Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Poszukiwana obudowa typu CUBE.

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar Saiti

Poszukiwana obudowa typu CUBE.

Siemanko.

Poskładałem się na ATXie z chłodzeniem Raijintek Tisis, więc kawał metalu, do tego grafika GTX970. Poszukuję teraz obudowy.

Moje wymagania to:
    - cena najlepiej do 500 zł.
    - po prostu ładna. Nie kręcą mnie obudowy typu "wszędzie siatka" na wentylatory.
    - okno z plexi (no albo szkło czy poliwęglan - ale to chyba nie występuje w tej kategorii )
    - pełen ATX w poziomie.

Za przykład wystarczająco ładnej obudowy wklejam taki link: http://allegro.pl/obudowa-atx-zalman...761488963.html
    Za przykład obudowy typu "wszędzie siatka" wklejam taki link: http://allegro.pl/bardzo-ladna-zgrab...745856012.html

Wiem, że to nie ten rodzaj obudowy, który mnie interesuje, ale wrzucam pogląd co jest IMO ładne, a co nie. Niestety z tego co przeglądam mało co mi podchodzi Kolor obudowy nie ma znaczenia. Jeżeli to nie wypali, prawdopodobnie będę myślał o customie z plexi, ale z racji dość dynamicznego trybu życia wolałbym tego uniknąć.

Z góry dziękuję za rady

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Ciężko raczej będzie wyrwać nówkę typu Cube z pełnym ATX i oknem.
    Jedynie co przychodzi mi na myśl to anidees AI-7BW.
    Jest okno, wchodzi ATX, cena koło 400zł, tylko z przodu i na topie jest sporo meshu.
    http://allegro.pl/anidees-ai-7bw-gam...696759459.html

Ale tam płyta w pionie chyba wchodzi. Wiem, że sporo wymagam, ale najwyżej zostanie custom

HWBot Team Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (1)
    Thermaltake core x9. Chyba troche drozsza niz 500 zl.

Mało jest konstrukcji pod pełne ATX z poziomo ułożoną płytą.

Zostanę chyba przy wieżowcu, myślę nad S340, przemawia cena i wygląd, tylko boję się o cooler :/ niby wchodzi na styk, jeden wentylator musiałem podnieść trochę do góry żeby o RAM nie wadził, to już czuję, że się to nie zgra :/

Za 350 może to i ładne ale raczej słaba jakość wykonania, do tego tona plastiku.
    Takie coś sobie spraw: http://allegro.pl/silverstone-fortre...760419364.html
    Mam taki model ale z oknem, super wykonanie, wchodzą długie grafy i duże chłodzenia (170mm).
    Na przodzie i topie masz wentyle 180mm więc chłodzenie też na dobrym poziomie.
    Z minusów to nie jest to nowe i jeśli to jakaś wielka tragedia to brak USB3.0.

Coś mi z wyglądu nie leży :<

Boję się zaryzykować zakupu tej obudowy, o której wspomniałem, wg różnych źródeł niby mieści chłodzenie do 160mm, natomiast ktoś gdzieś pisał, że na styk weszło :/

To jakie masz dokładne kryteria co do tej obudowy?
    Na razie wiem tylko, że do 500zł i mają wchodzić duże coolery + okno mile widziane.

Jeśli o nówki chodzi to ja bym brał pod uwagę:
    Fractal Design Define R5 - model z oknem powinien kosztować coś koło 500zł. Chłodzenie wchodzi spore - 180mm.
    Względnie Fractal Design Define S - też jest dostępna z oknem a wychodzi trochę taniej. Miejsca na chłodzenie to też 180mm.
    NZXT bym sobie odpuścił po tym jak widziałem jak łatwo je porysować, do tego farba średnio położona i pleksa z okien rysuję się bardzo łatwo.
    Choć jeśli bym miał coś z oferty wziąć to chyba tylko H440 jest sensowna tylko, że cena jak za nówkę to przegięcie (prawie 600zł).
    Jeszcze do głowy przychodzi mi BeQuiet Silent 600, bo też ma okno i też wchodzą chłodzenia bodaj 170mm.
    Coś tańszego w okolicach 300zł też wyrwiesz, np. SilentiumPC Aquarius M60W. Ma okno, do tego wchodzą spore chłodzenia (175mm).

No nic, dziękuję za rady, zanabyłem NZXT H440 w końcu

Jak się porysuje to wsadzimy szkło A tak serio - oby się nie porysowało. Do końca myślałem o Fractalu, ale jakoś dwukolorowość NZXT`a przeważyła.

Wentylatory są strasznie głośne - te seryjne :/ I dalej problem z temperaturami proca oraz z konfiguracją wentylatorów na Raijinteku - albo kupię inny ram, albo pierwszy wentylator przełożę na koniec. Albo i zrobię LC na sam procesor, już sam nie wiem Na razie to zrobię format i wszystko od początku postawię

Uprawnienia umieszczania postów