Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Procesory AMD FX

Mieszany widok

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (83) Awatar ivanov

Procesory AMD FX

Moje osobiste stanowisko i obserwacje n/t procesorów AMD FX.

Czuję się zobowiązany to napisać, bo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z kilku faktów związanych z architekturą modułową.

W dodatku jestem już po prostu zmęczony wypisywaniem w kółko tego samego. Od teraz będzie wątek, do którego będę mógł odsyłać

1) Ilość rdzeni podawana przez AMD to chwyt marketingowy. W rzeczywistości jest ich dwukrotnie mniej + posiadają coś a'la trochę lepsze HT.
    /Jest to celowe, duże uproszczenie, rzecz jest technicznie wyjaśniona w poście #5/

2) Te jednostki pobierają bardzo dużo energii elektrycznej, przez co wymagają dobrej płyty głównej z mocną i dobrze chłodzoną sekcją zasilającą, szczególnie po OC. Powoduje to, że ta platforma nie jest tak tania, jak by się mogło na pozór wydawać - dobre płyty są drogie.
    Kupno płyty ze słabą sekcją spowoduje notoryczne zniżanie zegarów przez procesor, nawet w przypadku pracy na ustawieniach fabrycznych. Ewentualnie po pewnym czasie płyta po prostu zdechnie i będzie na śmietnik.

Jeśli myślimy o OC FX z serii 8xxx, albo pracy FX z serii 9xxx na zegarach fabrycznych, to sensowym minimum jest np. Gigabyte 990FXA-UD5.
    990FXA-UD3 jest za słaba, ewentualnie można jej używać do FX 8xxx, jeśli ich nie podkręcamy. Do mocnego OC zalecam Crosshair V Formula.

3) Do FXów potrzeba dobrej jakości, mocnego zasilacza oraz porządnego chłodzenia. Dołączane do nich głośne chłodzenie BOX, które pamięta czasy socket 939 (a więc rok 2004), to ponury żart.

4) Wydajność jednego rdzenia FX stoi na niskim poziomie. Przez to są słabe do gier. Jedyne w miarę sensowne zastosowanie to rendering, ale w tej materii Skylake, a tym bardziej Haswell-E bez problemu wygrywają z AMD.

Nie ma najmniejszego sensu odpalać jakichkolwiek benchmarków używanych na HWBot na FXach, bo w każdej konkurencji przegrają z procesorami Intel. W przypadku SuperPI, albo 3DMark 03 przegrają nawet ze stareńkim Core 2 Duo (premiera w roku 2006).

5) Procesory AMD FX słabo sobie radzą w połączeniu z kartami AMD ze względu na specyfikę sterowników. Do FX dużo lepiej dać kartę nVidia.

Dla osób, które zamierzają implikować, że się nie znam i nic nie widziałem - prosto z mojego konta HWBot lista procków, które miałem w rękach i męczyłem w ujemnych temperaturach.
    IMHO jest to nie najgorszy punkt odniesienia.

Ostatnio edytowane przez ivanov ; 26-10-2015 o 20:03
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar anakolót
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g_-_-x-_-_-_63374x20150531070522_0.jpg
Wyświetleń:	2613
Rozmiar:	78.7 KB
ID:	3950

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (1) Awatar Kapitan
    Dobra robota, zasłużyłeś na piwo

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (1) Awatar Kapitan
    To widzisz jakikolwiek sens zakupu FX-a? Ja pamiętam, że kiedy wychodziły pierwsze modele i miałem Athlona II X3 na płycie z AM3+ to myślałem o jakimś FX-ie, bo w sumie były nowsze niż Phenomy i chciałem być trendi, no i nie musiałbym zmieniać płyty głównej przesiadając się na intela. Moim zdaniem tylko w tym wypadku było trochę sensu myśleć o tych AMDkach. No i dla osób które renderują w 3dsmaxie, swego czasu vishera była szybsza niż intele. Od tej pory intel wprowadził parę generacji i sytuacja się zmieniła, nawet w tym zastosowaniu przegrywają.

Jak tak duża firma mogła dopuścić do całkowitego zastoju

Użyszkodnik Extreme overclocker Reputacja:   (7) Awatar michi93
    Jak tak duża firma mogła dopuścić do całkowitego zastoju
    no jak to jak

nad swoim postem masz rozwiązanie analnyglut pierwszy raz coś sensownego wrzucił a Ty go ignorujesz
    Jestem debilem, choruję na dysmózgię, więc nie umiem sobie zmienić sygnatury

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    posiadają coś a'la trochę lepsze HT.
    Równie dobrze możesz powiedzieć, że samice też posiadają coś a la jaja, tylko ukryte i trochę wyżej.

Normalny rdzeń ma zestaw jednostek stałoprzecinkowych i zmiennoprzecinkowych. A w module na jeden set zmiennoprzecinkowych są dwa sety stałoprzecinkowe, które mają wspólną pamięć. Warto powiedzieć, że osoby, które wyłączą parzyste rdzenie (te dodatkowe sety stałoprzecinkowe, co implikuje to, że zostaje "normalny rdzeń" z większą liczbą pamięci), osiągają wyższą wydajność w grach, mniejszy pobór prądu, a co za tym idzie zapewne lepsze OC.

Przy renderowaniu, np. w Vegasie operacje są robione na liczbach stałoprzecinkowych i wówczas FX'y można uznawać, za 8-mio jajowce. Słabe, prądożerne, ale ośmiojajowce.
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez Gwynbleidd Zobacz posta
    Warto powiedzieć, że osoby, które wyłączą parzyste rdzenie (te dodatkowe sety stałoprzecinkowe, co implikuje to, że zostaje "normalny rdzeń" z większą liczbą pamięci), osiągają wyższą wydajność w grach, mniejszy pobór prądu, a co za tym idzie zapewne lepsze OC.
    Brednie, sam to wielokrotnie sprawdzałem i w ogólnym rozrachunku wydajność w grach leci sporo w dół.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (83) Awatar ivanov
    Cytat Zamieszczone przez Gwynbleidd Zobacz posta
    Równie dobrze możesz powiedzieć, że samice też posiadają coś a la jaja, tylko ukryte i trochę wyżej.
    To jest celowe duże uproszczenie - ten wpis jest głównie dla osób które nie mają pojęcia o kompach i myślą, że kupno FXa to świetna sprawa.
    Tacy użytkownicy i tak zazwyczaj nie wiedzą o co chodzi w jednostkach zmienno i stało-przecinkowych
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Widocznie to nie jest reguła, ale są takie przypadki. Wątpię, że ktoś miałby zamiar kłamać w tej sprawie.
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    FRAPS nie kłamie .
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Uprawnienia umieszczania postów