Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: i7 6700k a obsługa pamięci RAM DDR4

Forumowy dałn Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-27) Awatar haha3
    3520MHz -------- 7220MHz
    Czytając moje wypowiedzi na temat Intela, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego należy brać je dosłownie, mają też na celu ubliżenie komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (40) Awatar Dziarson
    O co wam chodzi odpowiedz była łopatologiczna odpowiednia do pytajacego co mam mu niby wyjasniac skumał skumał to na *** drazyć cebule kijem od miotły wyrwanom od janusza co w niemczech na ogórkach za plecy miał wsadzony zeby równo zbierac pomidory
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W RAZER DEATHADDER ELITE
    FUNTIC GEAR RUSCH ADATA XPG Emix H30+solo F30

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Skoro odpowiedziałeś mu pierwszy i do tego na temat to oznacza, że czas spamić, bo zwykle to jest tylko "*********aj z forum i dupy nie zawracaj"

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (40) Awatar Dziarson
    No przeciez nie chciał kupić nic z podlinkowanego przez siebie sklepu to czemu miał bym mu kazac *******lac no chyba ze teraz bedzie nam próbował wcisnać kurs obgryzania paznokci u nog od pani Helenki ze skierniewic to wtedy na pewno tak
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W RAZER DEATHADDER ELITE
    FUNTIC GEAR RUSCH ADATA XPG Emix H30+solo F30

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (8) Awatar JacekMlynek

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    A tam zapie***** na rodzinę zaraz

Siedzę przed kompem i sprawdzam czy Panowie inżynierowie od projektowania przebiegu kabli światłowodowych robią porządną robotę. I czasem się zastanawiam kto i po co nadawał im tytuły i pozwolenia... w kazdym razie, nie przemęczam się

Przepraszam natomiast, że nie dostarczyłem screenów wczoraj, ale byłem bardzo zajęty, poza tym dzisiaj odbieram nową obudowę i przeprowadzę odpowiednie testy jak już wszystko będzie wmontowane. Sprawiłem sobie NZXT H440. Zaczyna się weekend, więc jak tylko ubiorę komp w nową otoczkę, to zaraz podzielę się wynikami

btw. nie spieszy nam sie z dziewczyną do dzieci, więc utrzymujemy tylko siebie i mój komputer :p

Dobra, wszystko gotowe do testów. Proszę powiedzcie mi z czego potrzebujecie screenów żeby ustalić co już mogę podkrecać a czego na razie nie tykać. Podaję pełną specyfikację komputera:

MB MSI Z170A Gaming Pro Carbon
    CPU i7 6700k
    GPU MSI GTX 1080 Founders Edition
    RAM Corsair Vengeance LPX DDR4, 3k MHz, CL 15
    Obudowa NZXT H440, fabrycznie przód 3x120, u góry dałem 2x120 i wymontowałem 140 z tyłu, bo by mi się radiator nie zmieścił.
    CPU Heatsink Thermalright Macho X2
    Zasilacz: be quiet! Straight Power 10-CM 600W

Chłodzenie karty niestety fabryczne (FE ma okropne chłodzenie, planuję wodę w przyszłości i też pewnie będę tutaj o to pytał)

Proszę pisac dokładnie co mam podać. Mam GPU-Z, CPU-Z dla płyt głównych MSI i parę innych rzeczy do testowania.

pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Arvish ; 05-09-2016 o 14:40 Powód: zasilacz

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq
    PSU masz takie, że pokręcisz trochę na powietrzu i akurat będzie. Jak wymaksujesz proca i grafę to powinieneś akurat osiągnąć jakieś 80-90% jego możliwości.
    Proc powinien realnie pójść na 4700/4500 (core/cache), zacznij od napięcia 1.35, jak nie będzie stabilnie, to albo jeden mnożnik core w dół, albo +0.02 vcore. A jak będzie stabilnie, to w drugą stronę, schodź wolno z napięciem albo zegar do góry. Nie testuj CPU czymś z AVX, bo się tylko grzeje. Cache powyżej 4500 nic nie daje, a ciężko tylko ustabilizować.
    RAM masz taki, że ciężko powiedzieć, czy coś się pokręci. Ustaw profil XMP i będzie dobrze.
    A GPU standardowo - najpierw core, potem mem, jest masa poradników na to. Nie testuj Furmarkiem, bo pali sekcje zasilania.
    Co do testowania - weź jakiś rozsądny benchmark (np. 3D Mark od 2011 w górę) i jak przechodzi, to dobrze. Jak ci się znudzą benchmarki, to zacznij grać w ulubioną grę. Jak będziesz miał artefakty albo freeze'y, to już wiesz, że musisz odpuścić.

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Nie jestem do końca przekonany czy na fabrycznym chłodzeniu tego GPU powinienem się bawić w podkręcanie.

Co do reszty, profil RAM na XMP ustawia się w biosie tak? Nie wiem natomiast jak się ustawia napięcia procesora i jak mogę doprowadzić do tego żeby miał te 4.7, 4.5 jak wspomniałeś. Byłbym wdzięczny za jakiś poradnik jak to zrobić i gdzie. Raczkuję w tym temacie, ale bardzo chciałbym się nauczyć tego wszystkiego.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów