Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: [Publikacja] Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (25) Awatar ViNG
    Spodziewałem takiej odpowiedzi od Ciebie I tak do sli/cf tsza będzie przesiąść się na 2011 plus "kreski i cyferki"
    4930k@4.7 AIO, Rampage IV BE, 4x2GB G.Skill Pi Black 2200@2400cl8, 980Ti LTG SLi, 2x1000W Seasonic Platinum, Pajonk

Redaktor i Administrator Extreme overclocker Reputacja:   (20) Awatar majkel_94
    Trochę za dużą izolację zrobiłeś i wynika z tego jeden podstawowy błędny wniosek.

Parametr CL (CAS Latency, mam nadzieję że wiesz co to RAS i CAS) to w telegraficznym skrócie liczba taktów opóźnienia.
    Przy takim samym taktowaniu to proste - mniejsze CL, mniejsze taktów więc mniejsze opóźnienia, szybciej dochodzą dane, większa wydajność.

Natomiast to działa w drugą stronę - trzymasz CL sztywno, więc liczba taktów taka sama, ale zwiększając częstotliwość zmniejszasz czas w ns. Czyli kręcisz opóźnienia za pomocą taktowania.

Zrobiłeś izolację dla testów CL - te samo taktowanie, słusznie i poprawnie.
    Ale w przypadku testów taktowania to izolując CL tak na prawdę jednocześnie badałeś wpływ opóźnień i taktowania, a nie samego taktowania.

Powinieneś dobrać takie timingi, żeby czas w ns był taki sam - wtedy są takie same opóźnienia i możesz badać wpływ taktowania, czyli samej przepustowości

Bo wyciągnąłeś bezpodstawny wniosek o taktowaniu, a tak na prawdę liczą się timingi. Pewnie 2133 @ CL13 będzie gorsze od 1333 @ CL7
    | Intel Core i7 2700K @ 4,5 GHz 1,35V | Gigabyte Z68X-UD3H LGA1155 | Kingston Savage 2x8 GB @ 2133 MHz CL9 1.65V |
    | 2x Samgate F3 500GB HD502HJ - Hybrid RAID 0+1 | Kingston HyperX 3K 240GB SATA III | Corsair VS650 |
    | Gigabyte GeForce GTX 970 4GB Gaming G1 @ 1550/7200 MHz | Xonar DX | BitFenix Shinobi | Dell P2414H 24" 1080p AH-IPS |

Lytek k***a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez majkel_94 Zobacz posta
    Powinieneś dobrać takie timingi, żeby czas w ns był taki sam - wtedy są takie same opóźnienia i możesz badać wpływ taktowania, czyli samej przepustowości
    Przecież tak nikt nie podkręca . Zresztą, PPC też zrobiło dokładnie to samo.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Uważam, że testy Tomka są dobre i jak najbardziej sensowne. Jasno pokazują, że przyspieszenie pamięci czy to poprzez podniesienie zegara, czy też obniżenie opóźnień potrafi dać boost wydajnościowy. Czyli szybkie pamięci mają sens, wbrew temu co mówią niektórzy.

Kombinowanie w teście z różnymi taktowaniami i zarazem różnym CL ma sens, ale jest bardzo czasochłonne. To bardziej materiał na drugą część tej publikacji. Teraz było o tym czy to coś w ogóle daje. Druga część traktowałaby o tym, które ustawienia są najlepsze.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Tak w skrócie odpowiadając, to oczywiście nie twierdzę, że nie masz racji, ale takie podejście byłoby niepraktycznie.

Chodziło po prostu o sprawdzenie różnicy wydajności przy różnych poziomach taktowania i tych samych ustawieniach timingów (nie opóźnienia w ns). Osobiście nie widzę praktycznego sensu badania wpływu taktowania przy różnych ustawieniach timingów. Wiadomo, że przy wyższych zegarach cykle będą szybciej "lecieć", ale timingi to przecież ilość cykli, a czas dostępu w ns to już wypadkowa tych dwóch.

Być może się mylę i byłaby jakaś praktyczna wartość testów przy zmiennych timingach, ale ja jej nie widzę. Można oczywiście puścić cały zestaw testów przy każdej kombinacji taktowania/opóźnień, ale z tym byłoby już tyle roboty, że szkoda gadać .
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Redaktor i Administrator Extreme overclocker Reputacja:   (20) Awatar majkel_94
    Dobrze, zrobiłeś test timingów oraz taktowania, a ja bym chciał zobaczyć test wpływu opóźnień (ns) oraz przepustowości

Bo patrząc na wykres taktowania wychodzi że warto kupić ramki 2133 bo +25% wydajności, ale to samo można zrobić kręcąc 1600-ki na CL7
    | Intel Core i7 2700K @ 4,5 GHz 1,35V | Gigabyte Z68X-UD3H LGA1155 | Kingston Savage 2x8 GB @ 2133 MHz CL9 1.65V |
    | 2x Samgate F3 500GB HD502HJ - Hybrid RAID 0+1 | Kingston HyperX 3K 240GB SATA III | Corsair VS650 |
    | Gigabyte GeForce GTX 970 4GB Gaming G1 @ 1550/7200 MHz | Xonar DX | BitFenix Shinobi | Dell P2414H 24" 1080p AH-IPS |

Dobrze, zrobiłeś test timingów oraz taktowania, a ja bym chciał zobaczyć test wpływu opóźnień (ns) oraz przepustowości
    W takim razie w wolnym czasie zrobię . Ale najpierw testy na AM3+, trzeba się upewnić, że AMD nie jest upośledzone pod względem pamięciowym .

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123

Bo patrząc na wykres taktowania wychodzi że warto kupić ramki 2133 bo +25% wydajności, ale to samo można zrobić kręcąc 1600-ki na CL7
    Starsze pamięci (2Gbit) spokojnie i pociśniesz trochę na taktowani jak i obniżysz CL więc zyskasz podwójnie.
    Nowsze (4Gbit) już raczej słabo sobie radzą z niskim CL, z wyjątkami oczywiście, ale za to pociśniesz na taktowaniu.
    Nawet kosztem CL wyjdziesz raczej na tym tak czy siak na plus ale trzeba o tym wspominać, bo często ludzie piszą "bierz najtańsze 1600 (w domyśle CL9), bo 2400 CL10 jest wolne".
    Tym bardziej też, że dużo jest modeli 1600/1866 CL10 czy nawet CL11 i to generalnie padaki.

Ex-Redaktor Ekspert overclockingu Reputacja:   (28) Awatar gtxxor
    Padaki czy nie. Mam teraz Fury 1866 CL10, które na miękko robią 2133 CL9. Nie mam pojęcia, czemu Kingston tak zachowawczo ustawił profil XMP. Chyba tylko po to, żeby nie robić konkurencji droższym modelom.

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Nie miałem na myśli OC ale parametry z jakimi są sprzedawane. Póki masz byle jakie parametry ale odpowiednie kości to pociśniesz bez względu na to jak słabe były ustawienia w profilu.
    Parametry podstawowe 13-12-12-31 a cisną jak większość Hynixów.

Uprawnienia umieszczania postów