Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Zestaw do gier ok. 5100zł

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Zestaw do gier ok. 5100zł

Cześć wszystkim! Jako że mam zamiar sprawić sobie nowego PC, ponieważ mój blaszany staruszek nie wyrabia od dawna, przychodzę do was z prośbą o pomoc w doborze podzespołów. Także do szczegółów:
    - Dysponuje budżetem około 5100zł, nie chce wykraczać poza tą kwotę zbyt wysoko.
    - Potrzebuje samą "budę", peryferia i monitor (1980x1080) posiadam.
    - Komputer ma służyć głównie do grania i typowych, codziennych zastosowań, ew. nagrywanie rozgrywki z gry.
    - System operacyjny posiadam, dokładnie Windows 10 Home w wersji BOX USB.
    - Mam zamiar robić OC w miarę możliwości. (na CPU jak i GPU, ew. pamięć RAM)
    - Wszystkie części mają być nowe, używki nie wchodzą w grę.
    - Bardzo zależy mi na obudowie dwukomorowej z oknem. (z osłoną na PSU) Upatrzyłem sobie obudowę NZXT H440 w nowej edycji (CA-H442W-M1) i bardzo mi przypadła do gustu, jednak jestem nadal zainteresowany czy są inne obudowy tego typu na rynku.
    - Zestaw kolorystycznie ma do siebie pasować i ładnie się prezentować, najlepiej w kolorach czarno-czerwonych.
    - Co do sklepu internetowego to nie mam preferencji.
    Próbowałem złożyć coś na własną rękę i wyszło coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/UMvLfA/ - choć nie jestem pewny co do GPU, PSU i w szczególności płyty głównej, choć kolorystycznie pasuje jak ulał.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2)
    Witam nowego użytkownika forum.

Zestaw niczego sobie zmienił bym HDD na Western Digital Blue 1TB( kiedyś perforowałem Seagate, ale mają spory procent awaryjności, choć gdzieś czytałem że ostatnio WD nadrabia na tym polu)
    Płytę główną na ASRock Exteme 4 Z 170( mam tego modelu dziadka na Z 87 i sobie chwalę, swoją drogą moja będącą w 2013 r płytą z średniej półki była za ~ 500 zł, a teraz trzeba dać za wersję na chipsecie Z 170 ponad 600 zł coś z tymi cenami płyt nie tak )

RAM zmienił bym na z taktowaniem 1500 MHz( 3,0 GHz takt. efektywne) CL 15.

Co do reszty zwłaszcza karty graficznej.
    Jest problem, wiem gdybyś nie potrzebował komputera na teraz nie zakładał byś tematu, trochę brakuje do premiery nowych kart graficznych na rdzeniach "Pascal" NVIDIA i "Polaris" od AMD, nawet zakładając że nie będzie dużego postępu w wydajności, to na logikę ceny starszych modeli powinny spaść.
    Z racji że będzie Windows 10 więc będą gry pod D3D12, i tu też są nie wiadome jak będzie to wyglądało w przypadku GeForce 9XX ( pierwsze testy wskazują że Nv ma problem w D3D 12 mieli to naprawić, ale jeszcze nie ma wielu gier by to potwierdzić, może programowo to nadrobią( swoim "gameworksem"

Podsumowując jest kilka wyjść:
    1 Czekać i męczyć się na zintegrowanej z procesora.
    2 Kupić teraz.
    3 Kupić używaną kartę graficzną na przeczekanie.
    Zawężając wybór na zakup teraz w D3D 11 lepszym wyborem była by GTX 970, np niereferencyjna konstrukcja ASUS Strix ( sam dopinguję dla "czerwonych" i jak na razie tylko kupowałem karty ATI/AMD bo były dobre w swojej klasie cena/wydajność).
    Pozdrawiam.

Ex-Redaktor Ekspert overclockingu Reputacja:   (28) Awatar gtxxor
    "Problemy" NV w DX12...

Występują tylko w Ashes of Singularity i to tylko we wbudowanym smarku do tej gry. Drugi obecny tytuł pod DX12, GoW Ultimate, chodzi dużo lepiej na kartach NV niż AMD.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2) Awatar 7niebo
    Dlaczego ****lejk?
    Zasilacz zmień na sprawdzone g550m
    Serio chcesz wydawać prawie 3 stówy na cooler cpu?
    Za 140zł masz fortisa 3, który mocno nie odstaje od tego wydajnością, a ceną- bardzo
    Może jakaś konstrukcja od Asusa?
    http://www.morele.net/plyta-glowna-a...-1-atx-707313/
    http://www.morele.net/plyta-glowna-a...-1-atx-707311/

Na DX12 nie ma zbyt dużo gier, a tym samym zbyt dużo testów. Nie sugerowałbym się testami kilku gier. Na DX11 też można wybrać kilka gier, w którym AMD dostaje konkretny wpiernicz i w drugą stronę.
    Moim zdaniem wszystko zależy od optymalizacji danej gry no i od sterowników
    Ostatnio edytowane przez 7niebo ; 04-03-2016 o 13:13

