Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [publikacja] NZXT H440

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (1) Awatar Kapitan

[publikacja] NZXT H440

Fragment publikacji:
    Obudowy komputerowe z wyższej półki to sprzęt dla entuzjastów, przy którym producenci mają spore pole manewru. Oprócz coraz to nowszych patentów, służących poprawie funkcjonalności, można pokusić się o zastosowanie porządnych materiałów, rozbudowanego układu chłodzenia i w końcu podrasować wygląd.
    Dokładnie tą drogą podąża firma NZXT, której to obudowy zwykle charakteryzują się posiadaniem wszystkich pożądanych w danym momencie funkcji, jak i designem, który dodatkowo jest ukłonem w stronę fanów moddingu. Tym razem sprawdzimy, co potrafi model H440.

Zapraszam do dyskusji

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (7)
    Jeśli jesteś gotów na krytykę braków zestawienie poniżej, jeśli nie czym prędzej skasuj ten post....

Brak informacji w recenzji na temat możliwości instalacji chłodnic WC, jeśli jest to jakie wymiary pomieści obudowa.
    Brak informacji na temat sposobu montażu zdejmowanych paneli i oceny trwałości tych elementów.
    Brak informacji na temat skuteczności zainstalowanych mat tłumiących.
    Brak informacji jakie wentylatory zostały użyte ich danych technicznych i czy mogą być adoptowane do WC.
    Brak informacji na temat jak obudowa reaguje na "palcowanie" i na ile łatwo się te ślady usuwa.
    Brak informacji na temat materiału z którego wykonane jest okno i podatności na zarysowanie.
    Brak informacji czy sanki na HDD mają jakieś akustyczne tłumiki.
    Brak informacji ile wentylatorów można podłączyć do modułu zarządzającego lub jaka mocą zasilania on dysponuje.
    Brak informacji czy ten moduł ma możliwość rozbudowy o zarządzanie innym niż dedykowane oświetlenie (możliwość rozbudowy).
    Informacja o podświetleniu jest niejednoznaczna, nie wiadomo, czy jest to dodatkowa opcja (tak się domyślam) czy w cenie.
    Brak informacji jaki rozmiar karty graficznej przyjmie
    Brak informacji jaki max rozmiar zasilacza przyjmie.
    Pomiar temperatur ciekawy, ale jeśli nie ma informacji jaką moc pobierał zestaw, to brak jest punktu odniesienia.

Moim zdaniem braki informacji jakie powyżej wymieniałem w połączeniu z zachwytem nad konstrukcją, umieszcza tę publikację w bardziej w strefie kryplorekalmy a oddala ją od rzetelnej recenzji. Może taki był zamysł nie wiem, ale jest sekcji testy i recenzje...

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar herbiedeejay
    @KiiT

Moim zdaniem powinieneś przeczytać treść jeszcze raz bo np. "Po zdjęciu górnej części obudowy odsłania się obszar, gdzie zamontować możemy opcjonalnie wentylatory 2 x 14 cm lub 3 x 12 cm." Czyli jak dla mnie obudowa śmiało wspiera LC 240/280/360 (góra/front). Domyślam się, że otrzymując obudowę na ograniczony czas, nikt ich nie zdejmuje a ponownie zakłada aż do momentu stwierdzenia zużycia, poza tym ile razy dziennie masz zamiar ściągać panel pod którym znajdują się coolery ? Czyszczenie raz w miesiącu powinno wystarczyć. Pomijam sytuację kiedy komputer robi w domu za odkurzacz . Użyte wentylatory były wentylatorami, które znajdowały się w komplecie z obudową i jeżeli chesz ich użyć do LC to dlaczego miałyby nie pasować na chłodnicę? Twoim zdaniem z jakiego materiał może być wykonane okno? Ze szkła pancernego ? Oświetlenie jest opcjonalne co wyraźnie wynika z tekstu, podana została nawet przybliżona cena zestawu. Nie to żebym się czepiał
    Intel Core i7-4790K@Stock||Asus Maximus VII Ranger||G.Skill Trident X Series 2400MHz 16Gb
    EVGA GeForce GTX 1080Ti||2xADATA SP900 128GB@RAID||1xCrucial MX100 256Gb||WD Caviar Green 500Gb||BeQuiet! Dark Power PRO P9 750W||Corsair H105||CoolerMaster Cosmos II||Samsung S27A950D 27" LED 3D

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (1) Awatar Kapitan
    A ja tam się cieszę że komuś się chciało "wylistować" te braki. Daje mi to do zrozumienia że niektórzy oczekują informacji podanych jak na tacy.
    Kolega wyżej słusznie wywnioskował te "braki" z kontekstu. Zazwyczaj skoro czegoś specjalnie się nie czepiam, tzn. że nie budzi żadnych powodów do obaw i nie ma się co nad tym rozczulać, w końcu obudowa jest z takiej półki, że nie spotkamy się raczej z problemem "zużywania się paneli". Do końca nie wiem jak miałbym zmierzyć "skuteczności zainstalowanych mat tłumiących." Okno jak okno, z plexi, a skoro nie pisałem że się rysuje, tzn. że nie jest jakoś specjalnie podatne na rysy - jw. Co innego np obudowa thermaltake którą miałem okazję kiedyś testować i to opisałem dokładnie. Podświetlanie jest opcją, nie pisałem nigdzie że wchodzi w skład zestawu, tylko że kosztuje 280 złotych i że NZXT ma go w swojej ofercie. Zasilacz czy grafikę przyjmie w sumie każdą.

Przy testach większych obudów z wyższej półki po prostu skupia się uwagę bardziej na emocjach jakie wywołuje, bo funkcjonalność i obsługę pewnych rzeczy ma po prostu w standardzie.

Uprawnienia umieszczania postów