Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Chłodzenie GTX 860M w lenovo y70-70.

Moderator Ekspert overclockingu Reputacja:   (20) Awatar Grisz
    Cytat Zamieszczone przez avernalis Zobacz posta
    Witam po przerwie! Dziś razem z bratem dokonaliśmy całej operacji na laptopie. Użyłam pasty, o której wspomniał kolega wyżej (Noctua NT-H1). Temperatura procesora przed, przy obciążeniu wynosiła około 80*C, zmalała do 74*C. w przypadku karty z 72*C aż do 63*C. Tak było, gdy uruchomiłam grę tuż po nałożeniu pasty. Niestety teraz temperatura wyraźnie podskoczyła i jest bardzo zbliżona do tej, jaką miałam przed, ale na szczęście jej nie przekroczyła. Czy tak już musi zostać, będzie rosnąć jeszcze bardziej?
    Radiator po rozebraniu mocno był zakurzony? Starą pastę wyczyściliście izopropanolem zarówno z radiatora jak i z układów? Termopady wymienione?

Jeżeli uruchomiłaś grę zaraz po rozebraniu i wyczyszczeniu to od razu nie zarejestrujesz temperatury maksymalnej, cały laptop musi się rozgrzać więc wyjdzie to po kilku godzinach użytkowania, bez dolnej pokrywy temperatura również może być przekłamana.

Pasta jest bardzo dobra, więc o ile jej nie daliście za mało to wszystko powinno być ok.
    Ostatnio edytowane przez Grisz ; 29-03-2016 o 16:40
    Intel Core i7 860 @ 4.0GHz + NH-D14
    MSI Big Bang Trinergy
    Kingston Genesis 8GB 2133MHz
    Gigabyte HD7970 OC 3GB Wind Force
    Seagate Barracuda 500GB x2
    X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro
    FSP Fortron Raider S 550W

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    ^Wymianę thermopadów sobie jednak podarowaliśmy. Mea culpa. Kurzu, o dziwo, nigdzie nie było! Wszystko czyściutkie. Pasta została usunięta izopropanolem właśnie z karty/procka oraz radiatora.

Moderator Ekspert overclockingu Reputacja:   (20) Awatar Grisz
    Cytat Zamieszczone przez avernalis Zobacz posta
    ^Wymianę thermopadów sobie jednak podarowaliśmy. Mea culpa. Kurzu, o dziwo, nigdzie nie było! Wszystko czyściutkie. Pasta została usunięta izopropanolem właśnie z karty/procka oraz radiatora.
    Jeżeli kurzu nie było to różnica po wymianie samej pasty po niedługim czasie od zakupu laptopa, gdzie oryginalna pasta dalej utrzymuje swoje właściwości może być minimalna lub w ogóle jej nie będzie.
    Dlatego proponowałem demontaż samego wentylatora.

Moim zdaniem termopady powinno się wymienić każdorazowo po zdjęciu radiatora. Jeżeli jesteś pewna że przy demontażu nie uległy odkształceniu czy rozerwaniu i prawidłowo dolegają do elementów z których mają oprowadzać ciepło to możesz zostawić stare, jednak miej na uwadze że np na sekcji zasilania nie zawsze masz czujnik temperatury który daje możliwość jej weryfikacji po złożeniu chłodzenia.

Przy tego typu laptopie temperatura 80 stopni w stresie nie powinna robić większego wrażenia - widziałem gorsze przypadki, np miałem kiedyś takiego Dell'a Alienware m17x r2 który po skatowaniu procesora dobijał do 95 stopni... W takich laptopach należy pamiętać o częstym czyszczeniu chłodzenia i monitorowaniu temperatury.
    Ostatnio edytowane przez Grisz ; 29-03-2016 o 19:25
    Intel Core i7 860 @ 4.0GHz + NH-D14
    MSI Big Bang Trinergy
    Kingston Genesis 8GB 2133MHz
    Gigabyte HD7970 OC 3GB Wind Force
    Seagate Barracuda 500GB x2
    X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro
    FSP Fortron Raider S 550W

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Cytat Zamieszczone przez Grisz Zobacz posta
    jednak miej na uwadze że np na sekcji zasilania nie zawsze masz czujnik temperatury który daje możliwość jej weryfikacji po złożeniu chłodzenia.
    Czym to może grozić? Wybacz, nadal uważam się za newbie w tych sprawach.
    Tak czy siak, dopóki temperatury nie przekroczą tych, z jakimi miałam styczność poprzednio, to raczej wymiana tych thermopadów nie będzie koniecznością? Nie przypominam sobie, żeby były w jakikolwiek sposób naruszone. Owszem, lekki odcisk po radiatorze na nich pozostał, ale to oczywiste, skoro cały czas na nich spoczywał

Uprawnienia umieszczania postów