ASRock Extreme 4 ma świetne wyposażenie, ale kolorystyka mi zupełnie nie pasuje.. A szkoda bo brałbym bez zastanowienia Mógłbym zamienić na coś tańszego i dołożyć do czegoś innego, np. MSI Z170A GAMING PRO, jednak nie wiem jak to będzie z tym brakiem portu USB 3.1 typu C... Większość nowych płyt taki port posiada, a podobno w przyszłości ma być bardzo przydatny. (chyba że będą jakieś karty rozszerzeń z tymi portami na np. PCI Express x4, wtedy bez problemu) Co do karty graficznej - komputer na bank teraz będę kupował, więc nie chce dłużej zwlekać. Myślę nad kupnem karty, a potem w przypadku gdy nowe karty przyniosą sporo na wydajności mógłbym ją sprzedać i kupić coś z nowszej architektury, choć nie wiem czy będzie to w jakimkolwiek stopniu opłacalne. Zasilacz mógłbym zmienić na Thermaltake Smart SE Modular 530W - chodzi mi o to, by zasilacz miał płaskie czarne oploty i był semi/w pełni modularny.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2)
    W Ashes of Singularity poniżej są testy w "żywej rozgrywce" .
    http://www.purepc.pl/karty_graficzne...he_singularity
    W pierwszych wrażeniach z gry GoW Ultimate na kartach gra się pioruńsko zacinała, bo AMD jak zwykle "trochę przespało" i nie dali sterowników do tej gry na czas. Inny problem to samo testowanie bo FPS nie wyświetla MSi Afterburner, Fraps itp w grach z Windows Store.
    Do ostatecznego werdyktu jak pisałem wyżej trzeba poczekać bo za mało jest gier.

Wracając do tematu.
    RAM G.Skill Ripjaws 4 3000 MHz CL15 2x4Gb
    W sklepie znalazłem jeszcze nieco lepsze 3000 MHz CL 14, dokupił bym jakieś radiatory bo jakieś gołe są
    http://www.morele.net/pamiec-geil-dr...0c14dc-775042/
    Jako alternatywę dla HDD WD 1TB Blue zaproponuję Toshiba DT01ACA100 1TB.
    http://www.morele.net/dysk-toshiba-3...aca100-500542/
    "Japońce" mają aktualnie najmniejszą awaryjność niż WD czy Seagate.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2) Awatar 7niebo
    Ewentualnie grandisa zamiast tego dark rock 3, wydajność praktycznie ta sama.
    Jeśli fortis 3 to po dopłaceniu 60zł do podstawowej wersji masz od malika, którą możesz ubierać, zależnie od stanu emocjonalnego.
    http://www.morele.net/chlodzenie-cpu...spc138-773407/
    Problem będzie z radiatorami na pamięciach jedynie.
    Mobasy, które zaproponowałem od asusa mają po 2 porty usb 3.1
    Myślę, że użyteczność usb 3.1 będzie taka sama, jak z esata, czyli dla zwykłego użyszkodnika żadna
    390 jest dobrym wyborem. Do 390x nie ma sensu dopłacać za kilka fps, które i tak uzyskasz po oc.

Moja propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/dy1vI9/
    Ostatnio edytowane przez 7niebo ; 04-03-2016 o 13:46

Lytek k***a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    GTX 970 i basta. Większe możliwości OC, lepsze sterowniki, mniejszy pobór prądu, porównywalna wydajność (po OC wyższa). Do tego niższa cena.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Cytat Zamieszczone przez tomcuk Zobacz posta
    GTX 970 i basta. Większe możliwości OC, lepsze sterowniki, mniejszy pobór prądu, porównywalna wydajność (po OC wyższa). Do tego niższa cena.
    A gdyby podkręcić obydwie karty, 390 jak i 970, 970 nadal byłaby wydajniejsza? Mój znajomy ma Asusa R9 390 Strix która pracuje w najwyższym trybie OC (w dołączonym software do karty od Asusa ma wybór pośród 3 trybów itd.) i strasznie huczy, aż słychać w całym pomieszczeniu.. jednak to chyba wina jego tragicznej obudowy, która zresztą ma zdjęty panel roboczy, choć nie jestem pewien. I troszkę inne pytanie - czy ten zasilacz Vero M1 600W dałby radę jakiemuś SLI/CrossFire w przyszłości? Trochę pytanie zagadka, bo nie wiadomo jakie pobory mocy będą mieć Pascale/Polarisy, choć podobno niższe...

Forumowy dałn Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-27) Awatar haha3
    SLI/CF jest nieopłacalne więc tak, starczy

Jak chcesz koniecznie teraz kupić kompa, bierz amd.
    Jak możesz troche przeczekać to poczekaj troche i kup nowe amd.
    3520MHz -------- 7220MHz
    Czytając moje wypowiedzi na temat Intela, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego należy brać je dosłownie, mają też na celu ubliżenie komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Uprawnienia umieszczania postów