Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Intel podstawka pod serię X dla OC. Czyli ciekawiej i drożej.

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (7)

Intel podstawka pod serię X dla OC. Czyli ciekawiej i drożej.

Wygląda, na to że NVIDIA przecierając szlaki w temacie cen jakie są gotowi płacić entuzjaści, a że się dało (co mnie specjalnie nie zaskoczyło), wytyczyła kierunek dla branży i teraz Intel podąża tym tropem.

http://www.purepc.pl/procesory/intel...nowe_szczegoly
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/...cesorow-i.html

Czyli do HEDT dołączą odblokowane procesory 4 rdzeniowe Kaby Lake-X, na droższej platformie. I właśnie na tej platformie będzie się można bawić w OC

W praktyce większa cena wejścia, ale za to mniej bolesne przejście na lepsze CPU, ale oba warianty będą sumarycznie droższe... naprawdę bardzo dobrze to handlowo wymyślili.

Ciekawe co w praktyce zostanie na "normalnej" podstawce.

Lytek k***a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez KiiT Zobacz posta
    Ciekawe co w praktyce zostanie na "normalnej" podstawce.
    Znając życie i ostatnie posunięcia Intelika, to po prostu nic.

Jest drożyzna, a lepiej nie będzie. Z drugiej strony, przeskok między kolejnymi generacjami na ogół nie jest na tyle duży, żeby trzeba było od strzała zmieniać platformę. LGA 1366 do dzisiaj daje radę .
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (8) Awatar JacekMlynek
    Cytat Zamieszczone przez tomcuk Zobacz posta
    LGA 1366 do dzisiaj daje radę .
    W grach też?(Posiadasz?) Aczkolwiek ceny płyt to od 700 w górę.

Tak, w grach też, ale tam wydajniejsze są nowe architektury i dużo bardziej opłacalne (drogie płyty LGA 1366).
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Mam 2 zestawy, pierwszy to Bloodrage GTI + X5650, drugi to EVGA Classified + jakiś tani Xeon i oba zestawy sprawuję się świetnie.
    Wiadomo sixcore to nie za bardzo do gier się nadaje ale mają tak fajne ceny na nie, że sobie sprawiłem "bo tak". 4 rdzeniowe Xeony są śmiesznie tanie więc choć i tak bym wolał szukać 2500K + coś na Z77 ale z sentymentu zostawiłem sobie obi płyty. Nawet pozbyłem się wszystkich REXów ale te 2 zestawy zostają u mnie do końca
    Dobre mobo na X58 można już wyrwać koło 450zł więc w połączeniu z takim X5650 to idealny "wół roboczy".

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Sytuacja niefajna, ale jako że mam teraz 5960X, to zmiana raczej nieprędko

A jak trzeba będzie do OC, to płytę + CPU i tak dostanę od producentów

Może AM4 coś namiesza, ale po nieskończonych obiecankach i mniejszych bądź większych niewypałach ze strony AMD, trochę w to powątpiewam

Ale trzeba być dobrej myśli, bo istotnie zaczyna się robić coraz mniej ciekawie, vide cena 6950X...
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Nikon D500 = Nikkor 17-55 mm f/2,8 = 2x Nikon SpeedLight SB-5000 = 1x Nikon SpeedLight SB-700

NIE odpowiadam na pytania na PW

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Może AM4 coś namiesza
    A świstak siedział, bo sreberka były kradzione .

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Może AM4 coś namiesza
    Chyba bigos, łokciem!

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Czyli co? Obrabianie klientów będzie coraz większe? Ale ten rynek jest kutowy.

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Firma ma zarabiać, firma wycenia produkt względem poprzedników/uzysku jaki za niego ma/możliwego popytu.
    Przecież nV jak i Intel mogą dzisiaj zjechać z ceny spokojnie 20% i dalej będą zarabiać kokosy ale po co? Nie ma konkurencji więc ceny dyktuje ten co ma większość rynku więc w PC to powyższe firmy.
    AMD niby coś tam robi ale dalej są w czarnej dupie i jeśli tak dalej będzie to kompa będzie się brać tak jak kiedyś, raz na 2-3 generacje, bo wydajność wystarczy, a i będzie tak drogo, że nie każdego będzie stać.
    Alternatywą będzie oczywiście i samo AMD, bo będzie raczej niżej wycenione ale i tak będzie się "opłacało" dopłacić nie do AMD by nie było tak, że trzeba wymieniać sprzęt co generację by jako tako gonić konkurencję.

Uprawnienia umieszczania postów