Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Iphone

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Iphone

Zastanawiam się nad kupnem Iphone. Rozważam kupno 6 lub 6s.Ktoś posiada dany model i mógłby wypowiedzieć się?

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Mam kilku znajomych z tymi telefonami.
    Niektórzy są zadowoleni, niektórzy bardzo narzekali i przesiedli się z powrotem na Androida.

Ja nie polecam - po prostu nie cierpię tej firmy i tego co ona sobą prezentuje. A przy okazji telefony same w sobie są pod niektórymi względami bardzo ograniczone (np. brak slotu microSD).
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    To zależy czy jesteś z sekty czy nie? Jak jesteś to musisz kupić ten produkt Jest wiele alternatyw, lepszych lub gorszych, nie ma produktów idealnych.
    Znam dwa skrajne przypadki, jeden kumpel wie, że jest zepsuty do szpiku kości kupując kolejny produkt Apple i miał już iP4 (nadal go ma), potem kupił 5, następnie wymienił na 5s, teraz na 6 i planuje kupić 6s. Do tego miał Macbooka Pro, teraz ma Aira tego nowego, iPada Mini... jakoś specjalnie go nie stać choć zarabia dobrze. Jeśli woli wydawać na taki sprzęt zamiast kupić sobie dobre auto czy zainwestować powoli we własne mieszkanie to jego sprawa Generalnie jest zadowolony z ich systemu, trochę programuje, spełnia to jego potrzeby więc nie wnikam w to czy przepłacił, czy mu się opłacało, bo to jego kasa i jego sprawa.
    Ale też znam drugi przypadek chwilowego zachwytu nad 4s/5s. Kumpel raczej miał biznesowe komórki zwykle, potem miał jakiegoś średniaka na Androidzie (z 5-6 lat temu) i był mocno zawiedziony ale były to czasy kamienia (adnruta) łupanego więc co się dziwić. Jak tylko kupił 4s podnieta nie miała końca przez pół roku, co się widzieliśmy to odkrywał coraz to nowsze/inne funkcje i oczywiście nie omieszkał mi o tym powiedzieć Po opadnięciu emocji i stwierdzeniu, że soft jaki by chciał mieć na smarcie nigdy nie powstał na ten cud techniki oraz faktu, że nie może zrobić połowy rzeczy jakie robił na andrucie... do tego ekran za mały, to znów coś tam nie działa jak powinno, strony www dziwnie się ładują itd. itp. dał sobie spokój i wrócił do starej Nokii 6000cośtam Niestety potrzebuje stałego połączenia z siecią, apka firmowa, email i takie sprawy więc szukał nowego tel... no i kupił 5s choć 4s nie spełnił jednak jego oczekiwać ale podobno to już zupełnie inny produkt, na firmę miał go za grosze i znów się skusił... minęło pół roku i kupił sobie S6 i sam przyznał, że nie wiem czemu był takim idiotą. Teraz działa mu wszystko czego by tylko nie chciał odpalić. Sam telefon bardzo mu się podoba i generalnie nie wróci już to iP

Kolega z pracy - byl najpierw zwolennikiem Androida - tylko android, reszta to syf. Miau S3, potem S5.
    Jednak cos mu odbilo i kupil sobie "Ajpona" 5 - od tej pory 'tylko ajfon, reszta to syf'
    Spieramy sie zawsze (ja mam S5 aktualnie) o to co lepsze - zalezy dla kogo, co komu sie bardziej podoba.

między 6 a 6s praktycznie nie ma różnicy. Jest chyba tylko lepszy aparat w serii s.

Moderator Ekspert overclockingu Reputacja:   (20) Awatar Grisz
    W sprawie Iphone 6 mogę Ci powiedzieć jak taki telefon wygląda od strony serwisowej, czyli kiedy gwarancja się skończy (jest jej aż rok) i na co ewentualnie zwrócić uwagę przy zakupie.

Generalnie opisywany przeze mnie egzemplarz zmienił się w banana, możliwe że od noszenia w kieszeni, możliwe że od upadku - ciężko stwierdzić ponieważ brakuje wyraźnych śladów na obudowie (znajomy który prowadzi serwis GSM twierdzi że to częsty przypadek w tym modelu). Spowodowało to rozklejenie górnej części wyświetlacza i uszkodzenie taśm łączących go z płytą główną, więc wyświetlacz szrot, obudowa szrot. W środku jest milion śrubek różnych długości i rozmiarów, co w zasadzie nie jest problemem jak pamiętasz gdzie je wkręcić, żeby wymienić obudowę trzeba było oczywiście przełożyć baterię, która jest wklejona nazwijmy to bardzo solidnie (generalnie wymiana baterii jest problematyczna w tym modelu), później były wszystkie taśmy od volume, power i USB które oczywiście były przyklejone (w domyśle na stałe).

Dodatkowo dużo wcześniej pękła taśma od touch ID (przycisku home) w takim miejscu że pod żadnym mikroskopem tego nie poskładasz do kupy, przycisk home można kupić i wymienić, ale później zaczynają się schody. Na pewno wiele osób pamięta słynny ERROR 53, który zabijał telefony po dokonaniu aktualizacji oprogramowania lub przywróceniu ustawień domyślnych, wiązał się on właśnie przyciskiem Home który jest sparowany z płytą główną i nie ma możliwości zaprogramowania nowego. Po kilku miesiącach wypuścili soft który problem omija, ale i tak czytnik linii papilarnych już nigdy nie zadziała.

Jeżeli kupujesz używkę pierwsze co musisz zrobić to zmienić właściciela telefonu i przypisać go do innego konta, nie daj się omamić że ktoś to załatwi później, albo dośle Ci hasło, znam przypadek że taki telefon został po jakimś czasie zablokowany i nadawał się tylko na śmietnik.

Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem tej marki, nie chcę też zniechęcić Cię do zakupu tego telefonu ponieważ soft jest naprawdę spoko, jednak jego serwis jest wydaje się umyślnie skomplikowany do granic możliwości tylko po to żebyś poszedł z tym do Apple który wymieni Ci telefon na nowy za dopłatą
    Ostatnio edytowane przez Grisz ; 08-04-2016 o 15:38
    Intel Core i7 860 @ 4.0GHz + NH-D14
    MSI Big Bang Trinergy
    Kingston Genesis 8GB 2133MHz
    Gigabyte HD7970 OC 3GB Wind Force
    Seagate Barracuda 500GB x2
    X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro
    FSP Fortron Raider S 550W

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Co to jabłuszek. Nienawidzę szczerze fanboizmu. A ta firma robi wokół siebie kult jak jakaś sekta. Zauważyliście, że ostatnio (niektórzy) ludzie podchodzą do tych znaczków na obudowach etc. tak, jakby ta firma była ich kościołem, a prezes Bogiem. Zobaczcie Facebook, Adidas, Nike, Puma. Whatever! Nie dostrzegacie analogii?!

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar bloodyv2
    O ajfonie mogę powiedzieć to że części z jakich się składa i sposób ich ułożenia(po przyklejane gdzie kolwiek) jest badziewiem tylko system ma dobry gdyż to prehistoryczna bada z mieszanką linuxa.

SMDHoMIeS™

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar jeronimo
    Ja mam SE, flaki jak w 6,wygląda ja 5s. Natomiast jeśli zastanawiasz się nad 6 albo 6s, zdecydowanie "eska" , zawsze są mocniejsze

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (10) Awatar qlka
    6 s, zdecydowanie- we wszystkich generacjach "eski" były lepsze niż podstawowe

Uprawnienia umieszczania postów