Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Gilotyna - Intel G3258 - Delidding & Testing [Ultra Fast]

Ex-Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar Bakak

Gilotyna - Intel G3258 - Delidding & Testing [Ultra Fast]

Witam wszystkich.

Chciałbym wam przedstawić szybki poradnik na temat zdjęcia IHS za CPU Pentium G3258.

Jest to dwurdzeniowy procesor z odblokowanym mnożnikiem.

Oficjalnie jego podkręcanie jest możliwe tylko na chipsetach z serii Z87 i Z97, jednak w internecie można znaleźć sporo informacji, o tym, że niektóre płyty z chipsetami B85 i H97 też pozwalają na jego OC, choć w tym przypadku jest to mocno uzależnione od konkretnej edycji UEFI.

Postaram się zrobić tu listę takich płyt. Jeśli sami znacie takie modele to dzielcie się tymi informacjami w postach. Będę się starał uzupełniać te info w pierwszym poście

Sama metoda jest bardzo prosta. Co widać na załączonym Wideo. Ważne jest, aby nie było zbyt dużego skosu. Gdyż laminat CPU może się złamać pod naciskiem.
    Następnie powoli dokręcamy śrubę imadła, aż silikon puści.

Test na 3,2 GHz BOX Cooler - test wykonany już po zgilotynowaniu CPU.

https://mega.nz/#!2UAD1S4Q!AkczQ8A8B...TFqMI5L3GEA-rM

Test na 4,4 Ghz BOX Cooler - Test wykonany już po zgilotynmowaniu CPU

https://mega.nz/#!7BJgnLRS!1FVE_1iOd...xkQ8Rqty0rAa2s

Niestety nie mam testów przed gilotyną, gdyż niemal odrazu po uruchomieniu programu OCCT komp się resetował. Zwyczajnie nie miałem cierpliwości i po 5 resecie poprostu przystąpiłem do zdejmowania IHS.
    Możecie uwierzyć mi na słowo lub nie, ale po około 3-4 h oglądania YT oraz zabawy w różnych grach Flash etc. Ten proc potrafił złapać temp nawet pod 75-80 st. :/
    Aktualnie w teście OCCT jest to zaledwie 51-52 St. przy stock-owym napięciu i zegarze Różnica jest Ogromna.

Test po OC jest przeprowadzony przy bardzo wysokim napięciu 1,4 V i zegarze 4,4 GHz, a mimo to, kończy się on powodzeniem. Choć sama temperatura nie napawa optymizmem. 94 St. to zdecydowanie zbyt duża wartość dla pracy 24/7. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że test jest nadal przeprowadzany na BOX-owum Coolerze .
    W normalnym domowym użytkowaniu nie będzie jednak aż tak wysokich temperatur.

LISTA:
    http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2389948
    Ostatnio edytowane przez Bakak ; 25-10-2015 o 09:43

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Jest jeszcze alternatywna metoda przy wykorzystaniu imadła. Bierzesz za IHS, a potem przy pomocy kawałka drewna i młotka stukasz w procesor od boku. Używamy taśmy, aby procesor nie odleciał.

Ta metoda wydaje się bezpieczniejsze.

Pomysł, aby użyć imadła jest genialny.
    Ostatnio edytowane przez Gwynbleidd ; 25-10-2015 o 11:51
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Czy ja wiem czy walenie młotkiem w CPU to dobry pomysł? Widziałem filmiki gdzie CPU potrafili przelecieć przez cały pokój :/

Mnie procek gładko odczepił się od IHS

Aaaaa! Dałem zły filmik. Teraz jest dobrze.

No i czy ja wiem, czy taki zły? Ty go wyginasz w imadle, przez co, jak sam powiedziałeś, może pęknąć, a tutaj drewno amortyzuje, przez co nic nie powinno się ukruszyć.
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Minimalne wygięcie w niczym nie przeszkadza. napisałem też że aby nie wygiąć procesora należy zrobić jak najmniejszy skos i po problemie

Codo młotka to uważam, że jest zdecydowanie marny pomysł, wg mnie nawet gorszy od żyletki.

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (24) Awatar Blue
    Dlaczego żyletka jest zła?
    W Skylake'u nie ma możliwości użycia imadła, bo PCB jest zbyt cienkie.

Ja swojego 6700k kroiłem tydzień temu. Jest to pierwszy proc za którego się zabrałem i wszystko się udało.
    Intel Core i7 6700k@NZXT Kraken X61 / ASUS Maximus VIII Extreme / 4x4GB Kingston HyperX 3000MHz@CL15 / ASUS GTX 970 / Enermax Platimax 80Plus Platinum 600W / Samsung 128GB 840PRO / Samsung 120GB 850EVO / Seagate ST31000524AS 1TB / WesternDigital WD15EARS 1,5TB / Corsair Carbide Air 540 / Razer Ourobouros / Razer Blackwidow Ultimate Stealth 2014 / Razer Goliathus Extended / Razer Hammerhead Pro

Żyletką można uszkodzić laminat i poprzecinać ścieżki:/

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (24) Awatar Blue
    Jeśli trzęsą Ci się łapy i generalnie jesteś ofiarą życia, to tak
    Intel Core i7 6700k@NZXT Kraken X61 / ASUS Maximus VIII Extreme / 4x4GB Kingston HyperX 3000MHz@CL15 / ASUS GTX 970 / Enermax Platimax 80Plus Platinum 600W / Samsung 128GB 840PRO / Samsung 120GB 850EVO / Seagate ST31000524AS 1TB / WesternDigital WD15EARS 1,5TB / Corsair Carbide Air 540 / Razer Ourobouros / Razer Blackwidow Ultimate Stealth 2014 / Razer Goliathus Extended / Razer Hammerhead Pro

Proszę bardzo, o to mój poradnik sprzed roku, gdzie zdejmowałem IHS za pomocą żyletki.

W komentach gościu podlinkował, jak skośnooki rozgrzał IHS suszarką, a następnie go odczepił.

Jak odczepia, to nie ma na filmie. Tą metodę można połączyć z imadłem, jakby nie chciało palcami iść.

Geniusz.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów