Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Synchronizacja szybkości obrotowej wentylatorów na wieży cpu

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

Synchronizacja szybkości obrotowej wentylatorów na wieży cpu

Cześć. Mam takie małe pytanko do Was. Posiadam Zalmana CNPS14X na CPU. Wcześniej miałem doczepione do niego 2 wentylatory na 3PIN, które defacto włączałem spod regulatora jedynie pod obciążeniem. Przez większość czasu użytkowania komputera były wyłączone. W pewnym momencie zaczęło mnie to irytować w wyniku czego wentylatory zdjąłem i założyłem jednego scythe slip stream'a 120mm na PWM. Moje pytanie dotyczy różnicy pomiędzy szybkościami obrotowymi oryginalnego wentylatora Zalmana i slip streama. Zalman wg odczytów AIDA64 kręci się najwolniej 1080RPM i niżej przykręcić się nie po prostu nie da. Slip streama ustawiłem na 3 poziom PWM w wyniku czego, chodzi sobie 600-610RPM bez obciążenia. Ustawiłem go na taką szybkość ponieważ jest wtedy niesłyszalny. Czy różnice pomiędzy szybkościami obu wentylatorów nie wpływają czasem negatywnie na przepływ powietrza przez wieżę? Dodam jeszcze, że slip streama zainstalowałem z prawej strony wieży na wdmuch tak, żeby dostarczał więcej powietrza do głównego wentylatora wieży.
    AMD FX 8350@4,6GHz+Zalman CNPS14X/ Asrock 990FX Killer/ 8GB DDR3 1600MHz Kingston HyperX Red/ Gainward GTX 760 Phantom/ Thermaltake Smart SE Modular 730W/ Kingston V300 SSD 120GB, Seagate Barracuda 1TB/ SPC Gladius X60

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0) Awatar Madzina
    różne wentylatory osiągają różne wartości przepuszczanego powietrza dla takiej samej prędkości.
    Intel i7-4770s
    Gigabyte GA-B85M-D3H
    Kingston 8GB DDR3 1866MHz
    MSI GTX 680

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Przy 1300RPM slip stream osiąga rzekomo 74CFM, więc przy 600RPM teoretycznie osiągnie teoretycznie 34CFM. 140mm Zalman kręcący się dużo szybciej osiągnie raczej o wiele więcej
    AMD FX 8350@4,6GHz+Zalman CNPS14X/ Asrock 990FX Killer/ 8GB DDR3 1600MHz Kingston HyperX Red/ Gainward GTX 760 Phantom/ Thermaltake Smart SE Modular 730W/ Kingston V300 SSD 120GB, Seagate Barracuda 1TB/ SPC Gladius X60

Uprawnienia umieszczania postów