Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Podkręcanie 6600k + AsRock Z170 eXtreme4 !

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    nie chce zakładać nowego tematu, bo taki sam sprzęt (prawie - inne ramy i dyski)
    ale podkręciłem swój zestawik aż do 4.8GHZ (wyjątkowa sztuka jak widać) i było stabilnie, ale w związku z tym że chce mieć sprzęt na lata zminiejszyłem do 4,4 potem wpadłem na pomysł żeby spróbować auto OC tzn. load optimalized settings które robi się samo w biose.

Teraz moje pytanie
    czy lepiej zostawić auto czy ręcznie podkręcić do tego 4.4
    pytam bo nie wiem czy aby napewno projektanci płyty gł nie przesadzili z ustawieniami napięć itd
    Ostatnio edytowane przez rakos94 ; 08-09-2017 o 17:34

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-4)
    Cytat Zamieszczone przez rakos94 Zobacz posta
    nie chce zakładać nowego tematu, bo taki sam sprzęt (prawie - inne ramy i dyski)
    ale podkręciłem swój zestawik aż do 4.8GHZ (wyjątkowa sztuka jak widać) i było stabilnie, ale w związku z tym że chce mieć sprzęt na lata zminiejszyłem do 4,4 potem wpadłem na pomysł żeby spróbować auto OC tzn. load optimalized settings które robi się samo w biose.

Teraz moje pytanie
    czy lepiej zostawić auto czy ręcznie podkręcić do tego 4.4
    pytam bo nie wiem czy aby napewno projektanci płyty gł nie przesadzili z ustawieniami napięć itd
    Załącznik 4536
    Nie bardzo Dziarson na air miał 5,15 i te sztuki bo były okey a tak serio zależy w 99% od gluta ile ghz to nie ryzen gdzie 99% robi 3.8-4.1 a ten 1% robi 4.1+ :p

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    nie próbowałem nawet więcej niż 4.8 może by się udało ale nie lubię aż tak ryzykować po za tym poświęciłem na to 45minut więc cudów nie oczekiwać (jestem ciekawy ile moje cacko wyciągnie w maxie) ale to sprawdzę za pare lat jak będę kompa zmieniał i będę mógł spalić procek na vcorze 1,45+

lepiej mi powiedzcie czy poprawiać inżynierów asrocka czy zostawić ich pomysł na to taktowanie, mi się ogólnie podoba, bo napięcia bardzo niskie ale czy stabilne to nie wiem bo grzeje go dopiero 30 minut na occt

Uprawnienia umieszczania postów