Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: aktualizacja biosu

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

aktualizacja biosu

Witam, zastanawiam się nad aktualizacją biosu na płycie msi x79a gd45 8d. Obecny bios to v10,7 najnowszy to v12,8 przeczytałem na stronie msi jakie są wprowadzone zmiany i myślę, że warto. Lecz zastanawia mnie kilka kwestii mianowicie czytałem jeśli ma się oryginalny win 10 po zmianie biosu można stracić licencję nie wiem ile w tym prawdy. Druga sprawa jeśli mam podkręcony procesor i7 3930 k to przed aktualizacją powinienem zresetować ustawienia biosu do początkowych i po aktualizacji podkręcić ponownie. Kolejną niezrozumiałą dla mnie rzeczą jest informacja na stronie msi nie ma sposobu aby przeprogramować z powrotem do me 7,1 jeśli zaktualizowano do me 8,1. Co to znaczy prosiłbym o odpowiedź. Czy jęśli zaktualizuje bios do v12,8 to nie będę mógł powrócić do v 10,7. A co jeśli v12,8 nie obsługuje mojego procesora sprawdzałem i nie za bardzo rozumiem tabelkę zgodności na stronie msi chyba, że trzeba wszystkie biosy powyżej v 10,7 obsługują ten procesor. Ostatnim zagadnieniem jest sam proces aktualizacji biosu. Z tego co wyczytałem można to zrobić przynajmniej na dwa sposoby. Pierwszy pobrać odpowiedni bios. Skopiować na pendrive bez rozpakowania. Zresetować komputer wejść w bios f 11 m-flash wybrać plik z pendriwe i startuje aktualizacja. Drugi sposób pobrać odpowiedni bios. Wypakować do pendrive i uruchomić aplikację na pendrive aktualizacja powinna wystartować. Czy w moim przypadku obojętnie którą metodę wybiorę. Nigdy tego nie robiłem dlatego wolę zapytać. Proszę o odpowiedzi.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2)
    Mam pytanie czy coś nie ciekawego wyprawia z komputerem się że chcesz uaktualnić BIOS, jeśli nic się złego nie dzieje to po co ruszać jak wszystko działa.

Nie wiem jak w tym przypadku z wyposażeniem powyższego modelu, osobiście wybieram płyty z "Dual BIOS", kilka razy flash-owałem i nigdy nie miałem tak bym musiał przełączać na zapasowy BIOS ( fakt mam UPS więc uwalenie płyty przez "mrugnięcie światła" podczas aktualizacji BIOS mi nie groziło).
    Co do sposobów flash-owałem klasycznie przez poniekąd dość nie pewną dyskietkę 3,5" z uruchamianą aktualizacją na komendę, ostatnio niemal automatyczną aktualizację z poziomu UEFI ( parę kliknięć i gotowe).

Tak więc podsumowując jeśli jesteś pewny co do przeprowadzenia aktualizacji zrób to, oczywiście producent zastrzega że coś może pójść nie tak podczas flash-owania, ale myślę że jeśli prądu nie zabraknie nie będzie powodu do zmartwień, aby była odpowiednia wersja do Twojego modelu płyty głównej.

Z licencją Windows 10 niby miały być kłopoty dla tych co robili upgrade z Windows 7/8/8.1. bo klucz jest przechowywany w BIOS, a zmiana BIOS to nie raz zmiana identyfikatora płyty głównej, więc po wgraniu nowego BIOS-U System może rozpoznać "nową" płytę główną i wymagać ponownej aktywacji.

A co dotyczy się tego "programowania", co prawda z angielskim u mnie nie najlepiej ( po prawdzie bardziej z obcych "писать и читать русский язык"
    Dotyczy to chyba wersji sterownika dla Windows XP i 7.

Z resztą system jest jeszcze dostępny więc nie powinno być problemu, najwyżej zainstalujesz "dziesiątkę" od nowa na kluczu Windows 7/8.

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    ok dzięki za odpowiedź dom sobie spokój

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (4) Awatar koku
    ja na swoim mpower od msi przeprowadziłem spod biosu (usb) miałem stary bios na płycie chyba 1,06 (2013/14 nie pamiętam), a ubgrejd poszedł na 1,11 z tego roku lub końca zeszłego, sęk w tym, że przed i po miałem właśnie win10 (aktywowany) i było to przejście z win7 i nie rozwaliło mi aktwywacji

@edit aha dla jasności również zaczynam lubić dual biosy w płytach jednak przydatna sprawa 1 dla upgredju drugi jako bakup w razie czego..
    Spolier:

CPU: Intel i5 4670k + Noctua NH-D15 | MOBO: Msi Mpower z87 | GPU: Msi 1070 gtx Gaming X 8G | RAM: 2x8 gb ddr3 G Skill Ripjaws X 2133Mhz | SOUND: Asus strix soar
    HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200rpm x2 | SSD:Transcend (S) 256 gb | PSU: XFX TS 550W 80+ bronze | OS: Windows 10 Pro x64 | OKNO: BenQ GL2460 1920x1080

Uprawnienia umieszczania postów