzisiaj : temperatury 2

procek : procek pyk

na screenach jest wszystko co zmieściłem z hwinfo - jak chcecie z biosu to musiał bym chyba fotki robić.

Uprawnienia umieszczania postów