Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Internet Wifi Umarł? Kabel działa

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

Angry Internet Wifi Umarł? Kabel działa

Witam

Mam problem który naprawdę nie jestem w stanie rozwiązać tzw Magia Niepojęta

A mianowicie: Mam sobie tam internet router itd i jakby na kablu internet działa stabilnie cały czas z pełną prędkością, lecz na wifi jest problem właśnie bo jakby zasięg jest połączenie jest a internetu nie ma, speed test pokazuje na wszystkich urządzeniach jakieś marne 0,30mb a mam 64mb/s

Na początku myślałem że to problem UPC więc dzwoniłem zdalnie tam jakoś resetowali itd chwile działało i potem znowu to samo, więc zaczynaliśmy brać techników z upc tzw wymiana routera pod pretekstem że jest popsuty

Wymieniliśmy router raz,drugi,trzeci i teraz w piątek 4 i nadal to samo, naprawdę nie wiem co mam robić

Ojciec mówił że niby jak ja wyłączam komputer to tam po 15 minutach internet normalnie chodzi
    Sprawdzałem czy to nie wina komputera czy czasami nie mam jakiegoś za przeproszeniem "gówienka" typu malware na komputerze formatując go ale nic nie pomogło gdy włączam film np w 4k to faktycznie bierze koło 50-60mb/s ale tak to przy standardowym graniu w menedżerze zadań pokazuje że zabieram jakieś 100-200kb

Jak ktoś to rozwiąże to naprawdę szacun, nawet UPC mi tego nie potrafi naprawić
    Z góry dziękuje za udzieloną pomoc i życzę miłego weekendu

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2) Awatar 7niebo
    Inssider, sprawdzasz ile masz sieci Wifi obok siebie w kanale. Jeśli na jednym kanale (ta sama częstotliwość) jest wiele sieci, zajmują one po prostu przepustowość i to może być przyczyną wolnej sieci. Jeśli będzie dużo sieci- zmieniasz kanał na taki, który jest wolny, albo na taki, w którym jest mało innych sieci.
    Jeśli masz router, który obsługuje częstotliwość 5Ghz (i odbiornik, który umożliwia używanie tej częstotliwości), włącz ją. Oferuje ona dużo lepsze osiągi

Wifi jest wolniejsze od łącz przewodowych, ponieważ sygnał radiowy musi być dodatkowo zabezpieczany przed wystąpieniem błędów, zakłóceń w transmisji i od kilku innych rzeczy.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (17) Awatar An2
    Po co wykopujesz stare wątki?

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Spoko, już poszedł warn.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123

Uprawnienia umieszczania postów